Skocz do zawartości

Zestaw na Skylake dla gracza (na razie bez karty graficznej)


Recommended Posts

Cześć wszystkim benchmarkowiczom! Startuję totalnie od zera i nie mam nic. Na razie wykombinowałem taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/iJauEl/

 

Chcę zmieścić się z całością (windows i karta graficzna) w granicach 4600 zł. Wolałbym nie wydawać więcej pieniędzy niż zalinkowany koszyk (no, może 50 złotych). Z grafiką czekam na wyjście Pascali, bo według mnie zarówno gtx 970 z wybrakowanym dx12 i 3.5 vram jak i wyżyłowane do granic możliwości 390/x nie są zbyt dobrymi propozycjami. Z SSD na chwilę obecną rezygnuje, najpewniej dokupię za majowe stypendium/jakieś dodatkowe pieniądze które wpadną potem. Jeśli ma to jakieś znaczenie, komputer będzie głównie podpięty pod tv 50" Sony 50w805, (1080p) nie zamierzam inwestować w nowy wyświetlacz na przestrzeni najbliższego czasu (no chyba, że na 3cim roku też załapię się na stypendium...) bo... Nie widzę takiej potrzeby. Z góry dzięki na odpowiedzi! 

Edytowane przez Olaf95
Link to post
Share on other sites

Dobra decyzja z tym Pascalem, ale pamiętaj, że odpowiednik 970 może wyjść nawet w Q3.

Pamiętaj o chłodzeniu do i5 6600K, gdyż w BOXie Skylaków w wersjach K, nie są one dodawane - zwróć także uwagę na to czy dane chłodzenie nie będzie wyginało laminatu procesora, gdyż ostatnio pojawiły się takie problemy.

 

Zestaw wydaje się całkiem dobry, ale upewnij się, że masz akcesoria komputerowe współpracujące z USB 3.0 - niektóre urządzenia jak starsze drukarki działają tylko na 2.0, a ta płyta ma 6 x 3.0 - ale to sporadyczne sytuacje(moja drukarka choć stoi 0,5 metra od komputera, to muszę się z nią kontaktować bezprzewodowo :P ).

Link to post
Share on other sites

Dobra decyzja z tym Pascalem, ale pamiętaj, że odpowiednik 970 może wyjść nawet w Q3.

Pamiętaj o chłodzeniu do i5 6600K, gdyż w BOXie Skylaków w wersjach K, nie są one dodawane - zwróć także uwagę na to czy dane chłodzenie nie będzie wyginało laminatu procesora, gdyż ostatnio pojawiły się takie problemy.

 

Zestaw wydaje się całkiem dobry, ale upewnij się, że masz akcesoria komputerowe współpracujące z USB 3.0 - niektóre urządzenia jak starsze drukarki działają tylko na 2.0, a ta płyta ma 6 x 3.0 - ale to sporadyczne sytuacje(moja drukarka choć stoi 0,5 metra od komputera, to muszę się z nią kontaktować bezprzewodowo :P ).

Zastanawiam się jeszcze, czy nie zmienić płyty głównej na Asrocka Pro 4s

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-pro-4s-intel-z170-4x-ddr4-sata3-usb-3-0-gblan-atx-765627/

 

Pozwoliłoby mi to trochę ugrać $$ na chłodzenie. Właśnie, kupię coś dobrego do 100-130 złotych? Chciałbym w przyszłości pogonić cepa na 4,5 , może troszkę mniej- bardziej "rekreacyjnie" żeby biedaczkowi życia nie skrócić. 

 

Niestety zauważylem, ze ani ten asrock ani to msi nie mają optyka na audio (mam głośniki logitech z5500) :( Czyli muszę dołożyć do tego gigabyte

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-hd3p-z170-ddr4-usb-3-1-atx-766005/

 

Chyba, że karty graficzne będą po HDMI wysyłać audio do telewizora, tylko, że to karty graficzne a nie dzwiękowe, więc chyba nie...

 

W sumie, jak tak teraz przeliczam sobię, ile kosztowałby mnie Haswell, to spokojnie mógłbym kupić SPC Fortisa i i tak miałbym ponad stówę w kieszeni. Jest sens brnąć w skylake?

Edytowane przez Olaf95
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się jeszcze, czy nie zmienić płyty głównej na Asrocka Pro 4s

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-pro-4s-intel-z170-4x-ddr4-sata3-usb-3-0-gblan-atx-765627/

 

Pozwoliłoby mi to trochę ugrać $$ na chłodzenie. Właśnie, kupię coś dobrego do 100-130 złotych? Chciałbym w przyszłości pogonić cepa na 4,5 , może troszkę mniej- bardziej "rekreacyjnie" żeby biedaczkowi życia nie skrócić. 

 

Niestety zauważylem, ze ani ten asrock ani to msi nie mają optyka na audio (mam głośniki logitech z5500) :( Czyli muszę dołożyć do tego gigabyte

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-hd3p-z170-ddr4-usb-3-1-atx-766005/

 

Chyba, że karty graficzne będą po HDMI wysyłać audio do telewizora, tylko, że to karty graficzne a nie dzwiękowe, więc chyba nie...

 

W sumie, jak tak teraz przeliczam sobię, ile kosztowałby mnie Haswell, to spokojnie mógłbym kupić SPC Fortisa i i tak miałbym ponad stówę w kieszeni. Jest sens brnąć w skylake?

Zawsze możesz dokupić kartę dźwiękową z takowym wyjściem - wyjdziesz na tym pewnie lepiej, bo za te same pieniądze, jakie miałbyś dołożyć do płyty, mógłbyś sobie kupić sprzęt grający jakieś kilkanaście miliardów razy lepiej od zintegrowanej karty dźwiękowej :)

 

Przy aktualnej cenie 6600K moim zdaniem warto dołożyć - warto wspomnieć, że Skylake może obsługiwać technologię Speed Shift.

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz o 100 zł taniej http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=67519

 

1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Kingston 8GB 2400MHz CL15 HyperX Fury Black 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Corsair VS 550W 80+ 120mm 1 x  SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z) 1 x  SilentiumPC Grandis XE1236

 

2660 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

 

 

Wolałbym nie wydawać więcej pieniędzy niż zalinkowany koszyk (no, może 50 złotych)

 

Tutaj akurat pięknie się mieścisz. Porządne mobo z mocną i dobrze chłodzoną sekcją zasilania + optyk na tylnym panelu I/O. Do tego chłodzenie SPC Grandis

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...