Skocz do zawartości

Jakie głosniale do 800zł (muza, film, gry) ?


Recommended Posts

tak tylko ich cena powala.Czemu wy wszyscy bez paru osób uważacie ze te Logitechy są kiepskie.Do filmów i gier są zarąbiste. do muzyczki troszkę gorzej ale jeżeli będzie się miało lepszą kartę dźwiękowa to naprawdę trzęsą pokojem.Posiadam je od 2 lat tak jak pisałem wyżej, rozstawione są w pokoju ok 40m2 i sąsiedzi(2 kamienice dalej) często dzwonili na straż miejską;)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak bym mial z 5000 PLN to kupil bym najlepsze jakie maja ale chodzi mi o to zebyscie mi troche pomogli i rozjasnili umysl. to ma naprawde za dobre pieniadze dobrze grac. tzn powiem tak jezeli za 500zł glosiniki maja grac dluzo lepiej niz 5.1 za te cene ktore beda dluzo gorsza moc i jakosc to pewnie ze wole zrezygnowac z tych 5.1 i kupic 2.1 o sporo wiekszej mocy. a jezeli nie glosniki z żadnych logitechow to pytam czy taniej i lepiej kupic wzmacniacz i kolumny osobno i z czasem sub do tego ?? Jak narazie to kolega Dementor mnie przekonal bo chyba jak narazie to najlepiej wygladajaca propozycja. Byl bym tak ze za modelem Z-2300

Link to post
Share on other sites

do muzyczki troszkę gorzej ale jeżeli będzie się miało lepszą kartę dźwiękowa to naprawdę trzęsą pokojem.Posiadam je od 2 lat tak jak pisałem wyżej, rozstawione są w pokoju ok 40m2 i sąsiedzi(2 kamienice dalej) często dzwonili na straż miejską:/

 

Super. I co z tego?

 

Jakoś dźwięku z 2.0/2.1 jest o niebo lepsza.

 

 

Chcesz trząść okolicą? Polecam zaopatrzyć się w głośniki estradowe + gitara elektryczna.

Link to post
Share on other sites

"" rozstawione są w pokoju ok 40m2 i sąsiedzi(2 kamienice dalej) często dzwonili na straż miejską:D"'

 

ja bym tam wpadl i nakopal do d... a nie dzwonil na straz - tylko deb... o gluchym sluchu chwala sie taką zenadą

wkur... ludzi mieszjkajacych dookola i masz z tego jedyną ferajde ze flaki sie wywracaja - jak mnie wku.. tacy "wydumani sluchacze"

 

zalecam kupic nie zestaw ale jeden glosnik - bez budy jeden doslownie jeden mocny 40cm i podlaczyc pod byle mocny wzmacniacz - tez mozna trzasc okolica i to poteznie - sciany mozna burzyc - frajda dla idio...

Link to post
Share on other sites

dziekuje Lukasz ale nie skorzystam - jak dla mnie to chorzy na glowe ludzuie je urzadzją

 

choroby sa rozne - niektore fajtlapy nawet twirdza ze nie potrafia napisac poprawnie zdania bo sa niby jakimis dyslektykami - kiedys taka chorobe sie leczylo linijka po llapach i pala w dzienniku - bardzo skutecznie sie ja leczylo

 

tez nie pisze poprawnie bo mi to dynda a ciezko sie poprawnie pisze na jklawiaturze ale przynajmniej nie opowiadami pierdol o ciezkiej chorobie

Link to post
Share on other sites

Panowie _nrt_ i Jozio mają powalone we łbach, więc niech autor ich nie słucha. Wszystko co nie kosztuje powyżej 1000zł i nie jest od firmy Asus to be i fe.

 

Ale wracając do tematu... Jak weźmiesz Z-5500 to na 100% nie będziesz zawiedziony, już nawet zwykłemu śmiertelnikowi wystarczą X-530, tylko, że pomimo swojej świetności jak za te pieniądze mają parę wad (np: buczenie w nocy, krótkie kable, brak pilota). Niektórzy za wadę uważają brak elektronicznych potencjometrów, ale co by nie powiedzieć w rękach barana wszystko padnie, nawet to co najlepsze. Używam tych głośników już od ponad 2 lat i nie narzekam.

 

Ciekawą alternatywą są X-540, dłuższe kable, pilot, i brak problemu buczenia i szumów jak w X-530 (osobiście nic takiego nie doświadczyłem).

 

Kolejna półka to wspomniany Z-5500, jak ktoś już wcześniej napisał można już ten zestaw wyrwać za niespełna 700zł (kiedyś widziałem na Allegro). A gra świetnie, lepiej od X-530 i X-540, jednak jego cena też jest spoooro wyższa. Ale masz już tutaj pełne cyfrowe sterowanie z różnymi lepszymi/gorszymi bajerami, które być mozę Ci podpasują. Proponował bym przyjrzenie się bliżej temu zestawowi, bo to co my tutaj piszemy moze się okazać smiechem na sali, bo nie zauważysz różnicy pomiędzy takim X-540.

 

Weź pod uwagę jeszcze głośniki takich firm jak Creative albo Genius, a w szczególności tej ostatniej. Wiele osób ma bardzo pozytywne opinie na ich temat. Nie wiem jak stoją z cenami i który model najlepiej wybrać, mozę napisze jakaś osoba która takowe posiada i wymieni zalety i wady danego modelu. Potem musisz sam zdecydować. Ja osobiście bym nie inwestował w głośniki do kompa więcej niż tysiąc złotych, bez sensu. Lepiej pozbierać, kupić kino domowe za 4-5 tysięcy i to podłączyć do kompa, jeżeli jest taka potrzeba.

 

tez nie pisze poprawnie bo mi to dynda a ciezko sie poprawnie pisze na jklawiaturze ale przynajmniej nie opowiadami pierdol o ciezkiej chorobie

Pomimo tylu postów, nadal się nie nauczyłeś pisać na klawiaturze. W tym przypadku chyba nawet linijka by nie pomogła.

 

Sorry, ale musiałem to napisać. Jak Cię uraziłem to przepraszam.

Link to post
Share on other sites

ja bym tam wpadl i nakopal do d... a nie dzwonil na straz - tylko deb... o gluchym sluchu chwala sie taką zenadą

wkur... ludzi mieszjkajacych dookola i masz z tego jedyną ferajde ze flaki sie wywracaja - jak mnie wku.. tacy "wydumani sluchacze"

lopez2

nauczył byś się pisać poprawnie a nie zjadasz wszystko. po drugie nie jestem wydumanym słuchaczem tylko jak mam takie głośniki to nie będę używał ok 15% mocy.I nie tylko ja mam takie dobre zdanie o tych głośnikach, poczytać sobie opinii na komputronik itd

Link to post
Share on other sites

chodzi mi o to co slysza ludzie dwie kamienice dalej - bo nie dzwiek a lupanie

i chodzi nie o opinie z kompuronika tylko o to ktory glosnik slysza - zadnego poza subem

 

takim zapewniam ze byli by zajarani mocną 40stka pod wzmacniaczem - byliby wrecz osikani "jakoscia" czyli w prostej opinni poprostu moca jebniecia

a ja na miejscu sasiadow poptrostu bym ich zabil bo juz takch debili mialem za sasiadow ale ich zabilem i nie mam

Link to post
Share on other sites

chodzi mi o to co slysza ludzie dwie kamienice dalej - bo nie dzwiek a lupanie

możliwe nie słyszałem nigdy efektu moich głośników 2 kamienice dalej.Ok a ty polecałeś wzmacniacz i głośnik 40 cm, zgodzę się ze muzyka na tym będzie brzmieć elegancko, a co z filmami 5.1 lub grami?Ja tu już nie mówię o tych cyferkach mocy

 

a ja na miejscu sasiadow poptrostu bym ich zabil bo juz takch debili mialem za sasiadow ale ich zabilem i nie mam

lopez2

70% młodzieży jest pozytywnie nastawiona kolejne 30% nie mam kasy na Dopalacze

Link to post
Share on other sites

a po co wogole jakies 5.1 przeciez oni szukaja przedwszystkim tego 0.1 o jakosc tych 5 nikt sie nie martwi wszystkich za to martwi moc suba - po co wogole jakies 5.1 kupic 0.1 i tez beda zadowioleni

 

a na 5 pozostalych dolkupic jakies pierdziawki i bedzie gralo logitech nie ma niczego szczegolnego w swoim calym zestawie 5 glosnikow

 

wiec konkludujac - 40cm na wzmaku plus piec pierdziawek da w opinnii biedoty umyslowo sluchowej jakosc o wiele lepszą

Link to post
Share on other sites

a ja na miejscu sasiadow poptrostu bym ich zabil bo juz takch debili mialem za sasiadow ale ich zabilem i nie mam

WTF? Możee to Ty byłeś problemem a nie sąsiedzi? :/

 

A tak na serio. Porównujesz zestaw 2.0, 5.1, 5.0 czy jakiś inny do jednego głośnika 40cm? Zapewniam Cię, że 80% ludzi by słyszało sam bas (40cm to pewnie głośnik niskotonowy), i na pewno by się im to nie spodobało w porównaniu do "badziewnego" Logitecha

Link to post
Share on other sites

lopez2

Ja cię rozumiem jesteś audiofilem i stawiasz na drogi sprzęt stereo ok.Sam bym chciał mieć jakiś sprzęcik Marantz ale to jest mega drogie nawet jeżeli wynajdziesz używkę to i tak przewyższa koszt nowego zestawu logitech

Link to post
Share on other sites

a co z DTS, certyfikatem THX itd?

1. co ma DTS do glosnikow i wzmacniacza?

2. wiesz co to THX? wiesz, ze aby dzwiek spelnial norme o ktora sie dopominasz musialbys zaprosic laborantow na urzadzenie i ceryfikacje pokoju? wiesz, ze nie wszystkie sale kinowe w Polsce spelniaja normy THX (a raczej niewiele spelnia)? reasumujac: wiesz ze dajesz sie dymac marketingowcom?

eksperci.

Radoslaw: dorosnij, pogadamy. poki co brylujesz w niedzwiedzich przyslugach.

Yakuza: jesli musi byc sub -najlepiej jak sie da, za 800zl to T3 za ~700zl nowe. z uzywanych Bose Companion 3. to sa glosniki z tych, co to jak sie zepsuja to warto naprawiac. jesli bez suba: solo6/7c.

Link to post
Share on other sites

Radoslaw: dorosnij, pogadamy. poki co brylujesz w niedzwiedzich przyslugach.

Jakbyś czytał, o co pyta autor, to zapewne zauważyłbyś, że nie chodzi tutaj o głośniki za 2 tysiące złotych. I nie oceniaj mnie bo gó**o o mnie wiesz.

Link to post
Share on other sites

Jakbyś czytał, o co pyta autor, to zapewne zauważyłbyś, że nie chodzi tutaj o głośniki za 2 tysiące złotych. I nie oceniaj mnie bo gó**o o mnie wiesz.

masz monopol na ocenianie (vide: powalone we lbach) i wiesz o innych wszystko, a o Tobie nikt i nic?

jak Cie widza, tak Cie pisza. jeszcze raz: dorosnij, pogadamy.

Link to post
Share on other sites

Generalnie w jakiś sklepach z audio, albo np: Mediamarkt, albo Euro AGD. U mnie w Zgorzelcu np, ten drugi takie coś oferuje i na życzenie klienta można sobie posłuchać jak co gra.

 

masz monopol na ocenianie (vide: powalone we lbach) i wiesz o innych wszystko, a o Tobie nikt i nic?

jak Cie widza, tak Cie pisza. jeszcze raz: dorosnij, pogadamy.

 

Z Twoich postów to dobitnie wynika, że zawsze piszesz nie na temat (i nie tylko w tym temacie). Pisz na temat i nie wymyślaj rzeczy których i tak nikt nie weźmie pod uwagę, to może wtedy o Tobie zmienię zdanie.

 

Nakreślę Ci sytuację. Autor się zastanawia nad zakupem 2.0, a 5.1, a nie jednym głośnikiem za 700 czy 800zł. Cały zestaw ma się zmieścić w granicach 1000zł. Jeśli masz coś ciekawego na ten temat do napisania to napisz, a jak nie to przestań spamować i offtopować. Tylko nie pisz, że Logitech to bee (jak za tą cenę).

Link to post
Share on other sites

Chociaż przez chwile rozważyłem opcje że zamiast do grania głośniki w 5.1 kupić porządne słuchawki ale czy jest sens ?? i wtedy kupił bym jakiś amplituner + 2 głośniale do odsłuchu tylko muzyki a jak by mi się znudzili słuchawki to przecież zawsze można pod łączyć te głośniale 2.1 do PC co wy sądzicie o takiej konfiguracji ?? a wtedy te 2.1 miały by niezłego kopa i i tak by się dobrze grało

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...