Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jak chronić ekran (i resztę) smartphona?

lumia 735 ekran folia etui

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubajot

kubajot
  • Amator

• 55 postów

Napisano 16 grudzień 2015 - 22:19

Witam,

mam telefon Nokia Lumia 735 i niedawno rozbił mi się ekran, dotyk oczywiście przestał działać, musiałem oddać do naprawy i nie chcę by to się powtórzyło, więc zastanawiam się jak mogę chronić swój telefon? Najlepsze byłoby pewnie etui/kabura która ma "klapkę" na ekran, ale jest to dosyć niewygodne, dlatego myślę o czymś mniejszym. Z kolei jeśli etui tylko na tył da niewiele to już wolę mieć niewygodnie. Myślę też o jakiejś naprawdę dobrej folii/szkle hartowanym, ale też nie jestem pewny czy to coś da jak telefon upadnie z 1,5m ekranem na jakiś kamień/chodnik.

Jak moglibyście to poproszę o jakieś konkretne modele etui/folii. Zaznaczę jeszcze że mam dosyć gruby wtyk jack (Neutrik NYS231bg) i jest ono prawie cały czas podłączone, więc etui nie powinno zasłaniać wejścia.  

Więc: czy folia/szkło hartowane może naprawdę ochronić ekran telefonu? Czy bez etui się nie obejdzie?

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam

• 0

#2 dawid0032

dawid0032
  • Maniak

• 4570 postów
  • Miejscowość:Rybnik

Napisano 16 grudzień 2015 - 22:27

Jak chcesz nim rzucać o kamienie z 1.5 metra to kup etui love mei
  • 0

#3 kubajot

kubajot
  • Autor tematu
  • Amator

• 55 postów

Napisano 16 grudzień 2015 - 22:45

Rzucać nim oczywiście nie chcę, nie jestem też jakimś fajtłapą (poprzednim razem upadł z pomocą innej osoby...) ale jednak muszę brać pod uwagę że może upaść z moich rąk gdzieś na ulicy. Takich pancernych etui też wolałbym uniknąć  :P

• 0

#4 Ten_Wredny

Ten_Wredny
  • NEON Solutions

• 2098 postów

Napisano 16 grudzień 2015 - 23:04

Ja bym wziął szkło na ekran, a fona wrzucić w jakiś ładny bumper jeśli są. Jak nie to chude etui i jest git ;)

• 0

#5 Wexer

Wexer
  • Amator

• 48 postów

Napisano 17 grudzień 2015 - 19:18

Zakup szkło hartowane oraz etui. 

Tu masz propozycje:

szkło:http://allegro.pl/ha...5263571444.html

• 0

#6 Igoruss

Igoruss
  • ⏪⏸⏩

• 10440 postów

Napisano 18 grudzień 2015 - 15:32

Z doświadczenia mogę powiedzieć że takie szkielka za ok 15zl są wystarczające dobre, nie pogarszają obrazu, palec sunie po nich bardzo gładko, mają powłoki oleofobowe. Tańsze poniżej 10 zł są gorzej dopasowane i zdarza się że dotyk jest mniej dokładny (przynajmniej takie mam doświadczenia)
  • 0

#7 kubajot

kubajot
  • Autor tematu
  • Amator

• 55 postów

Napisano 18 grudzień 2015 - 16:23

Dzięki, na pewno kupię szkło hartowane i myślę czy brać jak najcieńsze pasujące etui, czy wziąć coś takiego:

http://allegro.pl/et...5790505261.html

Nie wydaje się aż takie grube, zwłaszcza że pewnie częściej nosiłbym tylko jedną warstwę (a i tak pewnie byłaby lepsza niż etui), a drugą w jakichś specjalnych sytuacjach. Bumperów niestety nie ma.

Jeszcze raz dzięki wszystkim, temat można zamknąć. Jak ktoś będzie chciał jakieś info o tym pokrowcu to na pw.

Pozdrawiam.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lumia, 735, ekran, folia, etui

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych