Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 


 


Na wstępie przepraszam za dublowanie tematów, zwrócono mi uwagę, że nie powinienem podłączać się do czyjegoś.


 


Przejdźmy do konkretów: 




  • Zastosowanie komputera : modelowanie 3d, inventor/solid, rozrywka weekendy
  • Maksymalna kwota : 3000zł (nie jest to sztywna granica, jeżeli nie trzeba to nie chcę przepłacać)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : styczeń - luty
  • Których części potrzebuję : PC 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : jeżeli będzie odblokowany mnożnik 
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : BenQ GW2765HT  2560x1440
  • Specjalne wymagania : -
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : napęd optyczny, może dysk
  • Własna propozycja zestawu :


 


EVGA GeForce GTX 960 4GB SuperSC GAMING ACX 2.0+            879


MSI B150 PC Mate /intel B150, DDR4, LGA1151/                             369


Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/                            889


Crucial 8GB 2133MHz DDR4 CL16                                                    169


SAMSUNG SSD 850 EVO 250GB                                                      349


Zalman Z3                                                                                           149


Thermaltake Smart SE Modular 530W                                                225


 


W sumie 3029 zł 


 


Dysk 250 GB w zupełności wystarczy na moje potrzeby, w razie nieprzewidzianych kłopotów mam zewnętrzny. 


Są miejsca, w który można by uszczuplić ten zestaw:


- zasilacz (jednak w tym miejscu chciałbym mieć coś 'dobrego' i cichego)


- płyta główna - budżetowa płyta, 4 sloty pamięci, 4x USB3, 


- dysk co do marki/modelu nie mam pewności (muszę kilka testów przeczytać).  


Jeżeli ma ktoś jakiekolwiek zastrzeżenia mam nadzieje na dyskusję. 


 


Już spory czas przeglądam fora w poszukiwaniu właściwych rozwiązań.


Ponadto czy waszym zdanie nie byłoby lepiej spożytkować finanse i przezbroić zestaw w jakiego haswella z literką K? 


Czy wydajniejszy procesor byłby niezbędny? 


Edytowane przez fghjklop
Link to post
Share on other sites

Jezeli chodzi o rozrywkę to chodzi mi o BF-y w mutlti.

Myślę nad zmianą i5 6500 na i5 6600k co wiązało by się z poszukaniem oszczędności w karcie graficznej (200zl tańsza). Nie jestem napalonym graczem dla którego każdy fps na ultra jest ważny wiec tańszy egzemplasz karty wchodzi w gre. Wtedy wymieniłbym ją na R9 270 lub GTX 950.

Co sądzicie o tym zestawie? Jak z kręceniem procesora na tym mobo?

Link to post
Share on other sites

Ja bym polecał jeszcze inne rozwiązanie ...

i7 4790K + 16GB ramu + GPU integra 

Z czasem dozbierasz co nie co grosza na GPU zakupisz coś konkretnego - a póki co pomęczysz się na integrze troszkę. Dzieki temu CPU masz na starcie odpowiedni, a to jest najważniejsza rzecz w sumie - GPU często się wymienia, CPU średnio raz na 5lat, dlatego warto odrazu się wyposażyć w dobrą jednostkę, z odpowiednią mocą obliczeniową do konkretnych zadań (w tym przypadku modelowanie 3D, a znając życie zaraz rendery się zaczną i wtedy będzie plucie w twarz "na kij mi ta i5 z 4 wątkami"). 
A gry ... zabawa kaski Tobie nie da, zaś modelowanie 3D itp. jak najbardziej mogą wpłynąć na grubość Twojego portfela - rozumiesz już w czym rzecz ?  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za Twoją wypowiedź. 

Rozumiej jak najbardziej, że zabawa w moim przypadku pieniędzy nie da, jednak prócz pracy i jakiś dodatkowych zleceń trzeba się czasem odprężyć. W zasadzie środki mnie nie ograniczają żeby dołożyć jeszcze jakieś przeciętne GPU ale te kilkaset złotych wolałbym przeznaczyć na co innego np wakacje na nartach.

Zestaw stworzony wg twoich wytycznych zamknie się w kwocie 3100~3200zł. Jaki dokładnie model MOBO byście zaproponowali? W rozsądnej cenie i z zachowaniem użytkowości znalazłem Gigabyte Ga-Z97-HD. Z założenia zamierzam go trochę podkręcić jednak wszystko w miarę zdrowego rozsądku z zachowaniem stabilności. No i ramy o jakich częstotliwościach?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o s1150 to ja zawsze "wciskam" MSi Z97 G43. Solidne mobo, w atrakcyjnej cenie  ;) 
Sam ich używam w kilku maszynach i złego słowa powiedzieć nie mogę  - od taki tam tani mobasek na z97.

 

Jeżeli chodzi o pamięci RAM - polecam standard 1600MHz CL9, lub coś szybszego np.2400MHz jeżeli cena nie będzie zbyt wysoka (bo jakiegoś olbrzymiego wpływu na wydajność nie mają). np.Crucial ballistix 1600mhz cl9 / G.Skill RipjawsX / Trident 2400MHz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...