Skocz do zawartości

Monitor za około 1500zł - gry i nie tylko


Recommended Posts

Witajcie. Poszukuję porad dotyczących wyboru nowego monitora. Jak w temacie będę miał do przeznaczenia około 1500 zł. Jeśli będzie warto dołożyć - to tak zrobię. Przeczytałem już wiele tematów, ale nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi, do tego produkty na rynku ciągle się zmieniają, więc postanowiłem napisać swój.
A teraz konkrety.

Przeznaczenie:

  • Od czasu do czasu gry głównie FPS'y, najczęściej CS:GO
  • Po zakupie monitora chcę zająć się nauką obróbki filmów i grafiki.

Wymagania:

  • do gier dobrze by było mieć 144Hz
  • dobre odwzorowanie barw.
     

Jestem świadom, że w moim budżecie nie dostanę IPS ze 144Hz odświeżaniem. Nie mam styczności z tym "tematem", ale liczę, że może znajdzie się ktoś kto będzie mi w stanie doradzić i poleci jakieś sensowne wyjście. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Pewnie zaraz polecą gromy, że polecam Ci monitor z matrycą TN, ale widocznie jestem ignorantem i nie widzę żadnej różnicy w kolorach.

 

Miesiąc temu kupiłem sobie całkowicie nowy zestaw z monitorem LG 24gm77, choć byłem na samym początku przerażony tym gadaniem o beznadziejnych kolorach i złych kątach widzenia. Ale monitor doszedł, wszystko ładnie poustawiane i szczerze mówiąc jak dla mnie jest idealny, a większość czasu oglądam na nim różne filmiki i filmy. Z czystym sumieniem polecam, jeżeli nie jesteś osobą, która dostaje prawie palpitacji serca przy zabawie gammą.

Link to post
Share on other sites

Na początku właśnie miałem taki zamiar. Ale jak naczytałem się opinii że do obróbki grafiki i filmów totalnie się nie nadają to zwątpiłem w ten wybór. W końcu swojej przyszłości nie łącze z grami a raczej z grafiką właśnie. Zastanawiałem się nad czymś od eizo, ale niestety ciężko znaleźć kogoś kto miał fizyczne porównanie takich matryc/monitorów.

Link to post
Share on other sites

Teraz może i niedzielny ale w niedalekiej przyszłości chcę przysiąść do tego z większym zapałem. Musze przyznać, że znów zasiałeś we mnie ziarnko niepewności. Mógłbyś powiedzieć coś więcej, czemu twoim zdaniem nie pakować się w IPS i wziąć tą gamingową TN'kę?

Link to post
Share on other sites

Chciałbym wybrać coś co pozwoli mi komfortowo rozpocząć moją pracę z grafiką i montażem. Dotychczas od czasu do czasu tworzyłem coś tam w photoshopie i montowałem na swojej TN'ce. Jestem świadom że monitora dla grafika w tej cenie nie znajdę, ale zależy mi na czymś co posłuży mi chociaż na początku.

Link to post
Share on other sites

Tyle że przy zakupie za jak dla mnie dość duża kwotę chciałbym żeby ten monitor posłużył mi kilka lat i nie było tak że niedługo zacznie mocno odstawać od moich potrzeb. Wszędzie idzie odczytać że do grafiki itp. Nawet na początek IPS to podstawa...

Link to post
Share on other sites

 

 

No ale Ty dopiero zaczynasz bawić się z jakąś grafiką etc, więc dla mnie tutaj jeden wał czy masz te kolorki trochę lepsze czy nie.

 

ale tu nie o kolorki się rozchodzi

 

 

 

Jak raz spróbujesz 144hz to nigdy na standard 60 już nie wrócisz, nie ma mowy

 

Jak raz spróbujesz poprawnie liniowego wyświetlacza to to nigdy na kanciasty standard gamingowych wyświetlaczy już nie wrócisz, nie ma mowy

Link to post
Share on other sites

Kosztem 60hz? Za nic w świecie. Nawet jakbyś mi dopłacił ^^

 

Po drugie poprawnie liniowy wyświetlacz przyda się to do moich zastosowań? Bo śmiem wątpić że niezbyt.

Pytanie ile osób jest w stanie zauważyć jakąkolwiek znaczącą różnice...

Natomiast jak ktoś nie widzi różnicy 60 a 144hz, to powinien chyba udać się do okulisty.

Rozumiem monitory jakieś ultra dla profesjonalistów, ale tutaj?

Sam jestem poniekąd grafikiem, grzebie w tym troszkę (amatorsko oczywiście) i na takim "kanciastym" PG278Q jest aż nadto dobrze.

 

Autor zawsze może monitor oddać i wziąć inny.

Jak wspiminałem kiedyś, dla mnie teraz poruszanie kursorem na 60hz jest uciążliwe.

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

Jesli chcesz 144hz to tylko TN (zdecydowanie gorsze kolory i kąty widzenia jak i nasycenie) będziesz miał te 144hz i 1ms. Jeśli chcesz super kąty widzenia kolory itp to zdecydowanie jakiś monitor na matrycy IPS. Sam miałem monitor na matrycy TN po przesiadce na DELL u2414h (IPS) Nigdy już nie wróce na TN.

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

Jeśli mowa o mnie to posiadam PG278Q, kolory są świetne, kąty również. Tutaj matryca TN jest ciut inna :)

Chciałem brać PG279Q, ale różnica w praktyce jest tak znikoma, że nie warto. Wręcz minusów jest więcej.

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

To mnie zmieszaliscie kompletnie :P ale dzięki za odpowiedzi, fajnie widzieć że temat się rozwinął może komuś się jeszcze przyda. A co do samego wyboru to po przeczytaniu wielu postów bliżej mi chyba jednak do IPS. Wydaje mi się że gotów jestem zrezygnować z komfortu grania na rzecz przyszłości i przyjemniejszej pracy. Ale to też nie jest powiedziane na 100%.

Link to post
Share on other sites

 

 

Po drugie poprawnie liniowy wyświetlacz przyda się to do moich zastosowań? Bo śmiem wątpić że niezbyt.

 

tak samo jak do pracy 144Hz potrzebne jest jak świni siodło

 

 

 

To mnie zmieszaliscie kompletnie

 

nie patrz na te gadanie o e-sportowych monitorach, nie do tego służą, tak samo jak sportową furą nie pojeździsz po terenie, bo się do tego nie nadaje

Link to post
Share on other sites
tak samo jak do pracy 144Hz potrzebne jest jak świni siodło

 

 

A napisałem gdzieś, że jest potrzebne? 

 

 

nie patrz na te gadanie o e-sportowych monitorach, nie do tego służą

 

 

Myślałem, że mowa jest też o monitorze do gier (CS:GO), gdzie wręcz grzechem jest brać coś 60hz.

 

Do autora, może kupisz jeden, potestujesz, oddasz i spróbujesz drugi? Czasem warto tak zrobić ze względu na to, że monitor to zakup na lata.

Ja bym po prostu kupił oba, potem jednego oddał. Zależy czy masz tyle gotówy.

Może brzmi to irracjonalnie z jednej strony, ale ma sens, uwierz mi.

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

Co do gier, to tylko hobby. Grafika w przyszłości to jego przeznaczenie, tak myslę :P Z chęcią postąpiłbym tak jak napisałeś, ale niestety brak kasy na takie posunięcia. Prawdopodobnie zdecyduję się na coś od Eizo tylko zastanawiam się czy brać FS2434 z paroma bajerami dla graczy czy dołożyć do EV2436 albo EV 2455.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...