Skocz do zawartości

[Zestaw Jak Najmocniejszy] Dobranie Podzespołów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry, muzyka, filmy, streamy, internet, 

  • Maksymalna kwota : Myślę że gdzieś 3000-3800

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Komputer zamierzam kupić po nowym roku,

Których części potrzebuję : Potrzebuję; Procesora, Płyty głównej, Ramu, Dysku SSD, Obudowy, Zasilacza, Chłodzenia ,

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, chciałbym,

Rozdzielczość mojego monitora i model : Model monitora Samsung SyncMaster BX2231

Specjalne wymagania : Chciałbym aby komputer był cichy, ale jeżeli cena na to nie pozwoli, albo będą to części mniej opłacalne to możemy to pominąć,

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Karta graficzna Gigabyte gtx 660 2gb OC,

Własna propozycja zestawu : Niestety jestem Kompletnym 0 jeżeli chodzi o komputery, ale OC postanowiłem się podjąć. Zastanawiałem się na i5-6600K albo nad jakąś i7 np. 5820K albo 4790, ale to już "chyba" starsza platforma,

Inne : Chciałbym dodać że korzystam z dwóch monitorów na raz, zazwyczaj na jednym gram na drugim mam jakieś masy otwartych aplikacji, przeglądarek, Spotify, często lubię oglądać streamy z Hs'a podczas gry w tytuły mniej wymagające. Dodam też że zamierzam dokupić kartę jak wyjdą nowe karty od zielonych, Pascale(chyba), jak się pomyliłem proszę o poprawę.

 

Edytowane przez SuriQ
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
1 x  MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport 1 x  Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 1 x  Thermalright HR-02 Macho rev.B 1 x  Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  Antec True Power Classic GOLD 550W

 

3671 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

i7 6700K pod OC na dobrej płycie z mocną i dobrze chłodzoną sekcją zasilania. Na start 8 GB DDR4 z możliwością dalszej rozbudowy. Fabrycznie wyciszona obudowa, zasilacz z Seasoniciem w środku oraz wydajne i kulturalne chłodzenie z 140 mm wentylatorem. 

 

Można tutaj sporo kombinować. Zmiana CPU na Intel Core i7-6700 /3.4GHz, 8MB, LGA1151, BOX i OC za pomocą BCLK. Tutaj jednak warto poczytać bo wiąże się to z rezygnacją z kilku rzeczy

 

http://pclab.pl/art67575.html

 

Ewentualnie w tej samej cenie i7 4790K na Z97. Cenowo wyjdzie tak samo. Pytanie jeszcze takie. Ile jest tego streamu ? Co dokładnie streamujesz ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...