Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Szukam routera, który obsłuży małą szkołę. Placówka posiada około 30 komputerów w tym dwie pracowanie komputerowe po 10 stanowisk. Dodatkowo podpięte są dwa serwery NAS oraz wewnętrzny serwer WWW (platforma Moodle itp.). Chciałbym, aby router spełniał następujące wymogi:

  • co najmniej 3 porty LAN 
  • co najmniej 2 porty WAN - posiadam dwóch dostawców Internetu. Orange na ADSL2+ oraz Mobilny Plus. Do obu mam modemy. 
  • możliwość tworzenia VLANów
  • możliwość zrobienia prostych ACLi 
  • firewall
  • VPN
  • w miarę możliwości QoS
  • jeśli się uda to miło byłoby mieć równoważenie obciążenia
  • nie potrzebuje WiFi

Aktualnie działa TP-LINK TL-ER6120 (poniżej link do specyfikacji) aczkolwiek niestety po wyładowaniu spowodowanym burzą, które poszło po kablu telefonicznym zaczął gubić pakiety, zamulać, przerywać itp.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-1506_TL-ER6120.html

Link to post
Share on other sites

Kiedyś już takie rozwiązanie było stosowane tj. PC + Debian ale coś zawsze nie grało. Chciałbym zatem, aby sprzęt był przede wszystkim niezawodny. Dodatkowo, nigdy nie miałem styczności z pfSense i nie wiem czy poradziłbym sobie z instalacją i późniejszą aktualizacją. No i wreszcie, jak to w budżetówce, wszystko musi być dokładnie rozliczone dlatego słowo router na fakturze jest niezbędne :D 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Polecam coś ze stajni DrayTek'a. Model Vigor 2925 będzie spełniał oczekiwania. Sam używam sprzętu tej firmy i jestem bardzo zadowolony z tego jak to funkcjonuje (Vigor 2925 jako serwer VPN oraz 9 podłączonych do niego klientów VPN tworzących razem połączenie LAN-LAN).

Edytowane przez deepmax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...