Skocz do zawartości

Phanteks Enthoo Pro vs NZXT H440


Recommended Posts

Witam kończę właśnie "składać" komputer i zastanawia mnie która z danych obudów będzie lepsza(wydajniejsza, lepiej wyglądająca chodzi mi o materiały).Z tego co się dowiedziałem Enthoo Pro jest trochę większa natomiast 440 mniejsza, ale wyciszana, czy to znacząco wpływa na wydajność ? czy może szukać be quiet! Silent Base 800

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez Deementor
Link to post
Share on other sites

Enthoo Pro - obudowa typu mesh - zapewnia dobry przepływ powietrza, ale bardzo słabo wyciszająca.

H440 - obudowa fabrycznie wyciszana, ale z gorszym przepływem powietrza, przez co temperatury mogą być wyższe. Trzeba pamiętać że nie ma slotu 5.25 zwykle używanego do montaży napędu lub kontrolera wentylatorów.

 

Wyciszane z definicji nie nadają się lub nadają się znacznie gorzej do konfiguracji z dwoma kartami graficznymi.

Jako posiadacz Entroo Pro jestem z niej zadowolony - bardzo dobra jakość wykonania, mądrze przemyślana i dobrze wyposażona, przez co montaż podzespołów to czysta przyjemność.

 

Wymiary:

Enthoo Pro: 235 x 535 x 550 mm (szerokość x wysokość x głębokość)

H440: 510 x 220 x 476 mm (wysokość x szerokość x długość)

Silent Base występuje w dwóch wersjach - 800 i 600.

 

Sam widzisz że NZXT jest trochę mniejszy. Musisz sam zdecydować która będzie Ci bardziej odpowiadać i lepiej spełniać Twoje oczekiwania. Niemniej Entoo Pro i H440 to dwa zupełnie inne typy obudów. Pomiędzy Silent Base i H440 można bardziej kierować się wyglądem i tym co się bardziej podoba. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

czy to znacząco wpływa na wydajność ?

Obudowa nie wpływ na wydajność komputera  :D 

musiałem

Jeśli chodzi o wydajność chłodzenia, to obie mają wystarczający przepływ powietrza. Kolosalnej różnicy się nie spodziewaj, a zawsze możesz dołożyć wentylatorów do obydwu obudów, aby go polepszyć.  ( skończysz tak jak Ja, z 7 wentylatorami w R5 i mimo że jest to wyciszana obudowa, mam lepszy przepływ powietrza, niż prawie wszystkie obudowy na rynku ). 

440 to bardzo fajna obudowa, ale nie ma zatok 5.25" ( jeśli ich nie używasz, to obojętne którą weźmiesz ) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obudowa nie wpływ na wydajność komputera   :D 

 

musiałem

 

Istnieje coś takiego jak wydajność wentylacji/chłodzenia. Również wydajność samej jednostki może być wyraźnie niższa jeśli sprzęt będzie się gotował, a wraz z nim występował throttling, więc...  :->

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

 

 

Istnieje coś takiego jak wydajność wentylacji/chłodzenia. Również wydajność samej jednostki może być wyraźnie niższa jeśli sprzęt będzie się gotował, a wraz z nim występował throttling, więc... 
 

No przecież napisałem linijkę niżej 

 

Jeśli chodzi o wydajność chłodzenia


a to, o czym ty mówisz, to już jak coś możliwości podkręcania, bo na stock-u nic się przegrzewać nie będzie ( pomijając jakieś piekarniki sprzed 10 lat ).   

A jeśli będziesz w to brnąć, to powiem, że dla najlepszej możliwej wydajności wentylacji/chłodzenia, obudowa jest zbędna, chłodniej będzie trzymać komponenty w otwartej przestrzeni. 
A jeszcze lepiej w "akwarium" zalanym "olejem"  :D 

Link to post
Share on other sites

 

 

No przecież napisałem linijkę niżej 

 

 

a to, o czym ty mówisz, to już jak coś możliwości podkręcania, bo na stock-u nic się przegrzewać nie będzie ( pomijając jakieś piekarniki sprzed 10 lat ).   

A jeśli będziesz w to brnąć, to powiem, że dla najlepszej możliwej wydajności wentylacji/chłodzenia, obudowa jest zbędna, chłodniej będzie trzymać komponenty w otwartej przestrzeni. 

A jeszcze lepiej w "akwarium" zalanym "olejem"   :D

 

 

nie jestem ekspertem, ale chłodniej jest w obudowie w której jest przeciąg niż w obudowie otwartej gdzie wszystko stoi :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no to piękną dyskusję żeśmy zaczęli. 
nie mogę się zdecydować, czy samemu to ciągnąć, czy brać popcorn i czekać aż ktoś to podłapie. 

Prosty eksperyment, puścić benchmark obciążający mocno GPU i CPU i sprawdzić temperatury po 15-tu minutach, w zamkniętej obudowie, a obudowie bez drzwiczek. Na koniec wyjąć płytę z komputera, postawić na stole i to samo. 
Mi się nie chce, ktoś coś ? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

mam dwie budy typu testbench do testowania sprzętu i wiem jak wygląda kwestia otwartej obudowy... swojego czasu miałem też obudowę w której zamontowałem 10 wentylatorów, nie dało się przy niej siedzieć bo wiało chłodem po nogach. procesor w spoczynku po włączeniu wszystkich wentylatorów na 100% miał poniżej 10 stopni

Link to post
Share on other sites

u mnie pod max obciążeniem i7-2600k 4.5GHz 1.365V, między 7-wentylami na 600rpm, a max czyli od 900-1300rpm, mam spadek o 1-3 stopnie na rdzeniach ( oczywiście wentylatory na CPU nadal identycznie 500 rpm ) 

Nie testowałem na otwartej. 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

mam dwie budy typu testbench do testowania sprzętu i wiem jak wygląda kwestia otwartej obudowy... swojego czasu miałem też obudowę w której zamontowałem 10 wentylatorów, nie dało się przy niej siedzieć bo wiało chłodem po nogach. procesor w spoczynku po włączeniu wszystkich wentylatorów na 100% miał poniżej 10 stopni

to gdzie Ty ten sprzęt testujesz?Na dworze czy w lodówce?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...