Skocz do zawartości

Słyszalny pisk przy podłączonych dwóch źródłach dźwieku


Recommended Posts

Cześć, czytałem podobny temat o słuchawkach, ale to nie do końca to o co mi chodzi.

Otóż sprawa wygląda tak:

Mam monitor z wejściem VGA i HDMI oraz wyjściem audio Jack 3,5mm. Do monitora przez VGA jest podpięty laptop, dźwięk z laptopa wydobywa się poprzez podłączoną na USB kartę dźwiękową Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 kablem 2x chinch - 2x chinch, drugi koniec kabla wpięty jest w Edifiery R2600 w wejście PC.

Do tego samego monitora na HDMI podpięta jest konsola PS4, a dźwięk z konsoli wypuszczony jest przez wyjście Jack z monitora kablem Jack 2,5- 2xchinch i podpięty do Edifierów jako AUX.

Monitor służy mi jako główny, podczas gdy laptop leży obok i robi za jednostkę centralną.

Problem wygląda tak, że jeśli w Edifiery mam wpięte jednocześnie oba kable wprowadzające sygnał tj. chinch od laptopa i konsoli, to przy większych głośnościach z głośników wydobywa się irytujący pisk...

Zdaję sobie sprawę, że to najprawdopodobniej wina wypuszczenia dźwięku z konsoli przez monitor, bo gdy:
a) korzystam z laptopa i odepnę z głośników konsolę, jest okej
b) ta sama sytuacja korzystając z konsoli i odpinając laptopa
c) korzystając z konsoli gdy wpięte są oba źródła dźwięku jest również okej, kiedy kabel VGA nie jest wpięty w laptopa.

Wiem, że lepiej było by kupić inny monitor, lub głośniki z wejściem optycznym i tą drogą podłączyć dźwięk z któregoś urządzenia. Ale może da się to jakoś obejść mniejszymi kosztami ?

Nie chcę ciągle przepinać kabli z tyłu głośnika bo z czasem wejścia mi się wyrobią/wytrą.

Mam jeden pomysł, a mianowicie wpiąć dźwięk konsoli w wejście Line In na karcie dźwiękowej, co prawda tak też słychać pisk, ale przynajmniej mogę programowo ustawić czy nasłuchiwać tego gniazda czy nie. No i koniec z wachlowaniem kablami i przepinaniem co chwile.

Będę wdzięczny za jakieś pomysły :D
Miłego dnia !

Link to post
Share on other sites

Pętla masy panie.

Jedyne rozwiązanie to odinstalować galwanicznie jedno z urządzeń... czyli potrzebny Ci jest DAC, żeby kablem optycznym wpiąć się w głośniki.

Link to post
Share on other sites

@Lukson, czegoś nie rozumiem, w głośnikach mam tylko 2 wejścia 2x chinch, więc nie wepnę się w nie optykiem ;/ chyba, że miałeś na myśli dźwięk optykiem z konsoli do DAC a stamtąd po chinchu do Edifierów.

Na przykład coś takiego ? Sorry, to pierwsze lepsze co znalazłem, a na USB bo wpięte byłoby w laptopa.

http://sklep.rms.pl/aim-as372-as-372-przenosna-karta-dzwiekowa-usb-dac-24bit-192khz-7-1

Edytowane przez soundvibez
Link to post
Share on other sites

Hmm czyli na daną chwilę najlepszym rozwiązaniem jest dla mnie podpięcie dźwięku z konsoli/monitora, do Line In w dźwiękówce i wyciszanie, lub nasłuchiwanie danego portu wedle potrzeby, oszczędzę złącza w głośnikach ;)

A w późniejszym okresie może pomyślę nad jakimś DAC, tylko czymś trochę droższym abym nie rozczarował się jakością dźwięku ;)

Link to post
Share on other sites

Wyjaśnisz dlaczego?

Bo jeszcze nie spotkałem separator, który nie wymagałby zewnętrznego zasilania od strony odbiornika.

Teraz trzeba dokupić jeszcze zasilacz bez przetwornicy (transformatorowy), żeby to miało ręce i nogi.

 

Problemem w obecnym zestawie jest duża ilość przetwornic impulsowych, gdzie każda sieje oraz sprzęgają się.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bo jeszcze nie spotkałem separator, który nie wymagałby zewnętrznego zasilania od strony odbiornika.

Teraz trzeba dokupić jeszcze zasilacz bez przetwornicy (transformatorowy), żeby to miało ręce i nogi.

 

Problemem w obecnym zestawie jest duża ilość przetwornic impulsowych, gdzie każda sieje oraz sprzęgają się.

 

Zasilacz byłby podłączony po stronie głośników, bez połączenia z notkiem a masa sygnału byłaby przecięta więc nie przenosiłby się tamtędy śmieci.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...