Skocz do zawartości

CRM dla firmy


Recommended Posts

Witam, poszukuję firmy, która zajmuje się wdrażaniem systemu CRM. Wiem, że to wiąże się ze zmianą sprzętu, odpowiednią infrastrukturą czy licencjami. Tyle w teorii, w praktyce nie znam firmy, która mogłaby mnie w tym temacie pokierować. Chodzi o założenie systemu, przeszkolenie pracowników, jak on działa i kontakt w razie, gdybyśmy nie ogarnęli jakiegoś problemu. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Systemy CRM stają się coraz bardziej popularniejsze w dzisiejszych czasach i znacznie ułatwiają funkcjonowanie firmy, bo umożliwiają i ułatwiają wymianę oraz dostęp do informacji o kontrahentach, zleceniach i postępach prac na poszczególnych szczeblach w naszej firmie. Wiem, że niektórzy dystrybutorzy CRM proponują darmowe wersje CRM do wykorzystania po to, alby zachęcić potencjalnego klienta i pokazać mu na czym dokładnie CRM polega, więc skoro nie wiesz o co dokładnie chodzi w CRM poszukaj jakiejś sensownej propozycji wypróbowania takiego systemu za darmo:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Szczerze mówiąć przeglądając nazwy firm o większości słyszę pierwszy raz, a wydawało mi się, że jako tako orientuję się w tej branży. no ale życie lubi zaskakiwać. Tak czy siak - trochę zaskakuje mnie to, że pytasz się o to na forum intenetowym, raczej powinna zajać się tym (mam na myśli weryfikację i wybór potencjalnego dostawcy usług) jakaś komórka w przedsiębiorstwie

Link to post
Share on other sites

a moim zdaniem popytaj wśród znajomych z branży. Wtedy będziesz miał bardziej dedykowany program pod konkretny biznes. Pewnie wyjdzie taniej taki program niż zamówienie w firmie która specjalnie dla Ciebie napisze taki program. A i chyba wymiana całego sprzętu nie będzie potrzebna do tego aby zrobić u Ciebie taką zmianę i ułatwienie pracy.

Link to post
Share on other sites

Witam, poszukuję firmy, która zajmuje się wdrażaniem systemu CRM. Wiem, że to wiąże się ze zmianą sprzętu, odpowiednią infrastrukturą czy licencjami. Tyle w teorii, w praktyce nie znam firmy, która mogłaby mnie w tym temacie pokierować. Chodzi o założenie systemu, przeszkolenie pracowników, jak on działa i kontakt w razie, gdybyśmy nie ogarnęli jakiegoś problemu. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Jak duża firma? Czy istnieje jakaś infrastruktura? Koszt infrastruktury i jej utrzymania można przesunąć na drogie licencje systemu w chmurze np. Salesforce-a.

Link to post
Share on other sites

U nas w firmie wdrożyliśmy na początku grudnia ten system http://www.chromecrm.com. Jest to może trochę nietypowy system, bo nie mamy żadnego specjalnego oprogramowania, wdrożeni nie wiązało się z wymianą sprzętu. Program ten dostępny jest online przez przeglądarkę internetową. To naprawdę spore ułatwienie, bo nie musimy wykupywać licencji. System oparty na hostowaniu dostępny jest z każdego miejsca w firmie. Można powiedzieć, że po tych kilku tygodniach już nauczyliśmy się pracy w tym systemie-  wszystko jest intuicyjne i łatwe w obsłudze. 

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Witam aby nie dodawać kolejnego wątku na ten temat napiszę tu.

 

Otuż na raze firma to tylko pomysł ale mam zamiar otworzyć mały sklep komputerowy u mnie w łodzi i zastanawiam się nad tym jaki system CRM/ERP wybrać. Przede wszystkim dobże aby był jak najtańszy, a w miarę możliwości darmowy dla góra 5-6 osób. Dobrze aby miał moźliwość połączenia z usługami Mail'owymi(Google, Outlook itp.) lub miał własny system mailling'owy. Przydatna też będzie apk mobilna(nie wymagana ale mile widziana). Fajnie by buło gdyby można było dostać Demo jeśli tylko płatne licki ;)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Amity94
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zamiast w 100% polegać na gotowych rozwiązaniach, warto samemu zdobyć chociaż podstawową wiedzę na temat mechanizmów CRM. Na początek polecam książkę "Systemy CRM - co działa a co nie?", dostępną jako e-book na stronie http://www.chromecrm.com/ebook-crm-co-dziala-a-co-nie/. Jest to kompendium wiedzy na temat zalet systemów CRM, a także niezbędna pomoc w wyborze odpowiedniego systemu. Znajdziesz tam wskazówki co należy zrobić, aby prawidłowo wdrożyć CRM i jakich błędów nie popełnić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...

Berberis, ale to przecież pod każdy rodzaj działalności potrzebny jest program innego rodzaju. Każdemu może pasować coś diametralnie innego, aby tylko było to w odpowiedni sposób dopasowane. Jeśli tak właśnie będzie, to na pewno będziecie zadowoleni. Inna sprawa - nie potrzebujecie systemu z pełną gospodarką magazową, jeśli wystarczy wam prosty magazyn. I analogicznie przy innych zagadnieniach. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...