Skocz do zawartości

[Recenzja] - SteelSeries RAW Prism obiektywnym okiem


Recommended Posts

No niestety, ale nastały czasy akcesoriów gamingowych, które mają wspaniale prezentować się w kamerkach na streamach, świecić na wszelkie możliwe sposoby i przez to kosztować tyle, ile kiedyś w miarę porządny sprzęt...

 

Mikrofon na prawdę jest aż tak dobry?

Po obejrzeniu kilku nagrań z Youtuba właśnie z powodu jego kiepskiej jakości postanowiłem tych słuchawek nie kupować - niedawno były gdzieś w na prawdę fajnej przecenie, dzięki której można by przymrużyć oko na wiele negatywnych aspektów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

kastystopej mam nadzieję, że co jakiś czas uda się jakąś recenzję sprzętu za ludzkie pieniądze wypuścić. Teraz pora na HyperX żeby zachować balans pomiędzy dobrem i złem :D

 

Właściwie ciężko stwierdzić, czy ten świecący pierścień naprawdę się przyda, ale jako bajer raczej wadą być nie może :)

 

No niestety, ale nastały czasy akcesoriów gamingowych, które mają wspaniale prezentować się w kamerkach na streamach, świecić na wszelkie możliwe sposoby i przez to kosztować tyle, ile kiedyś w miarę porządny sprzęt...

 

Mikrofon na prawdę jest aż tak dobry?

Po obejrzeniu kilku nagrań z Youtuba właśnie z powodu jego kiepskiej jakości postanowiłem tych słuchawek nie kupować - niedawno były gdzieś w na prawdę fajnej przecenie, dzięki której można by przymrużyć oko na wiele negatywnych aspektów.

 

Sam jestem ciekaw ile by te słuchawki kosztowały bez tego pierścienia...

 

Pośród tego całego bagna, które oferują te słuchawki to właśnie według mnie mikrofon jest miejscem, gdzie można było znaleźć trochę stałego lądu :) Nagrywałem próbkę w rejestratorze dźwięku, rozmowę między mną a żoną, która była w kuchni niecałe 10m ode mnie. Nagranie było zwyczajnie wyraźne, zarówno mój głos i głos mojej kocicy. Tylko właśnie w tym problem, że mikro tutaj zbiera wszystko...

 

W fajnej cenie powiadasz? Dla mnie nie ma takiej ceny, która sprawi, że te słuchawki będą warte zakupu. Jak chcesz mikrofon to podobnej jakości, a nawet lepszy Zalman ZM-MIC1 rozwiązuje sytuację za nieco ponad 20 PLN i nie jesteś uwiązany do fatalnej jakości przetworników, jakie siedzą w tych słuchawkach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

cooger był taki pomysł, ale nie lubię marnotrawić pieniędzy, bo już wolałbym je biednym oddać.

 

W pracy mamy krawędziową prasę 600-tonową, chyba dałaby radę :D

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Dobrze zrobiłeś. Kupienie ich i zniszczenie to najlepsze co można zrobić dla ich producenta - nie dość że za nie zapłaciłeś to jeszcze nie puścisz w rynek wtórny. Szkoda tylko że nie pokusiłeś się o ich porównanie bezpośrednie z najpopularniejszymi słuchawkami 'gejmerskimi', czyli Siberia V2 oraz Krakenami. 

Co do recenzji to aż mi się wierzyć nie chce że są aż tak złe :P W końcu to wyższy próg cenowy niż większość Superluxów (tak wiem, cena nie gra) :)

Osoby postronne mogą Ci zarzucić złe nastawienie już na starcie, przez co w ich oczach recenzja może stracić na obiektywności.

Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko że nie pokusiłeś się o ich porównanie bezpośrednie z najpopularniejszymi słuchawkami 'gejmerskimi', czyli Siberia V2 oraz Krakenami. 

Co do recenzji to aż mi się wierzyć nie chce że są aż tak złe :P W końcu to wyższy próg cenowy niż większość Superluxów (tak wiem, cena nie gra) 

 

U siebie w domu miałem Syberie V2 modowane oraz Frost Blue fabryczne. One grają znacznie lepiej od tego nieudanego eksperymentu. Ostatnio w MM słuchałem takich Fatal1ty czy Tactic 3D Alpha i one grają też znacznie lepiej.

 

RAW Prism to jakaś masakra. 

 

Osoby postronne mogą Ci zarzucić złe nastawienie już na starcie, przez co w ich oczach recenzja może stracić na obiektywności.

 

 

Na razie to wygląda dość jednostronnie, ale z czasem i przy większej ilości recenzji (jeśli będzie mi się chciało) wyjdą na wierzch takie sprawy i zauważycie, że nawet słuchawki dla gracz mogą mieć bardzo zróżnicowaną jakość.

 

Chciałbym już teraz wszystko opisać, ale wolę pisać recenzję na sprzęcie, którego posłuchałem na spokojnie w domu w ciągu kilku dni, tygodnia, bo wtedy pozbywam się nalotu pierwszego wrażenia.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

O HyperX już sporo pisałem i w sumie to będzie tylko taka retrospekcja.

 

Chciałbym poznać niektóre gamerskie produkty, bo to one są łyżką dziegciu w tym całym audio.

 

Nie jestem aż tak krytyczny, jak się wydaje, bo takie RR261 za 30-40zł potrafią już zagrać i potrafię je docenić, czy nawet trochę droższe HD681/668B, które miałem/mam i są to bardzo opłacalne sprzęty.

Link to post
Share on other sites

Roccatów nie udało mi się posłuchać w MM, bo one wymagają USB, mają sporą kartę na kablu i chyba 4 jacki, jak się nie mylę, bo tam są 3 przetworniki na muszlę :)

 

http://img.clubic.com/04032756-photo-roccat-kave-hp.jpg

Link to post
Share on other sites

Do wersji analog trzeba mieć kartę dźwiękową która obsługuje 5.1, bo ma x4 jack.

Wiem że te słuchawki to gamingowy shit i w recenzjach piszą że słuchanie na nich muzyki jest katorgą.

Ale czytałem recenzje że sprawdzają się w grach bo mają świetne pozycjonowanie dzięki tym 3 przetwornikom na muszlę.
Prawdę mówiąc jestem ciekawy czy tak jest w rzeczywistości. Oczywiście w życiu bym tych słuchawek nie kupił :)

Link to post
Share on other sites

Do 3 przetworników podchodzę sceptycznie, ale to świetna ciekawostka. Strojenie jednego przetwornika zabiera sporo czasu, nie mam pojęcia, jak oni to robią z trzema albo w ogóle tego nie robią :)

 

Gdy posłuchasz sobie odpowiedniego materiału, na dobrym sprzęcie, mówię tu o słuchawkach premium i pełnym zestawie DAC + AMP to czasem zdejmiesz słuchawki, bo masz wrażenie, że to głośniki grają 2 metry od Ciebie.

 

Zwykłe słuchawki z 1 przetwornikiem na muszlę potrafią oddać całą przestrzeń wokół gracza.

 

R70x + M-DAC (no drogo, ale co poradzić...) robią to tak zjawiskowo, że tych połaci przestrzeni czasem wydaje się za dużo :)

Link to post
Share on other sites

Problem jest złożony. Sam z siebie nie polecam żadnych słuchawek "dla graczy" nie warto, po prostu, ale marketing robi swoje. Właściwie taki proces istnieje w każdej niszy, czy to płyty główne, monitory, gdziekolwiek gdzie uda się wyperswadować lepszość sprzętu "dla graczy". Dla mnie to jest zwyczajnie pusty slogan.

 

Takie słuchawki/headsety bazują na zupełnie innych założeniach niż profesjonalne sprzęty audio, czy chociażby te dobrze grające, których głównym założeniem jest jakość dźwięku.

 

Wielu modeli słuchawek "dla graczy" nie słuchałem, a rynek rośnie w siłę i nowe modele powstają. Ja dobrze poznałem rynek profesjonalnych sprzętów, jakościowo odbiegających od wspomnianych grających gadżetów. Potrzeba też czasu na poznanie słuchawek/headsetów tych typowo gamingowych i nie ukrywam, że spotkanie z takimi słuchawkami bywa bardzo nieprzyjemne. Tak, jak to miało miejsce z RAW Prism.

 

Sporo lepiej grają chociażby Creative Fatal1ty (do kupienia za 99zł), Tactic 3D Alpha (do kupienia za 149zł), ale te znów słuchałem w Media Markcie na telefonie LG G2.

 

Co do Plantronics RIG Surround zdania nie mam, ale po opiniach na amazonie, to nie spodziewałbym się żadnych cudów i jakości, bo tam tego nie znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...