Skocz do zawartości

Jak chronić ekran (i resztę) smartphona?


Recommended Posts

Witam,

mam telefon Nokia Lumia 735 i niedawno rozbił mi się ekran, dotyk oczywiście przestał działać, musiałem oddać do naprawy i nie chcę by to się powtórzyło, więc zastanawiam się jak mogę chronić swój telefon? Najlepsze byłoby pewnie etui/kabura która ma "klapkę" na ekran, ale jest to dosyć niewygodne, dlatego myślę o czymś mniejszym. Z kolei jeśli etui tylko na tył da niewiele to już wolę mieć niewygodnie. Myślę też o jakiejś naprawdę dobrej folii/szkle hartowanym, ale też nie jestem pewny czy to coś da jak telefon upadnie z 1,5m ekranem na jakiś kamień/chodnik.

Jak moglibyście to poproszę o jakieś konkretne modele etui/folii. Zaznaczę jeszcze że mam dosyć gruby wtyk jack (Neutrik NYS231bg) i jest ono prawie cały czas podłączone, więc etui nie powinno zasłaniać wejścia.  

 

Więc: czy folia/szkło hartowane może naprawdę ochronić ekran telefonu? Czy bez etui się nie obejdzie?

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Rzucać nim oczywiście nie chcę, nie jestem też jakimś fajtłapą (poprzednim razem upadł z pomocą innej osoby...) ale jednak muszę brać pod uwagę że może upaść z moich rąk gdzieś na ulicy. Takich pancernych etui też wolałbym uniknąć  :P

Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia mogę powiedzieć że takie szkielka za ok 15zl są wystarczające dobre, nie pogarszają obrazu, palec sunie po nich bardzo gładko, mają powłoki oleofobowe. Tańsze poniżej 10 zł są gorzej dopasowane i zdarza się że dotyk jest mniej dokładny (przynajmniej takie mam doświadczenia)

Link to post
Share on other sites

Dzięki, na pewno kupię szkło hartowane i myślę czy brać jak najcieńsze pasujące etui, czy wziąć coś takiego:

http://allegro.pl/etui-pokrowiec-obudowa-hybrid-nokia-lumia-730-735-i5790505261.html

Nie wydaje się aż takie grube, zwłaszcza że pewnie częściej nosiłbym tylko jedną warstwę (a i tak pewnie byłaby lepsza niż etui), a drugą w jakichś specjalnych sytuacjach. Bumperów niestety nie ma.

Jeszcze raz dzięki wszystkim, temat można zamknąć. Jak ktoś będzie chciał jakieś info o tym pokrowcu to na pw.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...