Skocz do zawartości

Używana karta do 400zł, alternatywa dla R7 260X?


Recommended Posts

Witam, staram się wybrać jakąś kartę graficzną, ale ciągle mylą mi się te modele, kiedyś było tego mniej, a teraz czytam, czytam i nic nie wiem.

 

Chciałbym kartę używaną, najlepiej do około 400zł, mam czas, więc mogę poczekać aż się trafi na licytacji, jako punkt wyjściowy przyjąłem Radeon R7 260X (http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-r7-260x-core-edition-1gb-gddr5-128-bit-dp-hdmi-2xdvi-box-r7-260x-znj4-628159/). Może ktoś podać jakich modeli kart szukać o podobnej wydajności, mogą być starsze i wyższe modele itd.

 

W gry nie gram wcale, w zasadzie to ostatnio mam tylko zintegrowaną kartę i dobrze mi z tym, ale ciekawią mnie gry Total War, Shogun 2, Rome 2, bo pierwsze części grałem i dlatego zastanawiam się nad kartą(ewentualnie inne nowsze, ale aż tak się grafiką nie jaram ;), którą pewnie niedługo wymontuje, albo sprzedam, bo mi nie potrzebna będzie. 

 

Reszta: Asus P8B75-V, i5 3570, Scythe NINJA(pierwsza wersja, pasywnie), 8GB 1600 cl8, BQ SP 450W, Eizo S1932(roz tylko 1280x1024).

 

No właśnie mam wentylator tylko w zasilaczu i dodatkowy atut to niskie temperatury karty, chociaż biorę pod uwagę, że raczej wentylator będzie potrzebny, jak karta nagrzeje powietrze w obudowie.

 

Proszę o jakieś propozycję, jakich używek szukać, gejmerstwo przez duże G mnie nie interesuję. Pozdrawiam.

Edytowane przez User1
Link to post
Share on other sites

możesz poszukać hd 7850, ceny zaczynają się używanych od 400zł. to starszy odpowiednik r7 265.

 

 

No właśnie mam wentylator tylko w zasilaczu i dodatkowy atut to niskie temperatury karty, chociaż biorę pod uwagę, że raczej wentylator będzie potrzebny, jak karta nagrzeje powietrze w obudowie.

jeśli cisza jest ważna to szukaj tej http://www.palit.biz/palit/vgapro.php?id=2377&lang=pl  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc, wiem już co do czego, napiszę jak coś wybiorę, ale to już po świętach. Nie to, że chcę aż tak oszczędzić na karcie, na reszcie nie oszczędzałem aż tak, ale akurat czuję, że kartę i tak niedługo wymontuje z powodu hałasu i pewnie sprzedam, albo kuzyn w spadku dostanie, tylko on ma Athlona x2 4800+, więc i tak nie poszaleje ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...