Skocz do zawartości

Jaką kość ramu powinienem dokupić?


Recommended Posts

Witam, ostatnio zacząłem podpinać mój komputer pod telewizor z wysoką rozdzielczością i zauważyłem, że wykorzystanie pamięci ram znacznie wzrosło, dlatego chciałbym dokupić kość 8gb (z tego co patrzyłem to teraz można dostać taką już za mniej niż 200zł). Pytanie jaką? Z góry mówię że średnio się na tym znam a wnioskuję po wpisach na forach, że na ilości "gb" i producencie wybór ten nie powinien się zakończyć. Jeżeli to możliwe to prosiłbym nawet o link do jakiejś konkretnej aukcji/sklepu, żeby mieć lepszy pogląd na sytuację. Załączam w linkach specyfikację z CPU-Z (2 slot wolny).
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Sebastian

(karta ram)    http://zapodaj.net/557f729949d7b.jpg.html
                     http://zapodaj.net/3dc86ee6e1f99.jpg.html

(procesor)     http://zapodaj.net/4ad711c15dfbc.jpg.html

 

Link to post
Share on other sites

ewentualnie szybszą, jeśli będzie tańsza, od kostek o tych samych parametrach ( czasami są takie ), wtedy te szybsze zostaną zwolnione, do prędkości tych wolniejszych. 


obecnie masz źle ustawioną szybkość kostki, może włącz najpierw któryś z profili XMP ( najlepiej sprawdź oba )  i zobacz czy nadal tnie ( bo 8 GB powinno być wystarczające, jakiej byś tam rozdzielczości nie miał ) 

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

najpierw włącz któryś z profili XMP i zobacz czy jest różnica ( bo możliwe, że niepotrzebnie wydasz 200zł ) 

Jak chcesz się pytać, który dobry, to musisz podać konkretny model. 


Ps. jaką rozdzielczość ma ten TV ? i jakie masz wykorzystanie ram-u ? 

Link to post
Share on other sites

Chyba masz racje, włączyłem XMP z poradnikiem z neta przy starcie systemu, a Ty widziałeś to po tym zdjęciu z CPU-Z? Jaka powinna być dobra wartość i w którym miejscu? Bo ogólnie to mi się nie tnie, tylko widziałem że podskoczyło na troche ponad 60%, i myślałem w najbliższej przyszłości o kupnie kości (bo być może nawet taniej po znajomości będę mógł ogarnąć).

Link to post
Share on other sites

60% to nic alarmującego ( mówię o pracy z jakimś programem ) 
 

 

Chyba masz racje, włączyłem XMP z poradnikiem z neta przy starcie systemu, a Ty widziałeś to po tym zdjęciu z CPU-Z? Jaka powinna być dobra wartość i w którym miejscu?


W biosie w ustawieniach RAM-u to zmieniasz  
Żebym ci mógł dokładniej powiedzieć gdzie ( jak sam nie znajdziesz ) to musiałbyś dać screeny z bios-a 
 

 

Bo ogólnie to mi się nie tnie, tylko widziałem że podskoczyło na troche ponad 60%, i myślałem w najbliższej przyszłości o kupnie kości (bo być może nawet taniej po znajomości będę mógł ogarnąć).

Obecnie nawet do gier przy rozdzielczościach powyżej FullHd 8GB starcza, nie ma dużej różnicy między 8 a 16 GB przy domowym użyciu kompa ( przeglądanie internetu, gry itp ). 
Gdyby ci bardzo obciążało RAM, to lepiej pogrzebać w systemie, bo bardzo możliwe, że któryś proces systemowy zżera nam zasoby niepotrzebnie, niż kupować dodatkowy ram. 

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...