Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Chciałbym wymienić swój router na jakiś nowy, jestem w Netii, mój internet nie jest jakoś błyskawicznie szybki ponieważ na moim łączu "podobno" można uzyskać tylko 20Mb/s. No ale cóż tak to jest jeśli w bloku mieszkalnym nie ma innej konkurencji.

 

A więc tak:

Interesuje mnie kupno nowego routera.

Aktualny który posiadam to: Zyxel 660HW-D1 (TR-069), jest uszkodzony i przy pobieraniu plików przez WIFI router ma bardzo częste restarty (po 50mb sam się uruchamia ponownie) stąd ma decyzja o kupnie nowego. Konfiguracja jest poprawna router ma już szmat czasu.. i pora go wymienić.

Łącze: Telefoniczne (gniazdo od telefonu domowego)

Usługodawca: NETIA

Ilość urządzeń podłączonych do routera: 

- 2x Komputery (po kablu), 1x Konsola PS4 (po kablu), 2x Smart TV (Wifi), 1x Tablet, 2x Smartfony.

 

Koszt który chcę przeznaczyć na router: 300zł

Dodam że nie bardzo się znam na routerach dlatego piszę na forum wątek abyście, mogli mi poradzić i podjąć dobrą decyzję kupna routera z którego będę zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

Co prawda w tym budżecie masz TD-W8980 z 2 portami USB ale za niewiele więcej masz Netgear D6000 z dwurdzeniowym procesorem, dwa razy więcej RAM (128MB) i flash (16MB) i ogólnie lepszym wifi (netgeary zazwyczaj mają lepszy zasięg niż tplinki). Oba są o tyle fajne że przy zmianie dostawcy lub w przypadku gdy Netia dałaby ci modem to nie musiałbyś zmieniać routera bo jeden z portów LAN może być przełączony na WAN.

Są jeszcze Asusy ale tam różnie może być z późniejszą gwarancją.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...