Skocz do zawartości

Instalacja systemu "BlueScreen"


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez CrisPell,

Recommended Posts

Witam.

Mam problem.Zacznę morzę od początku. Więc tak wróciłem z pracy i chciałem uruchomić komputer (składany) i podczas ładowania systemu (win7) zaciął się ekran i wyskoczył blue screen:

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/d5833c7bf8b3a22e

 

Próbowałem go uruchomić kilkukrotnie ale ciągle to samo więc sformatowałem dysk ślepo idąc za tym ze to wina Windowsa.Podczas instalacji przez wszystkie kroki nic się nie dzieje dopiero jak wypełnię wszystko i się zaczyna instalować.Łapie zwiechę na ok 30s i wyskakuje identyczny blue screen.

Na pewno to nie wina dysku,ramu ani zasilacza ponieważ mam nowy ram i to samo.Na innych 3 zasilaczach (markowych) to samo i na innym dysku to samo.

 

 

Podzespoły:

Płyta główna - AsRock h81 pro btc

procesor - Intel pentium g3258 (był podkręcony do 4.1ghz i działał na stabilnych temperaturach ok 3-4 miesiące)

Chłodzenie procesora - silentium PC fera 2 ( pasta Arctic Cooler 2)

Ram - 1x good ram play 8gb (1333)

Dysk - Toshiba ssd 500 gb

zasilacz - Corsair VS 550w

Brak karty graficznej (Karta grafiki intel HD)

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Spróbuj wyłączyć jeden rdzeń (jeśli masz proc po OC) lub zejść do fabrycznych ustawień (bez OC). To może być problem jaki występuje przy Windows 10 (aktualizacja mikrokodu CPU), gdzieś mi się obiło o uszy że wyszła też taka aktualizacja dla Windows 7 (objawy identyczne - BSOD przy uruchamianiu i próbach instalacji)...

Link to post
Share on other sites

Nawiązując do posta jarrino, to że na innym komputerze ten pendrive działa, nie znaczy, że na Twojej konfiguracji musi, nie raz spotkałem się z niemożliwością zainstalowania systemu z pendrive'a na kilku komputerach, mimo że na innych poszło bez problemu. Spróbowałbym innej instalki. Druga sprawa to to, że nowe podzespoły nie oznaczają, że są wolne od wad. Przetestuj RAM Memtestem, dysk HDTunem (chociaż osobiście wolę Victorię pod miniXP z hirensa). Pytanie też, gdzie podłączasz pendrive'a - jeśli pod przednie gniazdo to niekoniecznie koncentrator może działać prawidłowo - jeśli więc instalujesz z front panelu, to podłącz pena bezpośrednio pod płytę główną (z tyłu).

Edytowane przez LeCzarny
Link to post
Share on other sites

Proponuje ściągnąć mhdd i memtest w celu sprawdzenia ramu jak i dysku. To że nowe nie świadczy o tym że jest wolne od wad.
MI ostatnio jak sypał się dysk to miałem podobne problemy system się crashował był instalowany ponowanie tak ze 4 razy aż w końcu podczas kopiowania plików się zwieszał. Również z pena instalowałem windowsa.

Link to post
Share on other sites

@up - Jutro z największą przyjemnością wykonam telefon do firmy SATURN w celu przekazania im,że sposób twojej reklamy spowodował,że większość użytkowników tego forum dokona zakupów wszędzie ,tylko nie w Saturnie. Pochwały nie dostaniesz...

Link to post
Share on other sites

Ale czy da się te programy uruchomić z usb bo dvd-rom padło i niemam teraz stacji płytSprawdzę dopiero wieczorem bo teraz do pracy muszę iśćSprubuje dzisiaj innej instalki

Nic nie pomogło(ustawienie na 1 rdzeń efekt zawiesza się już po wybraniu języka

 

 

Po zmianie napięcia cpu na 1.800v

Podczas uruchamiania piknoł 4ry razy (krutkie szybkie dźwięki)

 

Po przywruceniu ustawień fabrycznych poraz kolejny i włożeniu pena do slotu usb 2.0 wyskoczyło to :

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/6be9fbe0bade481a

Edytowane przez Domix980923
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

https://en.wikipedia.org/wiki/Machine-check_exception#Possible_causes

 

Sprawdź chłodzenie czy dobrze przylega. Masz Ferę, a zauważyłem również u siebie, że śrubki potrafią się poluzować.

Edytowane przez CrisPL
Link to post
Share on other sites

Jutro kupię pastę bo wydaje mi się że nie oddaje ciepła radiator zimny ciągle i sprawdze na chłodzeniu intela

Wszedłem w bios luknąć temperatury po 30min z 24 stopni wskoczyło na 30 stopni Muszę lepszą pastę kupić i chyba zaskoczy

 

 

Przy zmniejszonym taktowaniu do 1.5ghz cały czarny ekran przy 7%

Edytowane przez Domix980923
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...