Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

[Recenzja] - SteelSeries RAW Prism obiektywnym okiem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4136 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 08 luty 2016 - 13:08

szkoda się trudzić w tej cenie można dostać pożadną karte dźwiękową i dobre słuchawki które zagrają dużo lepiej 

• 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05

#42 FeX

FeX
  • Autor tematu
  • Nieudaczny parapet audiofilski

• 4224 postów

Napisano 08 luty 2016 - 14:58

Dzięki za reckę!

Planujesz może jakoś sprawdzić Siberia 650? :)

Nie mam w planach żadnego "gejmerskiego" sprzętu. Szkoda mi na to czasu.

• 0

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

AIM SC808 - z czym to się je? / ISK HP-580

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

SOMiC V2Recabling + HM5 Velour Earpads

i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / Plextor M5S 128GB / XFX Core 650W

#43 Leesiuu

Leesiuu
  • Work in progress...

• 953 postów

Napisano 08 luty 2016 - 20:20

No to może JBL J88i? Jestem ciekawy czy dokonałem dobrego zakupu paręnaście miesięcy temu :)

Jak jesteś z okolic to mogę Ci je nawet podrzucić na testy :)

Użytkownik Leesiuu edytował ten post 08 luty 2016 - 20:21

• 0

CPU: Intel i7-6700k  COOLERProlimatech Megahalems Blue  MBASUS Z170 Deluxe  RAMG.Skill Ripjaws4 2x8GB 3000Mhz CL15
GPUMSI GTX970 Gaming 4G OC  PSUCorsair HX1000i  SSDCrucial MX200 250GB  HDDSeagate Barracuda.12 ST1000MD003 1TB
AUDIOLogitech Z-5500 + Logitech Z-506  KBDSteelseries Apex M750
  MSSteelseries Rival 700 blue cover + Steelseries QCK xxl

CASECorsair Carbide 500R series  LCDLG 29" 21:9 + TV 29MA73D ultrawide  PAD:  2x Sony Dualshock 3 + 2x Sony Dualshock 4
••• WORKLOG: White Shadow •••

#44 FeX

FeX
  • Autor tematu

• 4224 postów

Napisano 08 luty 2016 - 20:45

Hmmm... JBL J88i miałem okazję posłuchać w MM. Basowe słuchafony mnie nie przekonują, a to są takie typowe basotłuki :P

Były promocje na nie i za 199zł można je było nabyć.

• 1

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / Plextor M5S 128GB / XFX Core 650W

#45 suszin

suszin
  • Gaduła

• 470 postów

Napisano 08 luty 2016 - 21:34

Ja wczoraj słuchałem w saturnie jakiś jbl za 400 zł i grały bardzo przeciętnie. Za taką kwotę oczekiwał bym więcej.
  • 0

#46 reznor666

reznor666

Napisano 21 luty 2016 - 18:34

Możecie mi wierzyć, bądź nie, ale to pierwsze słuchawki, które powodowały u mnie dosłownie łzawienie oczu. Znaczna pogłosowość dźwięku oraz wykręcona scena, powodują, że moje oczy i mózg starają się do tego dopasować i muszę w tym czasie cierpieć katusze. Niestety inaczej tego dźwięku nie można opisać. Tonalność słuchawek jest totalnie rozjechana, tam brakuje wszystkiego. Góra jest kłująca, a wyższa średnica świdruje w głowie, jak konkretne wiertło. Bas jakiś tam jest, ale brzmi jakby ktoś kopał w kartonowe pudło. Sądziłem, że może to wina oddychających padów, bo często welurowe pady odchudzają brzmienie, ale po aplikacji innych padów efekt był podobny. Słuchawki grają wprost tragicznie, na tyle tragicznie, że dodawany w oprogramowaniu EQ według mnie jeszcze pogarsza temat, a jego stosowanie jest dla mnie irracjonalne. Muzyki w tych słuchawkach słuchać się nie da, głupiego clipu na yt tez nie obejrzę, bo nie ma to sensu przy takim dźwięku. Tutaj SteelSeries popłynął i to ostro.

Dzięki FeX za recenzję. Podziwiam ludzi, którym jeszcze chce się wydawać kasę na taki sprzęt aby przybliżać go ludziom. Mimo wszystko :)
Ja też słuchałem chwilę tych słuchawek w Media Markt - chyba to był ten sam model, bo wyglądał identycznie, tyle że... to była jakaś wersja na jacki, bo podłączałem je normalnie do telefonu. Też niby nazywały się RAW Prism.
Oprócz nich słuchałem też chwilę Creative Fatal1ty, Creative HS-850, Logitech G430, i Siberii V3.
Te Raw Prism nie zrobiły na mnie aż tak bardzo negatywnego wrażenia (pewnie za krótko słuchałem), były to też jedyne słuchawki z tych 5 modeli, które nie miały przesadzonego basu. Jednakże zaraz też rzuciło się w ucho to irytujące kłucie o którym wspominasz, i jestem pewien że jakbym przetestował je dokładniej to szybko bym zweryfikował to wrażenie :) No i wszystkie z tych modeli to właśnie taki plastik fantastic, typu "boję się je wziąć do ręki, żeby się nie posypały, a co dopiero rozginać żeby założyć na głowę". Ale spodobały mi się pady Siberii V3. V3 też robiła największe wrażenie swoim ogólnym wykonaniem z tych 5 modeli (pewnie przez te stalowe druty).
Najlepiej z tych 5 modeli brzmiały i wyglądały Logitech G430, aczkolwiek też nie na tyle żeby zwrócić na to jakąś specjalną uwagę. Do tego ich kable tragedia + dodatkowo miały problem z balansem, lewa strona była głośniejsza niż prawa.

Napewno wszystkie z nich brzmiały lepiej niż Skullcandy Uprock, które do dzisiaj są moim niedoścignionym wzorem w wyrzucaniu słuchawek przez okno tuż po założeniu ich na głowę.

Użytkownik reznor666 edytował ten post 21 luty 2016 - 19:17

• 0

#47 FeX

FeX
  • Autor tematu

• 4224 postów

Napisano 21 luty 2016 - 23:13

Recenzowane słuchawki miały wbudowany układ dźwiękowy, tym samym posiadały wtyk USB. O ile te na jacku mogłyby jeszcze jakoś zagrać na lepszym źródle w sensie nieco lepiej, to te z wbudowanym układem są skazane na porażkę. Zachodzi bowiem tutaj zjawisko spotęgowania ułomności słuchawek i układu dźwiękowego, co daje efekt wspomniany w recenzji.

Przyznam, że też podchodząc do gejmingowych słuchawek starałem się być w miarę obiektywny, bez jakiegoś pryzmatu "gejmingu". O dziwo pośród masy plastikowego szajsu są słuchawki, których można spokojnie posłuchać, ale stanowią one niewielki procent całości. Problem jednak leży w opłacalności, bo nawet jeśli one grają, to grają na poziomie niższym lub w najlepszym wypadku podobnym do budżetowych Superluxów, a kosztują zazwyczaj sporo więcej.

Użytkownik FeX edytował ten post 21 luty 2016 - 23:14

• 0

#48 reznor666

reznor666

Napisano 23 luty 2016 - 19:42

Znalazłem:
SteelSeries Siberia RAW Gaming Headset (na 4-polowego jacka, bez Prism w nazwie).
To były te których słuchałem.

Fakt, tych z tym układem na USB wolałbym chyba nie słuchać. 

• 0

#49 PnadPrayLove

PnadPrayLove
  • Nowicjusz

• 24 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 23:23

Feksiu, kiedy następna recka? 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych