Skocz do zawartości

Zmiana telefonu i operatora - pomóżcie z wyborem


Recommended Posts

    Witam Was Kochani bardzo serdecznie. Mam nielichy problem gdyż wreszcie zdecydowałem się na zakup nowego telefonu a także przejście do innego operatora i...nie wiem co kupić i gdzie przejść. Obecnie mam Nokię C3 na kartę w Heyah. Na abonament planuję wydawać maks 70 zeta miesięcznie, na telefon w ramach abonamentu maks 500 - 700 zł. Może zacznijmy od wyboru sieci.

 

Orange Smart Plan LTE (69,99 zł)

- nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i na stacjonarne,

- nielimitowane SMS-y i MMS-y,

- 2 GB internetu LTE w telefonie,

- 50 min i 50 MB roamingu w UE,

- przez pierwsze 6 miesięcy płacę tylko 1 zł. abonamentu,

- po założeniu konta w Orange (jest zbliżone parametrami do mBanku) przez 6 miesięcy zwracają Ci 25 zł jeśli opłacisz rachunek Orange z tego konta.

- po zakupieniu kolejnych telefonów/internetu/tv w Orange rachunki maleją.

 

PLAY Formuła Smartfon Unlimited (69,99 zł)

- nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i na stacjonarne,

- nielimitowane SMS-y i MMS-y,

- internet w smartfonie nielimitowany.

 

To są oferty nad którymi się zastanawiam. Może macie jeszcze jakieś inne propozycje? Dodam jeszcze, że zależy mi głównie na nielimitowanych połączeniach i SMS-ach/MMS-ach i ewentualnie internecie. Reszta to tylko dodatek. A może jednak celować w telefon na kartę a gratisy wykupować pakietami? Co myślicie Kochani? A teraz druga sprawa czyli wybór telefonu. Na chwilę tak wygląda moja lista telefonów na które mam chętkę (kolejność od najbardziej pożądanego):

 

- Sony Xperia M4 Aqua + oczywiście karta pamięci,

- Samsung Galaxy A5

- Huawei P8 Lite,

- HTC Desire 820,

- Sony Xperia Z3 Compact.

 

Czy uważacie, że warto iść w Aquę (zdaję sobie sprawę, że niezbędne okaże się kupno karty pamięci) czy może inne telefony są lepsze. A może jest jakaś niedoceniana perełka, którą pominąłem. Dodam tylko, że dobrze by było gdyby był to telefon ogólnodostępny w promocjach abonamentowych. Z góry dziękuję Wam Kochani za pomoc i życzę Wesołych Świąt. 

Link to post
Share on other sites

W virgin za 29 zł masz nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich i 5gb internetu

Telefon możesz kupić na własną rękę np w tej cenie Huawei P8 lite, Asus Zenfone 2 laser, Motorola Moto G 3 generacji, Meizu M2 Note albo upolować A5

Aqua ma dużo syfu i do użytkownika zostaje lekko ponad 1gb. Jak będzie pamięć trochę zapełniona to nje zainstalujesz żadnej dużej aplikacji ani nie zaktualizujesz. Do tego się grzeje i dosyć sporo egzemplarzy ma wadliwe aparaty.

Teraz się abonamentu nie opłaca brać. Sam widzisz orange za 69zł ma mniej niż virgin za 29

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja osobiscie doradzam moto G3 lub A5 nie sa idealne ale wg mnie najlepsze z wymienionych. Telefon mozesz tez kupic na raty gdzies i np. miec rate za tel.+ virgin za 29 wyjdzie okolo 70pln a telefon splacisz w rok (10-12rat).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Naprawdę troszkę rozjaśniliście mi sprawę. Nie brałem pod uwagę tych malutkich sieci typu Biedronka, T-Mobile czy chociażby Virgin gdyż nie mam przekonania do nowych marek. Bardzo często obsługa i zasięg są na bardzo niskim poziomie w momencie wejścia na rynek (jeśli ktoś pamięta jak było kiedyś z Play) aczkolwiek może trzeba będzie zmienić pogląd. Co do telefonu to nawet jestem w stanie wydać troszkę więcej na początku (powiedzmy nawet tysia) jeśli rachunki będą mniejsze przez okres trwania umowy :) Aha...zapomniałbym...chciałbym aby mój stary numer został bez zmian czyli mówimy tu o przeniesieniu numeru.

Edytowane przez Archerito
Link to post
Share on other sites

T-mobile i virgin malutka sieć? To sieci o randze międzynarodowej

Virgin korzysta z nadajników innych sieci np t-mobile, plus, orange

Zasięg jest bardzo dobry. Sam mam tam nr i połowa rodziny

Przeniesienie numeru żaden problem. Wypełniasz kwestionariusz na stronie wraz z ustaleniem daty przeniesiania numeru, potem przychodzą Ci papiery do podpisania i odesłania oraz już karta sim. Dostajesz też potem smsem numer kiedy numer będzie aktywowany. Proste

Wszystki jest u nich na stronce

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję Wam bardzo Kochani. Jestem już na 99% zdecydowany na Dziewicę i rodzinkę też postaram się wciągnąć :D Gdybyście jeszcze pomogli z tym telefonem. Na razie poczytam o tych telefonach, które podaliście :) Naprawdę serdecznie Wam dziękuję. Czyli może troszkę usystematyzujmy:

- biorę Virgin za 29 zł,

- odradzacie mi Sony Aqua M4,

- doradzacie Motorolę Moto G3 (słabszy procek i układ graficzny),

- doradzacie Samsunga A5 (starszy Android, słabszy procek i układ graficzny).

 

To może jeszcze kilka szczegółów:

- najchętniej widziałbym u siebie jakąś Nokię bądź Sony bo do tej marki mam największy sentyment, aczkolwiek nie wykluczam innych,

- chciałbym żeby miał bardzo zbliżone parametry do Aqua M4 (jak już mówiłem mogę nawet troszkę dopłacić),

- teraz kiedy już zdecydowałem się na Virgin może być telefon spoza listy abonentowych hitów.

 

PS: wiem, że marudzę ale telefon zmieniał raz na kilka lat więc chciałbym trafić naprawdę dobrze :)

Edytowane przez Archerito
Link to post
Share on other sites

Kurcze tak przeglądam ten Z3 i o ile cena prawie dwukrotnie większa to ma starszego androida, mniejszą przekątną, dwa razy słabszą kamerkę do wideorozmów, słabszy procesor i układ graficzny. Naprawdę opłaca się za tą cenę? Przepraszam, że tak marudzę ale jestem laikiem jeśli chodzi o telefony i dlatego dopytuję :D Używki nie wchodzą w grę :)

Edytowane przez Archerito
Link to post
Share on other sites

Przecież snap 801 w Z3 to wyjątkowo wydajny układ przy rodziałce HD. Graficzny też dobry, kamery do wideorozmów w ogóle ktoś używa? ;p

Do tego długo będzie trzymać na baterii. To bardzo dobry telefon.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z3c z tych co podałeś jest najlepszy,co ty za bzdury tu wypisujesz :rotfl: Snapdragon 801 + Adreno 330,niedługo dostanie 6.0,ekran 4.6,kamerka też jest ok.Jak chcesz większy ekran to kup Sony Xperia Z2,która też dostanie 6.0.

Jak już mówiłem jestem laikiem więc porównując patrzę na specyfikację. Zawsze myślałem, że większa wartość jest lepsza. Więc dla porównania:

Z3C Android 4.4 - AQUA 5.0

Z3C procek 2,5 na 4 rdzeniach = 10 - AQUA 1,7 na 8 rdzeniach = 13,6

Z3C Andreno 330 - AQUA Andreno 405

Z3C aparat 2,2 - AQUA aparat 5

Co to znaczy, że "dostanie 6"? W sensie będzie na niego nowy Android do zaktualizowania?

Link to post
Share on other sites

No dobrze...w takim razie ostatnie pytania. Z3C to koszt około 1300 - 1500. Rozumiem, że jeśli doszliśmy już do tego progu cenowego to jest on jednym z lepszych w tej kwocie :) A powiedzcie mi bo porównując widzę, że AQUA ma kilka rzeczy, których nie posiada Z3C czy są one warte zwracania na nie uwagę czy podobnie jak kamerka do video rozmów nikt z nich nie korzysta?

- HSDPA (7,2 Mb/s),

- Cloud,

- NFC,

- HSDPA (21 Mb/s),

- HSDPA (14.4 Mb/s).

Dane te mam ze strony Orange i tam też dokonuję porównań :) I wreszcie czy warto inwestować w Z3 czy od razu skupić się na compact wersji?

Edytowane przez Archerito
Link to post
Share on other sites

Jest jednym z lepszych,a jak ktoś chce mieć mniej niż 5" to jedyny wybór,bo nie ma z flagowców w tej cenie z ekranem mniej niż 5".Z3c też ma NFC,cloud,a transmisja danych mają taką samą,Z3c ma natomiast najszybszy standard wifi AC,a m4 aqua już go nie ma.Z3c to jest to samo co Z3 z tym,że w kompaktowej obudowie.

 

Edytowane przez Deusjarek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kochani...dziękuję Wam za pomoc jakiej mi udzieliliście. Zdecydowałem się na Sony Xperia Z3 w abonamencie Orange za 89,99. Powiecie idiota? Nie do końca...po zimnych kalkulacjach wyszło na to, że telefon na kartę jest dużo droższy niż w abonamencie. Fakt...jest umowa, która mnie łączy z firmą na 2 lata ale dla mnie to nie jest problem. W ogólnym rozrachunku to ma być telefon aktywny więc nie na zasadzie "raz na rok zatankuję i mi wystarczy". Tak więc jeśli komuś się przyda oto moje wyliczenia (w dwuletnim okresie rozrachunkowym).

 

Virgin (29 zł)

Karta 29 zł * 24 mies = 696 zł

Telefon ok. 1800 zł

W sumie ok. 2500 zł

 

Orange (69,99 zł)

Abonament 69,99 * 18 mies (6 mies jest za darmo) = 1259,82 zł

Telefon 799 zł

W sumie 2058,82 zł

 + możliwość zmniejszenia rachunku o 150 zł jeśli po pół roku założę u nich konto (a taki jest zamysł),

 + możliwość zmniejszenia ceny kolejnych usług dzięki pakietowi Orange Open,

 + za dodatkową 1 zł otrzymuję Seniorfon Maxcom MM720BB (jak znalazł na telefon zapasowy albo dla rodziców),

 

Orange (89,99 zł)

Abonament 89,99 * 18 mies (6 mies jest za darmo) = 1619,82 zł

Telefon 199 zł

W sumie 1818,82 zł

 + możliwość zmniejszenia rachunku o 150 zł jeśli po pół roku założę u nich konto (a taki jest zamysł),

 + możliwość zmniejszenia ceny kolejnych usług dzięki pakietowi Orange Open,

 + za dodatkową 1 zł otrzymuję Seniorfon Maxcom MM720BB (jak znalazł na telefon zapasowy albo dla rodziców).

 

Jak więc widzicie z zimnych kalkulacji wynika jasno, że w perspektywie dwóch lat oszczędzam prawie 700 zł (nie licząc dodatkowych zniżek). W dodatku u stałego operatora możesz zawsze liczyć na jakieś fajne bonusy przy przedłużaniu umowy natomiast z pakietami jest tak, że dzisiaj są a jutro ich nie ma (vide mój ulubiony pakiet w Heyah 2500 SMSów za 5 zł). Przy abonamencie mam pewność, że to na co się zgodziłem przez 2 lata będzie funkcjonowało. Aha...i jeszcze jedno...kupno telefonu na raty kompletnie się nie opłaca. W skali roku wyszło mi ok. 160 zł ratka miesięczna :D Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji. Pozdrawiam serdecznie i ho ho ho...Wesołych Świąt :)

 

Temat do zamknięcia

Edytowane przez Archerito
Link to post
Share on other sites

Z3 już można znaleźć za 1300 nówke z Orange

Na bonusy od range nie licz. Byłem u nich 12 lat i mi większe gó**o proponowali niż nowym użytkownikom i żadnych profitów nie było. Za 69 była gorsza oferta niż w virgin za 29. Dziękuje za takie padło i jeszcze jakiś dziadowski telefon oczywiście za dopłatą 300zł ci nornalnie 700-800 kosztuje. Tak orange traktuje starych klientów.

Link to post
Share on other sites

Z3 już można znaleźć za 1300 nówke z Orange Na bonusy od range nie licz. Byłem u nich 12 lat i mi większe gó**o proponowali niż nowym użytkownikom i żadnych profitów nie było. Za 69 była gorsza oferta niż w virgin za 29. Dziękuje za takie padło i jeszcze jakiś dziadowski telefon oczywiście za dopłatą 300zł ci nornalnie 700-800 kosztuje. Tak orange traktuje starych klientów.

Bez obrazy ale podaję ceny opierając się o allegro i ceneo więc nie ze sklepu...tak więc bez przesady. Najtańszy jaki znalazłem na allegro to 1500 zł, na ceneo ok. 1750. Jakbyście mogli podlinkować gdzie są nówki za 1300 (co nie zmienia faktu, że to i tak zysk rzędu 500 zł). Do tego jak wspomniałem są bonusy za konto co obniża kwotę o 150 zł.

Link to post
Share on other sites

Za 1300 są okazje na które trzeba polować bo z racji na cenę nie są zbyt długo. Za 1400 bez większych problemów

Za 1750 to przesadnie wysoka cena jak na ten telefon. Za tyle bez problemu G4 i S6 można kupić

Raz forumowicz dał linka do nówki Z3 za 1200zł tylko trzeba polować

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I w tym właśnie problem, że żeby to było opłacalne telefon musiałby kosztować około 1000 zł. Do tego momentu i tak korzystniej wychodzi się na abonamencie. Największym plusem karty jest niezależność i mimo, że nie umniejszam jej wartości i wygody to w chwili obecnej nie jest dla mnie czymś wartym zachodu. I tak naprawdę nie ma poza niezależnością żadnych plusów. Jest droższa (oczywiście w perspektywie całości) i daje mniejsze możliwości (brak pakietów łączonych, ujednolicenia rachunków za net, telefon domowy itp.). Niby to pierdoły ale patrząc w perspektywie całości jednak dają jakieś oszczędności. Niestety czysta matematyka.  Tak czy inaczej bardzo dziękuję Wam za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Czytam to co polecacie jeżeli chodzi o operatorów i powiem tak: nie polecam dziewicy z prostych wzgledów: mają beznadziejny interent i zasięg ( chociaż nie wiem czy to że mnie wyrzuca z sieci to kwestia zasięgu czy przerw dostawie), rozmowy trzeba przerywać po godzinie bo blokują za sztuczne generowanie" czegoś tam. Też przenosząc sie do nich jakiś czas temu myślałem że zrobiem świetny deal, teraz juz tak nie myśle, potrafi mnie w nocy wyrzucić z sieci wiec rano nie ma szans sie do mnie dodzwonić. Teraz zstanawiam się czy nie przenieść sie do czerwonej łapy, oferta jest podobna, minimalnie wiecej ineternetu ale z tego co wiem nie ma tam problemów które wyżej wymieniłem. Oferta 10 zł droższa ale wole zapłacić dyche wiecej bo mój spokój cenie sobię bardziej.

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa. Mam już virgin dosyć długo i nigdy nie miałem problemów z zasięgiem nawet w górach. Mieszkam na wsi i mam lte cały czas i zasięg 4 kreski na 5 możliwych. Wczoraj na uczelni miałem włączony internet od 8 do prawie 19

Mama ostatnio gadała z mojej starej karty z koleżanką przez 3 godziny i jej nie wywaliło ani nic

I to że Ty masz problem to nie znaczy że cała sieć jest dziadowska. Połowa rodziny już ma virgin i sporo znajomych i jeszcze nie słyszałem żeby ktoś kiedyś narzekał. Wszyscy są bardzo zadowoleni

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...