Skocz do zawartości

Windows 10 nie można zainstalować w żaden sposób - Dell T3600


Recommended Posts

Witam,

mam pewien problem z dwoma komputerami Dell jeden to Dell Precision T3600. Poniżej link do strony dell z produktem,

Dell

Nie mogę w żaden sposób zainstalować na nim Windows 10.

 

1. Próbowałem najpierw instalację przez windows update jednak każdorazowo, pojawiała się w panelu sterowania informacja iż nie zainstalowano aktualizacji,

 

2. Kolejnym krokiem było pobranie MediaCreationTool i próba aktualizacji z jej poziomu, system pobrał się, następnie rozpoczęła się instalacja. Ostatnie co działo się na ekranie to informacja iż komputer podczas instalacji może zostać kilkukrotnie uruchomiony, proces ten trwał bardzo długo. Po restarcie komputer już nie uruchamiał się prawidłowo tylko od razu narzędzie do odzyskiwania systemu,

 

3. Próbowałem zainstalować system na "czysto" z pendrive oraz płyty. W obu przypadkach takie same dolegliwości. Gdy wybierałem opcję uaktualnienia (już po załadowaniu menu z płyty) wyskakiwało okno aby zrestartować komputer a następnie uruchomić proces z poziomu Windows. Gdy wybrałem opcję niestandardowej instalacji czyli od zera to nie wykrywa mi dysku twardego.

 

W żaden sposób obecnie nie jestem w stanie zainstalować systemu, nawet support MS nie był w stanie pomóc mi w tej kwestii, jedyne co zaproponowali to aby spróbować instalować z płyty co zrobiłem i także nie wyszło.

Link to post
Share on other sites

A moim skromnym zdaniem

 

Kto wgl. instaluje W10? Trzymaj się od tego z daleka.

 

Gorszych bzdur to dawno nie widziałem :)

 

Autorze Twój komputer to wogóle spełnia minimalne wymagania W10?

 

Jeśli tak to upatrywałbym problemu w pamięci operacyjnej, dysku twardym

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

W sieci znalazłem iż winna jest tutaj technologia SAS. Zalecane jest przepięcie dysku w inny port SATA np zamiast napędu optycznego. Zobaczę jak będzie to działać i dam znać.

Wg. informacji po zainstalowaniu systemu pod sata można z powrotem wpiąć w oryginalne gniazdo dysk.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem zrób obraz w MediaCreatorze na płytę i podczas okienka gdzie wybierasz czy ma zaktualizować system puść nie aktualizuj teraz jeśli się uda instalacja powiem co dalej robić. Co do Windowsa 10 jest dużo szybszym systemem niż Win 7 i Win 8 oba te systemy zostały połączone w jeden system i moim zdaniem działa znakomicie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...