Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Komputer dla gracza za ok 3000 zł

komputer gracz student wydajny wielofunkcyjny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 nadrill

nadrill
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 29 grudzień 2015 - 22:36

Witam. 
Pierwszy post więc wypada się przywitać. Także jestem Paweł mam 20 lat i jestem studentem oraz witam serdecznie :D

• Zastosowanie komputera: gry, praca, studia, zastosowanie ogólne
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000, ale jeżeli będzie się to opłacać to jestem w stanie dołożyć coś więcej. 
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? Jak najszybciej :D
  • Których części potrzebujesz?: Komputer, bez monitora i bez nagrywarki DVD
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Na początek nie, ale kiedyś możliwe, że się tym zajmę.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Rozdzielczość to 1920x1080 z HD, aczkolwiek w monitor będę inwestował kiedy indziej.
  • Specjalne wymagania: Możliwie niewielki, ale nie jest to najważniejsze. Oczywiście niedrogi, wydajny, żeby pohulał jeszcze pare lat i dał radę z gierkami no i dobrze jakby nie był głośny.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Z grubsza komputer chciałbym kupić od podstaw razem z obudową. Ze starego sprzętu wykorzystam prawdopodobnie tylko nagrywarkę DVD.
  • Własna propozycja zestawu: Otóż korzystając z dobroci serwisu proline ( w którym prawdopodobnie zaopatrzę się w swój nowy komputer) wygenerowałem link z własną propozycją zestawu i głównie na ocenie tego zestawu mi zależy. Prezentuje się on tak:
  • Procesor: Intel Core i5-4460 3,2 GHz 6MB cache s. 1150 Box.
  • Płyta główna :MSI B85M-E45 Intel B85 LGA 1150.
  • Chodzenie procesora: Be quiet! Pure Rock BK009.
  • Pamięć ram: Crucial Ballistix Sport 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU.
  • Karta graficzna :Gigabyte GF GTX970 4GB 256Bit PCI-E GV-N970WF3OC-4GD.
  • Dysk: Seagate ST1000DM003 1TB sATA III 64MB.
  • Obudowa: Tacens Mars Gaming MC2 V2 czarna.
  • Zasilacz: Aerocool PGS VX-550 80+ 550W.

Tutaj pytania: Czy opłaca się kupować model gtx 970  zamiast modelu 960? Czy ta przebitka ok. 450 zł jest rzeczywiście tego warta ?
  • Czy wybrany zasilacz poradzi sobie z tym zestawem?
  • Czy opłaca się kupować jakiś mały dysk ssd- jeżeli tak to prosiłbym o jakąś propozycję.
  • Czy w sumie ten zestaw ma ręce i nogi i będzie ze sobą współgrał? Jeżeli któraś z części tutaj nie pasuje bądź cały zestaw jest do wymiany to proszę o podanie alternatyw tych części bądź altenatywny zestaw o podobnym koszcie i podobnych osiągach. 
  • I chyba najważniejsze. Czy za taką cenę jest to opłacalny interes i ten komputer będzie dobry i wydajny?

Dziękuje za wszelki odzew, pozdrawiam :)

Użytkownik nadrill edytował ten post 29 grudzień 2015 - 23:54

• 0

#2 hasati

hasati
  • Gaduła

• 341 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 07:22

Witam, :) Co do zestawu, jak dla mnie wymiana obudowy. Osobiście wymienił bym GTX 970 na MSI z tego co wiem jest najmniejsze prawdopodobienstwo piszczących cewek, jak i ma lepsze chłodzenie od tego gigabyte. Zasilacz też dał bym inny. I owszem opłaca się brać GTX 970 zamiast GTX 960. Ogólnie zasilacz 550W bez problemu sobie poradzi z tym zestawem. Rozumiem że wszystko chce kupić w tym sklepie ? 

http://proline.pl/?p=ZAL+Z1+U3

http://proline.pl/?p=CRS+CP-9020097-EU

http://proline.pl/?p=GTX+970+GAMING+4G

Użytkownik hasati edytował ten post 30 grudzień 2015 - 07:30

• 0

MOBO: MSI Z97 GAMING 3 CPU: I7 4790K GPU: GIGABYTE GTX 1080 XTREME GAMING 8GB RAM: 2X8GB G.SKILL 2133MHZ  HDD: SB 1TB PSU: EVGA 600W OBUDOWA: ZALMAN Z3 PLUS

#3 nadrill

nadrill
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 12:15

Myślę, że tak, bo w moim przypadku odpada kupno przez internet a proline wydaje mi się najtańszym sklepem z placówką w miejscu w którym mieszkam. 

• 0

#4 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31699 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 15:24

Płyta główna

http://proline.pl/?p=GA-B85M-D3H-A- dwie kości biosu, radiator na sekcji zasilania

Obudowa: Tacens Mars Gaming MC2 V2 czarna.

Jak wyżej Zalman Z1 albo Z3 / Z3 Plus / R1 bądź SPC M35. PSU również zmieniłbym tutaj na VS550

Zostaje GPU. Gigabyte jest sporo tańszy. Mowa tutaj o 100 zł. Będzie głośniej ale i z większym potencjałem OC jak i również z wydajniejszym chłodzeniem. 

http://pclab.pl/art59688-22.html

Jak stawiasz na kulturę pracy i jak możesz dopłacić, to bierz tego MSI ale wiedz, że nie jest to "mus"

• 0

#5 hasati

hasati
  • Gaduła

• 341 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 17:20

Zostaje GPU. Gigabyte jest sporo tańszy. Mowa tutaj o 100 zł. Będzie głośniej ale i z większym potencjałem OC jak i również z wydajniejszym chłodzeniem. 

Wydaje mi się że Gigabyte ma niższą temp w spoczynku poniewaz w MSI jest zastosowane chłodzenie pasywno/aktywne, a co za tym idzie wiatraki zarzucają się dopiero przy wyżyszym obciążeniu karty. A w Gigabyte jest aktywne, dobrze mówię ? czy się myle ? Ogólnie Gigabyte nie ma złego chłodzenia, ale jest sporo głośniejszy niż konkurencja, Chłodzenie jest duże, co zwiększa wielkość karty do naprawdę dużych rozmiarów :)

Użytkownik hasati edytował ten post 30 grudzień 2015 - 17:25

• 0

MOBO: MSI Z97 GAMING 3 CPU: I7 4790K GPU: GIGABYTE GTX 1080 XTREME GAMING 8GB RAM: 2X8GB G.SKILL 2133MHZ  HDD: SB 1TB PSU: EVGA 600W OBUDOWA: ZALMAN Z3 PLUS

#6 nadrill

nadrill
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 12:19

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi. Zestaw został przeze mnie zmodyfikowany do innej postaci z procesorem ze skylake co zmieniło także całą resztę podzespołów. Inwestuję także w kartę gtx 970, jeszcze nie wiem którego producenta dokładnie, ale już przekonany jestem, że warto zainwestować. 

Pozdrawiam serdecznie. 

• 0

#7 adrian.nowakowsk

adrian.nowakowsk
  • Bywalec

• 88 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 13:49

Napisz jaki zestaw ułożyłeś
  • 0

#8 nadrill

nadrill
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 16:01

http://www.morele.ne...ry/info/aMfjf4/ . Tutaj jest cały zestaw :) i do tego dochodzi jeszcze gtx 970 , który jeszcze dobiorę. Zestaw powinien się zamknąć w koszcie 3400 zł.

• 0

#9 adrian.nowakowsk

adrian.nowakowsk
  • Bywalec

• 88 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 16:15

Dzięki, dobry zestaw, szczęśliwego chłopaki
  • 0

#10 lewiis

lewiis
  • Samuraj

• 7043 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 19:39

wróć do seagate, znacznie lepszy żeby postawić na nim system 

• 0

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komputer, gracz, student, wydajny, wielofunkcyjny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych