Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] Nintendo WII U


Recommended Posts

Na jakie gry czekacie na nintendo Wii U? Jakie gry najbardziej lubicie? Ja najbardziej lubie Splatoona - mnóstwo świetnej zabawy w zamalowywaniu planszy.

 

Na Wii U zby wiele premier nie jest zapowiedziane, ale ja osobiście czekam na wydanie gry Kerbal Space Program w edycji WII U.


Ostatnio sobie kupiłem na święta grę Splatoon i jest po prostu super. Na żadnej innej platformie nie grałem w tak wspaniałą strzelankę! Mnóstwo farby, pełno pozytywnej zabawy Online! Polecam kupić, bo kosztuje zaledwie 130zł, a takiej gry na innej platformie nie znajdziemy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Możliwości graficzne są wyższe, niż te od PS3 / X360

nie są do końca

konsola ma tylko więcej ram  oraz jednostek na GPU (GPU oparty na R700 AMD bardzo podobny architekturą do tego z X360 oparty na R520)

obliczeniowo w grach CPU I GPU są razem wolniejsze w wiekszości przypadków od tych w ps3 i X360

CPU to straszna padaka w WiiU prze co ciągnie GPU ku dołowi w giercach

w pojedynczej precyzji 33GFLOPS wiiU vs 115 w X360... już nie wspomne o PS3 gdzie masz 240 bo tam CPU to była abstrakcja przez wiele lat 

 

To tak jakby wkłądać do Core2duo GTX-a 770

 

co widać po tej czkawce

 

 

 

 

 

są gry gdzie to działa pięknie (tam gdzie mało liczy CPU) lecz jest to i tak duet (CPU I GPU) wolniejszy niż w starych konsolach

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar kupić WiiU w lutym jako uzupełnienie PCta <mario addicted>

 

Prosiłbym posiadaczy owej konsolki o jakieś recenzje <+ / -> . Który box z grami kupić na początek i jakie ewentualnie dodatkowe akcesoria kupić na start. Oraz które gierki najlepsze na początek. 

 

//ps

 

Nie nie interesuję mnie XBOX/PS4, od tego mam PCta z padem. I need Maryo.

 

//ps2

 

Ktoś coś wie o konsolce Nintendo NX ?? 

 

 

Na razie skłaniam się ku takiemu zestawowi:

 

http://www.mediamarkt.de/de/product/_wii-u-mario-kart-8-splatoon-premium-pack-schwarz-f%C3%BCr-jugendliche-gamer-2053985.html

 

lub

 

http://www.mediamarkt.de/de/product/_wii-u-limited-edition-super-mario-maker-premium-pack-schwarz-f%C3%BCr-jugendliche-gamer-2025603.html

 

+

 

http://www.mediamarkt.de/de/product/_nintendo-wii-u-pro-controller-1619273.html

 

+

 

http://www.mediamarkt.de/de/product/_super-mario-maker-jump-n-run-nintendo-wii-u-2011995.html <opcja z splatton i mario kart>

 

lub

 

http://www.mediamarkt.de/de/product/_super-mario-3d-world-jump-n-run-nintendo-wii-u-1774803.html<opcja z mario maker>

Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Gry na start do kupienia jako posiadacz konsoli mogę polecić:

Splatoon - obowiązkowy zakup, cena 130zł

Mario Kart 8 - polecam kupić, cena 170zł

Mario 3D World lub Mario Bros. U (zależy co ciebie interesuje), 3D 180zł, 2D 150zł

Mario Maker - jak lubisz się bawić w takie rzeczy, aczkolwiek gra się możę szybko znudzić - 160zł

Xenoblade Chronicles X - jeśli lubisz RPGi w świecie potworów, sci-fiction - 180zł

Pikmin 3 - można pobrać sobie darmowe Demo, fajna gierka, aczkolwiek nie każdemu przypadnie do gustu - 150zł / bezpłatne demo

 

można też kupić starsze jakieś Call Of Duty / Batmana / Assasina / Wathch Dogsa itp., ale to są gry multiplatformowe.

 

Co do akcesorii to fajną opcją może być dokupienie Remote Plusa (tego pilota z poprzedniej konsoli Nintendo). Można dzięki niemu grać w wiele osób na WII U oraz również we wszystkie gry z poprzedniego Wii, na samym gamepadzie wkładając płytę z tamtej konsoli nie da się chyba tego zrobić, a są też fajne gry, które można kupić tanio. Można te niektóre gry (takie np. Mario Galaxy) kupić w Nintendo Eshopie i wtedy można grać gamepadem, ale przy włożeniu oryginalnej płyty z Wii potrzeba tego pilota, więc polecam kupić, bo na allegro kosztuje ok. 60-70zł.

Edytowane przez robotox1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

No zabaczcie jakie to piękne - jedna z najładniejszych gier 2015 roku o to na WII U:

 

Xenoblade Chronicles X
http://i.imgur.com/ghdPH8O.png
http://i.imgur.com/vRSw8RT.png
http://i.imgur.com/K68ysxC.png
 
http://i.imgur.com/bAeUksv.png
 
I to wszystko na WII U, czyli sprzęcie za ok. 700zł. Jak mi ktoś powie, że WII U nie daje rady na tle konkurencji to nie wiem co mu zrobię... :) Na PS4/XO trudno o tak ładnie wyglądającą grę (tak wiem, są wiedźminy itp.), ale te konsole są wydajnościowo ponad 2 razy silniejsze, a tu proszę jedna z najładniejszych gier ubiegłego roku i tylko na WII U.
Edytowane przez robotox1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

a co tu ładnego ?

gdzie to jest napisane, że to jedna z najładniejszych gier 2015 ?

oprawa poziom - ps3 ,x360

Nawet recenzja na spidersweb mówi, że poziom oprawy to era siódmej generacji

 

zejdź na ziemię...

gra wygląda w miarę lecz bez zbytniej podniety


 

 

Jak mi ktoś powie, że WII U nie daje rady na tle konkurencji to nie wiem co mu zrobię...
 

 

Wii U nie daję rady nawet przy X360 i ps3 co pokazałem wyżej

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Jako że NX dopiero za rok, wracam z tematem kupna WiiU.  Tym razem chcę rozejrzeć się za używkami, które można trafić w fajnej cenie

 

Moje pytanie brzmi:

 

Na co zwracać uwagę przy kupnie używki?. Co w konsoli może być zrypane, czego na 1 rzut oka nie widać?

Jak to wygląda na WiiU z grami i kontami. Czy coś może być pobanowane. lub nie wiem ... Tam się jakieś konto zakłada chyba ?? Czy jak to wygląda :P

 

Warto pchać się w używane WiiU??


++

Czy WiiU jest wstecznie kompatybilne z grami z Wii ??

Link to post
Share on other sites

Jako że NX dopiero za rok, wracam z tematem kupna WiiU.  Tym razem chcę rozejrzeć się za używkami, które można trafić w fajnej cenie

 

Moje pytanie brzmi:

 

Na co zwracać uwagę przy kupnie używki?. Co w konsoli może być zrypane, czego na 1 rzut oka nie widać?

Jak to wygląda na WiiU z grami i kontami. Czy coś może być pobanowane. lub nie wiem ... Tam się jakieś konto zakłada chyba ?? Czy jak to wygląda :P

 

Warto pchać się w używane WiiU??

++

Czy WiiU jest wstecznie kompatybilne z grami z Wii ??

Tak jest wstecznie kompatybilne.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Czy warto kupować używaną? Zależy ile chcesz wydać. Ja nowe WII U w grudniu kupiłem za 680 zł na allegro, ale teraz w tym samym sklepie widzę, że kosztuje 890zł http://allegro.pl/konsola-nintendo-wii-u-8gb-wiiu-nowa-sklep-w-wa-i6151434634.html

 

 

Jako że NX dopiero za rok, wracam z tematem kupna WiiU.  Tym razem chcę rozejrzeć się za używkami, które można trafić w fajnej cenie

 

Moje pytanie brzmi:

 

Na co zwracać uwagę przy kupnie używki?. Co w konsoli może być zrypane, czego na 1 rzut oka nie widać?

Jak to wygląda na WiiU z grami i kontami. Czy coś może być pobanowane. lub nie wiem ... Tam się jakieś konto zakłada chyba ?? Czy jak to wygląda :P

 

 

Z używaną raczej problemu być nie powinno, te konsole się nie psują, banów na online raczej nie ma (nigdy o czymś takim na WII U nie słyszałem). Pewnie będzie porysowana stacja główna, bo każde wii u się rysuje, ale to nie problem. Używane, samo WII U bez dodatków można dorwać w dobrym stanie za jakieś 450-550zł.

 

Nie opłaca kupować wersji 32gb,  ponieważ na instalacje gry na dysku to i 32gb mało, a jednak ta wersja droższa. 8GB spokojnie wystarczy na masę sejwów, a jak tego zabraknie to zawsze można podłączyć pendriva / kartę pamięci.

 

Moim zdaniem warto kupić WII U, gry typu Splatoon, Mario Kart, Mario Bros są warte zakupu tej niedrogiej konsoli. Tylko należy pamiętać, że w najnowsze multiplatformowe gry się na tym nie zagra, ta konsola żyje tylko, dzięki fenomenalnym grom Nintendo.

 

PS: kupując używaną konsolę warto znaleźć ofertę również z używanymi grami, ponieważ kupowanie osobno wyjdzie drożej, niż tak w zestawie.

 

I konsola jest w wstacznie kompatybilna z Wii, ale należy posiadać ten pado-pilot z Wii, bez niego się nie zagra.

 

 

 

 

 

gdzie to jest napisane, że to jedna z najładniejszych gier 2015 ?
 

Quaz9 na swojej recenzji mówił, że to jedna z najładniejszych gier 2015 roku.

Edytowane przez robotox1
Link to post
Share on other sites

@robotox

 

Dzieki za info. Do gier AAA mam mocnego PCta. w Wiii celuje wlasnie ze wzgledu na exlusivy z Marianem, Zelda itp.

 

Dzieki za info z pendrive pod Wii to calkeim wazne info przy szukaniu uzywki 8 vs 32 gb.

 

No nic czas zaczac poszukiwania uzywek w dobrej cenie.

 

 

 

ale należy posiadać ten pado-pilot z Wii

 

 

chodzi o Wii remote ?? Rozumiem ze akcesoria wszelakiej masci z Wii rowniez dzialaja na U ?

 

 

 

  -Tommy-, dnia 24 Marz 2016 - 02:17, napisał: gdzie to jest napisane, że to jedna z najładniejszych gier 2015 ?   Quaz9 na swojej recenzji mówił, że to jedna z najładniejszych gier 2015 roku.

 

 

Dodałbym do tego tytuł ZombiU , jak na WiiU grafika robi w tym tytule wrazenie


Zreszta nie oszukujac sie, w mojej ocenie, majac mocnego PCta to sposrod PS, Boxow , to Wii jest najlepszym wyborem. Sporo frajdy w grach "family" w kilka osob , coop w marianach jest swietny, swietne exy dla pegazusowiczow, po prostu cud i miod, no i brak abonamentu na multi :)

 

A jak chce sie napatrzec na cud miod grafike to jak mowilem mam PCta ;) glupota jest kupowac wtedy x'a czy ps4 gdzie 90% gier jest tez na PCta z lepsza grafa. <tak mam tez pada pod pc'ta od 360ki. 


Wii nie wybiera sie ze wzgledu bebechy ... Wii jest tu wyjatkiem od reguly. To 20 lat swietnej zabawy poczawszy od Famicoma :) Ta konsola ma po prostu dusze.

 

To cos jak Mustangi wsrod aut :> Jest wiele lepszy opcji, ale to one maja to cos

Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

 

chodzi o Wii remote ?? Rozumiem ze akcesoria wszelakiej masci z Wii rowniez dzialaja na U ?

 

 

Tak, praktycznie wszystkie akcesorie z Wii działają na WII U. W niektórych grach do WII U można również grać akcesoriami z poprzedniej konsoli (informacje czym można grać są podane na pudełku z grą). Więc wszelkie piloty, pady, kierownice, nunchaki i inne będą działać na WII U.

Edytowane przez robotox1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

widzę, że nie do końca zrozumiałeś treść

 

czytamy

"Deutsche Bank uważa zatem, że wycena Nintendo nie jest adekwatna do możliwych do osiągnięcia przez spółkę wyników."
 
 
Już Ci wyjaśniam
Jest to spowodowane chwilowym HYPE na Pokemon GO
Jest to tzw "moda jednego sezonu" jak HARLEM SHAKE czy ice bucket challenge gdzie każdy i wszędzie mówi tylko o tym
Notowania przy takim strzale jak POKEMON GO zawsze powędrują bardzo wysoko, lecz tak jak napisali analitycy z DB - spadną tak samo szybko, gdyż nie przełoży się to (gra) na realne wyniki finansowe Nintendo i wtedy znów będą o wiele niżej od np SONY którego pozycja jest wyższa i stabilniejsza (i podskoczy zapewne mocno po wakacjach po premierze PS4Neo i PS VR)
 
Już rozumiesz ?

EDIT 25.07

 

Upsssss....

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/pokemon-go-akcje-nintendo-w-dol.html

 

 

Coś jeszcze chcesz ciekawego powiedzieć ?  ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Upsssss....

 

Ja bym się bardzo ucieszył jakby N się odbiło na rynku. Trzeci gracz jest bardzo potrzebny. Mam nadzieję, że NX będzie w miarę normalną konsolą z suppotrem innych wydawców. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Coś jeszcze chcesz ciekawego powiedzieć ? 
 

 

tak, jesteś pan cham i prostak  :D

 

Coś jeszcze chcesz ciekawego usłyszeć ?  ;)

 

 

 

 

Ja bym się bardzo ucieszył jakby N się odbiło na rynku.
 

 

ja też, wychowałem się z konsolami od N, mają świetne gry

Link to post
Share on other sites

 

 

tak, jesteś pan cham i prostak 

 

Wstrząsające :D

 

 

 

Ja bym się bardzo ucieszył jakby N się odbiło na rynku. Trzeci gracz jest bardzo potrzebny.

 

Nope...

właśnie wyciekło pół  godziny temu - NX to konsola przenośna na Tegrze

Link to post
Share on other sites

 

 

na jakimś nośniku fizycznym, co nie jest płytą! To jakby znów wracać do czasów pegazusa

 

tak jak vita i n3ds 

pamięci flash są teraz bajecznie tanie a mają jeden plus - często mniej loadingów i większą trwałość

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...