Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. 
Pierwszy post więc wypada się przywitać. Także jestem Paweł mam 20 lat i jestem studentem oraz witam serdecznie :D
 

  • Zastosowanie komputera: gry, praca, studia, zastosowanie ogólne
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000, ale jeżeli będzie się to opłacać to jestem w stanie dołożyć coś więcej. 
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? Jak najszybciej :D
  • Których części potrzebujesz?: Komputer, bez monitora i bez nagrywarki DVD
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Na początek nie, ale kiedyś możliwe, że się tym zajmę.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Rozdzielczość to 1920x1080 z HD, aczkolwiek w monitor będę inwestował kiedy indziej.
  • Specjalne wymagania: Możliwie niewielki, ale nie jest to najważniejsze. Oczywiście niedrogi, wydajny, żeby pohulał jeszcze pare lat i dał radę z gierkami no i dobrze jakby nie był głośny.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Z grubsza komputer chciałbym kupić od podstaw razem z obudową. Ze starego sprzętu wykorzystam prawdopodobnie tylko nagrywarkę DVD.
  • Własna propozycja zestawu: Otóż korzystając z dobroci serwisu proline ( w którym prawdopodobnie zaopatrzę się w swój nowy komputer) wygenerowałem link z własną propozycją zestawu i głównie na ocenie tego zestawu mi zależy. Prezentuje się on tak:
  • Procesor: Intel Core i5-4460 3,2 GHz 6MB cache s. 1150 Box.
  • Płyta główna :MSI B85M-E45 Intel B85 LGA 1150.
  • Chodzenie procesora: Be quiet! Pure Rock BK009.
  • Pamięć ram: Crucial Ballistix Sport 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU.
  • Karta graficzna :Gigabyte GF GTX970 4GB 256Bit PCI-E GV-N970WF3OC-4GD.
  • Dysk: Seagate ST1000DM003 1TB sATA III 64MB.
  • Obudowa: Tacens Mars Gaming MC2 V2 czarna.
  • Zasilacz: Aerocool PGS VX-550 80+ 550W.

    Tutaj pytania: Czy opłaca się kupować model gtx 970  zamiast modelu 960? Czy ta przebitka ok. 450 zł jest rzeczywiście tego warta ?
  • Czy wybrany zasilacz poradzi sobie z tym zestawem?
  • Czy opłaca się kupować jakiś mały dysk ssd- jeżeli tak to prosiłbym o jakąś propozycję.
  • Czy w sumie ten zestaw ma ręce i nogi i będzie ze sobą współgrał? Jeżeli któraś z części tutaj nie pasuje bądź cały zestaw jest do wymiany to proszę o podanie alternatyw tych części bądź altenatywny zestaw o podobnym koszcie i podobnych osiągach. 
  • I chyba najważniejsze. Czy za taką cenę jest to opłacalny interes i ten komputer będzie dobry i wydajny?


    Dziękuje za wszelki odzew, pozdrawiam :)
Edytowane przez nadrill
Link to post
Share on other sites

Witam, :) Co do zestawu, jak dla mnie wymiana obudowy. Osobiście wymienił bym GTX 970 na MSI z tego co wiem jest najmniejsze prawdopodobienstwo piszczących cewek, jak i ma lepsze chłodzenie od tego gigabyte. Zasilacz też dał bym inny. I owszem opłaca się brać GTX 970 zamiast GTX 960. Ogólnie zasilacz 550W bez problemu sobie poradzi z tym zestawem. Rozumiem że wszystko chce kupić w tym sklepie ? 

http://proline.pl/?p=ZAL+Z1+U3

http://proline.pl/?p=CRS+CP-9020097-EU

http://proline.pl/?p=GTX+970+GAMING+4G

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

 

 

Płyta główna
 

 

http://proline.pl/?p=GA-B85M-D3H-A- dwie kości biosu, radiator na sekcji zasilania

 

 

 

Obudowa: Tacens Mars Gaming MC2 V2 czarna.

 

Jak wyżej Zalman Z1 albo Z3 / Z3 Plus / R1 bądź SPC M35. PSU również zmieniłbym tutaj na VS550

 

Zostaje GPU. Gigabyte jest sporo tańszy. Mowa tutaj o 100 zł. Będzie głośniej ale i z większym potencjałem OC jak i również z wydajniejszym chłodzeniem. 

 

http://pclab.pl/art59688-22.html

 

Jak stawiasz na kulturę pracy i jak możesz dopłacić, to bierz tego MSI ale wiedz, że nie jest to "mus"

Link to post
Share on other sites

 

 

 

Zostaje GPU. Gigabyte jest sporo tańszy. Mowa tutaj o 100 zł. Będzie głośniej ale i z większym potencjałem OC jak i również z wydajniejszym chłodzeniem. 

 

Wydaje mi się że Gigabyte ma niższą temp w spoczynku poniewaz w MSI jest zastosowane chłodzenie pasywno/aktywne, a co za tym idzie wiatraki zarzucają się dopiero przy wyżyszym obciążeniu karty. A w Gigabyte jest aktywne, dobrze mówię ? czy się myle ? Ogólnie Gigabyte nie ma złego chłodzenia, ale jest sporo głośniejszy niż konkurencja, Chłodzenie jest duże, co zwiększa wielkość karty do naprawdę dużych rozmiarów :)

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi. Zestaw został przeze mnie zmodyfikowany do innej postaci z procesorem ze skylake co zmieniło także całą resztę podzespołów. Inwestuję także w kartę gtx 970, jeszcze nie wiem którego producenta dokładnie, ale już przekonany jestem, że warto zainwestować. 

Pozdrawiam serdecznie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...