Skocz do zawartości

Jakie głosniale do 800zł (muza, film, gry) ?


Recommended Posts

Lukasz skad ten pomysl ze do 5.1 trzeba miec 25m?

 

nie widzisz mozliwosci by usiasc w fotelu i sie obstawic glosnikami

jedne metr przed Toba

drugie metr z boku

trzecie metr z tylu

 

- mozna je sobie nawet "dookola glowy" postawic i efekt zajebsty

nie potrzeba zadnych 25 metrow

 

chyba nie chodzisz po pokoju grajac w gre czy ogladajac film - masz na to miejsce okreslone i wokol tego miejsca rozdysponowujesz naglosnienie a nie na caly pokoj

Link to post
Share on other sites

tak a te 3 kolumny 2.0 podłączysz pod karte dźwiękową i co? Kto to zasili? Zasilacz z komputera? :)

 

 

zajmij sie czym innym bo jak narazie to Ty spamujesz

 

a teraz skoros taki filozof to wyjasnij co niemozliwego w podlaczeniu 3 zestawow streo widzisz

 

zebys sie glupio nie fatygowal to Ci wyjasnie

przykladem

 

central - fostex 0.4 - 300 zl

przednie microlab 15 - 350zl

tyly behringer ms 16 -200zl

 

Trochę nie rozumiem Twojej filozofi. Po co kupować 3 zestawy Stereo, za taką cenę i tak każdy jeden gó*****y. Poza tym, autor chce nabyć zestaw 5.1, który będzie wykorzystywał do gier, muzyki i filmów. Gry i Filmy to domena sprzętu 5.1. Jak mówisz, że Z-5500 gra do bani, a jakieś śmieszna trzy zestawy stereo podłączone do jednego komputera (??) lepiej, to albo żadnego z nich nie słyszałeś, piszesz jakieś bzdury które wyczytałeś gdzieś na forum, albo totalnie nie masz o tym zielonego pojęcia. Każdy zestaw ma inne brzmienie, inną moc, budowę. Ogólnie w takim połączeniu, każdy głośnik będzie grał co innego, każdy zupełnie inaczej. Wymień sobie jeszcze co tylko chcesz, ale nie pisz takich bzdur. Albo jeden zestaw 2.0, porządny, albo Z-550 w 5.1.

Link to post
Share on other sites

radoslaw

jaka roznica jakie glosniki - nie pasi to kup 3 x zalozmy microlaba - co Ty za pierdoly wymyslasz ze kazdy gra inaczej ?

 

a od kiedy do dzwieku 5.0 musza grac identycznie tak samo - kazdy kanal w grze przekazuje inny dzwiek - to nie zestaw do sluchania muzyki tylko do gry

do sluchanmia muzyki uzywasz tylko dwuch bocznych w stereo a nie jakies chore pomysly by stereo slluchac na 5 glosnikach z kodowaniem dzwieku srereo do 5.1

 

to Ty masz bzdurne pomysly bo glosniki kiedy pracuja wielokanalowo sluza do wielokanalowego zrodla a kiedy do muzyki to stereo

a nie to co Ty sugerujesz sluchanie muzyki na pelnym zestawie 5.1- owszem to jest bzdura juz sama w sobie

Link to post
Share on other sites

Pewnie, masz rację muzyka to stereo. Tyle, że można ustawić w systemie 2.1 i wychodzi na to samo. Stereo jest? Jest. Tyle, że kiepskie. Nic nie sugeruję, że zestaw 5.1 do muzyki. Napisałem, że 5.1 nadaje się do słuchania muzyki ale głównie do filmów i gier i to jest prawda. Jednak jakby tak porównywać 3 zestawy stereo a Z-5500 to najlepszym wyjściem moim zdaniem by był jakiś amplituner i jakieś średniej klasy głośniczki. Na takim czymś autor by dopiero zobaczył znaczącą różnicę, a zapewniam, że te Logitechy grają naprawdę fajnie, a jak autor nie jest jakimś melomanem to brzmienie mu bardzo przypadnie do gustu.

Link to post
Share on other sites

Bas jak w każdych głośnikach można wyłączyć, albo przyciszyć. To jest kwestia regulacji. Ale skończmy te OT :]

 

Ogólnie to wygląda tak:

 

"Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

 

:)

Link to post
Share on other sites

niestety nie jest najmojsza bo chodzi o nie najmojszosc tylko o to co zagra lepiej

 

3x microlab do gier i filmow a tryb stereo do muzy

czy Z5500

 

oczywiste jest tylko to ze Z lepiej "wywroci flaki" to napewno ale odtworzyc dzwieki i muzyke to daleko mu do lepiej

Link to post
Share on other sites

Karabuto - podlaczyc pod karte dzwiekowa - a nie pod fantazje

ja nie mowie ze bedzie lepiej gralo niz jaedno 2.0 za 800 tylko mowie chyba dosc wyraznie ze lepiej niz logitech 5.1 i inne badziewia stworzone do gier bo nie rozpatruje ukkladu 2.0 tylko system 6 glosnikow pod gry i filmy

 

autor chyba sie wyrazil ze interesuje go system 5.1 a nie 2.0

choc i ja uwazam ze lepiej porzadne 2.0 ale skoro ktos chce to jego wola

2:0 = muzyka tylko, imho polecacie mu sprzęt do kina domowego, ale o ile mi wiadomo to on nie posiada takiego manewru pieniężnego.

 

w tej cenie z 5:1 to :

SW-HF 6000 ( + Xonar DX )

G500 ( + Xonar DX )

Z-5500 ( wejście optyczne )

 

edit.

Nie zauważyłem że jest 2 strona :] Tak lopez masz racje, ale on dokładnie opisuje po swoich postach że chce zestaw do grania 5:1, jeżeli chce 5:1 i nie namówisz go do innego to nie ma co się nawet starać, jak chce pod gry i czuć ten "bass" to niech zostanie przy tych co wymieniłem wyżej. Jeżeli by chciał złożyć sobie małe kino domowe to by mógł zrobić za pośrednictwem tych zestawów co wymieniłeś, ale z tego co widzę studyjne nie są mu potrzebne bo typek gra i gra, nie jest audiofilem i nie słucha muzyki 24/7 :)

Link to post
Share on other sites

lopez z tym 25m chodzi raczej o to że do wytworzenia niskich częstotliwości trzeba odpowiedniej odległości a przy małych pomieszczeniach nie będzie to możliwe i dźwięk będzie stłumiony i nie taki jak mógłby być.

Dokladnie o to chodzi. Jaki jest sens sluchania muzyki majac pod uchem glosniki? to juz lepiej dobre sluchawki zalozyc .

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisze Lopez, generalnie ustawienie głośników zależy od tego jak ustawne jest pomieszczenie, i od preferencji użytkownika. Każdy słyszy odrobinę inaczej, tył można ustawić bliko siebie, albo odrobinę dalej, trzeba tylko słyszeć te głośniki :D

Link to post
Share on other sites

byles kiedys w pomieszczeniu odsluchowym w markecie elektronicznym ?

 

siadasz w fotelu i masz do kazdych glosnikow po metrze - tylne stoja pol metra za uszami - i co nie ma efektu? lepiej sluchawki? przejdz sie jeszcze raz :D

Bylem nie raz.. pokoj to nie pomieszczenie odsluchowe ,nie masz w pokoju tak wytlumionych scian i podlogi jak wlasnie w pomieszczeniu przystosowanym do odsluchu.
Link to post
Share on other sites

no bo nie potrzeba miec wytlumionych kiedy masz odsluchiwanie bliskiego pola - nie rozkrecasz na max tylko znacznie ciszej skoro glosniki stoja blisko - po to jest odsluch w bliskim polu zeby nie wytlumiac wszystkiego

 

co innego kiedy rozstawisz glosniki daleko od sluchajacego i dasz powera - wszystko sie traci wowczas kazdy pokoj bedzie zly

i nawet najlepiej wytlumiony z najlepszymi glosnikami nie da tak dobrego eferktu jak bliskie pole na dobrych

Link to post
Share on other sites

Po to sa wlasnie wytlumiane pomieszczenia odsluchowe by wlasnie glosniki blisko ucha nie generowaly przesterow (nawet te gorszej jakosci), Nie chce sie z toba spierac bo jak napisal radoslaw999 'kazdy slyszy odrobine inaczej".Ty lubisz miec dzwiek blisko siebie a ja sprzet grajacy rozstwiony po pokoju by poczuc jego moc. ;-)

Link to post
Share on other sites

A tak z czystej ciekawości, czy jest jakiś programik, który pozwala regulować głośność poszczególnych satelitek? Chciałbym sobie moje 5.1 jakoś porozstawiać po pokoju, ale nie słyszę ich jak ustawię je dalej niż jakieś 1.5 metra od miejsca siedzenia. Tył ustawiam z tyłu nie z boku :D

Link to post
Share on other sites

To może ja dodam od siebie tak temat jest bardzo rozległy i wiele można na ten temat dyskutować.

Trochę poczytałem poszukałem i jak narzazie zainteresował mnie ten Logitech Z-5500 ale kolega:,,kabaruto" ma trochę racji rzeczywiście za te cenę to na pewno lepszym rozwiązanie było by kopić amplituner i jakieś porządne głośniki. Na pewno lepsza jakość moc i pewnie wiele rożnych aspektów. ja zbytnio nie znam się na tym wszystkim dlatego założyłem taki temat.

 

W takim razie pytanie do znawców i entuzjastów tego tematu jaki amplituner w systemie 5.1 polecili byście do tego rzecz jasna jakiś sub i 5głośniali. I najważniejsze do czego to podłączyć pod PC ?? może jeszcze do tego polecicie jakiś model dobrej dźwiękówki. a co do ceny to może być trochę drożej. bo przecież jak kupować to raz a porządne ^^ powiedzmy 1000zł o ile da rade się wmieście w renomowane marki. koniecznie w systemie 5.1 i żeby dźwięk był cyfrowy typowy do gier i odsłuchu w super jakości muzy :D

Link to post
Share on other sites

Karabuto - podlaczyc pod karte dzwiekowa - a nie pod fantazje

ja nie mowie ze bedzie lepiej gralo niz jaedno 2.0 za 800 tylko mowie chyba dosc wyraznie ze lepiej niz logitech 5.1 i inne badziewia stworzone do gier bo nie rozpatruje ukkladu 2.0 tylko system 6 glosnikow pod gry i filmy

 

autor chyba sie wyrazil ze interesuje go system 5.1 a nie 2.0

choc i ja uwazam ze lepiej porzadne 2.0 ale skoro ktos chce to jego wola

2:0 = muzyka tylko, imho polecacie mu sprzęt do kina domowego, ale o ile mi wiadomo to on nie posiada takiego manewru pieniężnego.

 

w tej cenie z 5:1 to :

SW-HF 6000 ( + Xonar DX )

G500 ( + Xonar DX )

Z-5500 ( wejście optyczne )

 

edit.

Nie zauważyłem że jest 2 strona :/ Tak lopez masz racje, ale on dokładnie opisuje po swoich postach że chce zestaw do grania 5:1, jeżeli chce 5:1 i nie namówisz go do innego to nie ma co się nawet starać, jak chce pod gry i czuć ten "bass" to niech zostanie przy tych co wymieniłem wyżej. Jeżeli by chciał złożyć sobie małe kino domowe to by mógł zrobić za pośrednictwem tych zestawów co wymieniłeś, ale z tego co widzę studyjne nie są mu potrzebne bo typek gra i gra, nie jest audiofilem i nie słucha muzyki 24/7 :D

Dokładnie tak sporo gram i właśnie dlatego chciałem 5.1 spory pokój i spore głosniale chce ^^ muzykę tez słucham i tu najlepiej pewnie wypadnie te 2.0 lub 2.1 ale przecież na tych 5.1 nie będzie dużo gorzej a do filmów tez fajnym pomysłem jest 5.1

 

 

Chyba ze mocno przekonacie mnie do zestawu 2.0 lub 2.1

lecz tu nie wiem jakie są plusy a jakie minusy miedzy 2.0, 2.1, 5.1

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak sporo gram i właśnie dlatego chciałem 5.1 spory pokój i spore głosniale chce :] muzykę tez słucham i tu najlepiej pewnie wypadnie te 2.0 lub 2.1 ale przecież na tych 5.1 nie będzie dużo gorzej a do filmów tez fajnym pomysłem jest 5.1

 

 

Chyba ze mocno przekonacie mnie do zestawu 2.0 lub 2.1

lecz tu nie wiem jakie są plusy a jakie minusy miedzy 2.0, 2.1, 5.1

To jest proste

2.0 = muzyka

5.1 = gry/filmy ( muzyka też ale nie będzie takiej dokładności jak 2.0 )

 

Ja postawiłem na filmy i kupiłem zestaw 5.1 ( sw-hf 6000 ) i powiem ci że to są dobrze wydane pieniądze, bo jak chcesz posłuchać sobie muzyki to bierzesz słuchawki i słuchasz ( do montowania filmów ), a jeżeli chcesz na głośnikach to też słuchasz tylko przykręcasz bass bo wiesz zależy do jakiej muzy. Ja zawsze będę polecał zestawy 5.1 bo nie każdy jest audiofilem i nie słucha muzy cały czas ( nie wpatruje się w szczegół który ma znaczenie tylko przy montażu filmów czy konstrukcji muzycznej ), bierz 5:1 będziesz zadowolony ;). Co do Solo7C są fajne do filmów też się nadają, za to robią cud i miód w muzyce, tylko pod gry nie polecam tragizm jakich mało xd, zero przestrzenności ( no ale jak ma być przestrzenność w 2.0 no nie ? ), zero bassu ( przy filmach też jest to odczuwalne ).

 

Powiem krótko jeżeli słuchasz tylko muzyki i nie planujesz oglądać filmów z wrażeniami to bierz 2.0, jeżeli planujesz na prawdę poczuć dreszczyk emocji przy filmach i grach to stawiaj na zestaw z subwooferem ( 5.1 do tego dobra karta i masz odjazd :> )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...