Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, ostatnio zrobiłem z formata z przyczyn podobnych jak teraz, gry nagle zaczęły się zacinać, system wolniej chodził mimo to, że komputer kupiłem 4 miesiące temu i wymagania sprzętowe on spełnia, teraz znów to się zaczęło kilka dni po formacie na początku wszystko chodziło git szybko i sprawnie 2 dni później zaczął się zastanawiać, wolniej chodzić i gry już się nie zacinają jak na razie ale dłużej się włączają niż jak zaraz po formacie. O co w tym chodzi? Temperatury są ok, robiłem testy obciążeniowe itd. max temperatury to do 70 stopni. Przeglądarka to samo kiedy kliknę żeby otworzyła się nowa karta nie dzieje się to płynnie, nawet przy pisaniu sie tnie co zauwazylem wlasnie teraz, uzycie ramu wzrosło do 3gb, mimo że procesy wskazują na to, ze powinno być max 1gb

Windows 7 64bit SP1,
Intel core i5 3,20Ghz,
4GB RAM,
AMD Radeon R7 200,
MSI H81M-P33,
2 dyski hdd systemowy 465gb


 

Edytowane przez Markoquez
Link to post
Share on other sites

masz freezy (częste, krótkie ścinki) czy po prostu bardzo mało fps ?

 

bo jeśli chodzi o freezy to ja tak miałem na starym HDD przez wysoką fragmentację (ok 30%) - po defragmentacji defragglerem problem został rozwiązany - poza tym na twoim miejscu upewniłbym się czy w trakcie gry żaden program nie obciąża PC w tle (np windows nie instaluje aktualizacji itp...)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No raczej to freezy bo fpsow mam sporo wszystko dzialalo plynnie ostatnio przez 2 miesiace a potem sciny niesamowite, zrobilem formata kilka dni i zaczyna sie podobnie np. FIFA włączy się i ładuje się dosyć długo do wyboru języka a wczesniej bylo to kilka sekund. Spróbuję tym defraggelerem.

A dziać się to zaczęło właściwie kiedy zaczeły się aktualizacje systemowe, w trakcie się nic nie instaluje. Ale żeby nawet przeglądarka sie zacinała? Teraz pobrałem plik i wyskoczył błąd, ze nie mam uprawnień lub plik jest uszkodzony i to juz nie pierwszy raz.


Chciałbym jeszcz spytać czym jest wolumin o nazwie ''Zastrzezone przez system''? Fakt na C jest pofragmentowane 8% i na tym zastrzezonym 2% moze cos pomoże defragmentacja.

Edytowane przez Markoquez
Link to post
Share on other sites

Wejdź w panel sterowania tam gdzieś będzie chyba sprzęt i dźwięk, a potem opcje zasilania  (sam już nie pamiętam gdzie to jest bo od dawna mam win 10 :D) i tam w opcjach zasilania ustaw na wysoką wydajność (pewnie ta opcja bedzie ukryta, niżej jest taki ząbek i jak go rozwiniesz to będzie widoczne) zatwierdź to i zobacz wtedy czy jest różnica ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...