Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Netia - małe mieszkanie, problem z wifi przy włączonym komputerze ( który jest przez kabel )

Netia Wi-Fi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 aljoppok

aljoppok
  • Bywalec

• 80 postów

Napisano 27 grudzień 2015 - 14:19

Witam,

Czy ma ktoś pomysł, czemu internet od Netii, mieszkanie jest niewielkie, może 25 metrów dzieli router z kanapą w salonie, zasięgu wifi już tam nie ma. Szczególnie sygnał osłabia się gdy włączony jest PC obok routera na kablu. Jakość połączenia na kablu jest bardzo dobra. Ale wifi jest największym problemem bo głównie jego się używa. 

Jakieś pomysły? Jakich danych potrzebujecie aby móc już coś doradzić? Screeny czy coś? Jak potrzeba to wykonam, 

z góry dzięki!

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7570 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 27 grudzień 2015 - 14:25

25m a jakie przeszkody? Jeśli po drodze są ściany to jest spora odległość.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 aljoppok

aljoppok
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 80 postów

Napisano 27 grudzień 2015 - 14:31

25m a jakie przeszkody? Jeśli po drodze są ściany to jest spora odległość.

nie ma, można powiedzieć że fala rozchodzi się swobodnie w stronę kanapy. praktycznie brak zakrzywień. z resztą, kiedy komputer nie jest włączony, to zasięg jest w miarę dobry nie nie ma problemów większych żeby się połączyć. chodzi przedewszystkim o spadek jakości po włączeniu komputera

Użytkownik aljoppok edytował ten post 27 grudzień 2015 - 14:32

• 0

#4 matekow

matekow
  • Entuzjasta

• 689 postów

Napisano 27 grudzień 2015 - 21:33

Jaki router masz? Jeśli Netia spot to wejdz na niego 192.168.1.254 login/hasło. admin/admin_netia i zmień kanał wifi to na początek, może to być też problem z samym routerem, możesz też zrobić factoryreset przez 30 sek przytrzymaj przycisk reset, jak inny Router to według instrukcjii będzie konieczna ponowna konf. Routera
  • 0

#5 aljoppok

aljoppok
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 80 postów

Napisano 29 grudzień 2015 - 23:47

DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG taki mi się też czasem pojawia komunikat. w sensie niby jest dostęp to internetu, gry sieciowe mają dobry ping, 0 efektów, ale jak wchodzę w przeglądarkę to coś takiego występuje i się nie ładuje. po 3 min jest znowu net a potem znowu nie ma

• 0

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7570 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 01:09

Problem z połączeniem z dns. Ustaw może jakiś inny.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#7 aljoppok

aljoppok
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 80 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 11:41

Nawet nie mogę tego zrobić. Internet jest niby w telefonie wi fi działa. Ale na kompie nie ma. Co zresetuję to po 2 min jest potem się wiesza i koniec. Jak mogę to zrobić z dnsem ? 

• 0

#8 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7570 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 12:00

Dlaczego nie możesz tego zrobić? Przecież DNS możesz ustawić nawet na kompie we właściwościach połączenia.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Netia, Wi-Fi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych