Skocz do zawartości

brak obrazu po zmianie cl RAM


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rastabas,

Recommended Posts

Witam, mam wczoraj w BIOS-ie zmieniłem cl ramu na 7 (z 9) i napięcia na 1,60V (z1,56V) ale po restarcie komputera monitor nie wyświetla obrazu przeskakuje jedynie pomiędzy HDMI a Analogiem próbowałem resetować bios baterią (nie widzę zworki na płycie) ale nic nie pomogło, sprawdziałem inne podzespoły ale wydają się działać, czy to może znaczyć że kostka do wymiany? proszę o pomoc

sprzęt:

 

monitor samsung s22d390 19"

procesor amd athlon II 641 x4

GPU vertex3d radeon HD6850 1GB GDDR5

płyta główna msi a55m-p33

ram Goodram 1333d364l9/4G

zasilacz chieftec GPA-500S8

Link to post
Share on other sites

Spotkałem się z przypadkami, gdzie trzeba było wyciągnąć bateryjkę na trochę dłużej (naście minut, wtedy już musi zadziałać). W każdym razie rzuć okiem do instrukcji płyty głównej, by znaleźć zworkę. Efekt natychmiastowy.

 

Dobra, zajrzałem w instrukcję za ciebie.

JBAT1 na prawo od baterii, zwierasz piny by wyczyścić bios.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Twój procesor nie jest wyposażony w zintegrowany układ graficzny, więc przekładanie kabla do gniazda w płycie głównej i tak nic Ci nie da.

Spróbuj przełożyć pamięć ram do innego gniazda, zresetować bios zworką i daj znać czy to coś pomogło.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

nic nie pomogło w międzyczasie zmieniłem monitor na telewizor (żeby sprawdzić czy to nie problem z monitorem) i podpiołem pod hdmi, niby coś wykrywa ale sygnału niedostaje

dalej nic co jakiś czas próbuje resetować bios ale żadnych rezultatów

update: byłem u znajomego z komputerem, i podłączyliśmy głośniczek dobywają się z niego 3 1-sekundowe beepy (tylko raz bez powtórzeń) z tego co udało mi się znaleźć na internecie to prawdopodobnie problem z pamięcią ram, ale dzisiaj byłem z kostką w serwisie żeby ją sprawdzić i podobno zadziałała i polecili mi przedmuchać komputer co też uczyniłem ale nie poskutkowało i głośnik wydaje z siebie takie same dźwięki.

Edytowane przez Rastabas
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...