Skocz do zawartości

Stacjonarka do ~3500


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez nos_tro,

Recommended Posts

Hej wszystkim, przymierzam się do zmiany komputera na stacjonarkę bo mój laptop wyzionął ducha. Jednostka będzie służyła głównie do grania, nie jakiegoś hardcorowego ale chciałbym żeby te nowsze tytuły typu fc4, fallout 4 , wiedźmin 3 działały na wysokich detalach (ogólnie żeby ładnie wyglądały). Zależy mi też na tym aby był szybki czyli jakieś ramy ddr4 >2133mhz i wydajny procek. Na dysku nie trzymam za dużo rzeczy więc zamiast dysku hdd chciałbym mieć 256gb ssd Co najważniejsze zależy mi na tym aby wszystko było w obudowie typu (nie chodzi mi o te konkretne modele tylko o wymiary):

 

http://aerocool.com.pl/?page_id=1090

http://www.lian-li.com/en/dt_portfolio/pc-tu200/

 

  • Zastosowanie komputera :  Granie, multimedia
  • Maksymalna kwota : 3500 - max 4000
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Połowa stycznia
  • Których części potrzebuję : Wszystkich (gpu, cpu, ram etc)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : W przyszłości
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080 ASUS VG248QE
  • Specjalne wymagania : Karta dźwiękowa zapewniająca dobrą jakość dźwięku
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -----------
  • Własna propozycja zestawu : ---------------
  • Inne : ----------------

 

Tak jak mówiłem moja wiedza na temat składania pc jest znikoma , z którą zapoznałem się czytając kilka stron. Jak w temacie byłoby coś bezsensownego napisane to przepraszam :)

 

Z góry dzięki za pomoc i wesołych. c:

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ AsRock B150M PRO4S /intel B150, DDR4, LGA1151/

EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010)

Crucial 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Crucial BX100 250GB 

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm SilentiumPC Alea AL-M50 (b/z)

 

Razem: 3755zł

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 
Procesor nowej generacji, 4 rdzenie 4 wątki, MOBO z dobrym chłodzeniem, GTX 970 w wydaniu EVGA- wydajna grafika do powyższych tytułów, a po wgraniu nowego firmware'u będzie miała chłodzenie pół pasywne, niedrogi RAM 8GB w dwóch kościach, dysk tylko i wyłącznie SSD według życzenia- dobry model od Cruciala w dobrej cenie, dobry pół modularny zasilacz- obowiązkowo w niedużej obudowie (można ewentualnie zamienić na  Thermaltake Smart SE 530W który też jest pół modularny i będzie z zapasem do zestawu- CM jakościowo jest trochę lepszy), cały zestaw umieszczony w obudowie typu Cube Tower z pleksi na ścianach bocznych- myślę, że zgodna wielkością z tymi powyżej.

Budżet można dopiąć dodając np. HDD albo chłodzenie CPU, ale nie wiem jak bardzo Ci na tym zależy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ AsRock B150M PRO4S /intel B150, DDR4, LGA1151/

EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010)

Crucial 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Crucial BX100 250GB 

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm SilentiumPC Alea AL-M50 (b/z)

 

Razem: 3755zł

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 
Procesor nowej generacji, 4 rdzenie 4 wątki, MOBO z dobrym chłodzeniem, GTX 970 w wydaniu EVGA- wydajna grafika do powyższych tytułów, a po wgraniu nowego firmware'u będzie miała chłodzenie pół pasywne, niedrogi RAM 8GB w dwóch kościach, dysk tylko i wyłącznie SSD według życzenia- dobry model od Cruciala w dobrej cenie, dobry pół modularny zasilacz- obowiązkowo w niedużej obudowie (można ewentualnie zamienić na  Thermaltake Smart SE 530W który też jest pół modularny i będzie z zapasem do zestawu- CM jakościowo jest trochę lepszy), cały zestaw umieszczony w obudowie typu Cube Tower z pleksi na ścianach bocznych- myślę, że zgodna wielkością z tymi powyżej.

Budżet można dopiąć dodając np. HDD albo chłodzenie CPU, ale nie wiem jak bardzo Ci na tym zależy.

 

Dzięki stary <3 szukałem takich zestawów ale były w kosmicznych cenach a sam sie jak sie zabierałem za poskładanie zestawu to nie wiedziałem co z czym się dokładnie je. Na HDD praktycznie w ogóle mi nie zależy bo mam dysk zewnętrzny, więc spoko a co do chłodzenia to coś poszukam :).

Link to post
Share on other sites

Jak dostanę w przyszłym tygodniu DR3, o ile je dostanę, to mam ferę v2 z wszystkim co było w środku, więc możesz się odezwać w razie jakbyś je chciał ;) Tylko pod warunkiem, że nowe dojdzie do mnie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...