Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

CRM dla firmy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomia_88

Tomia_88
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 15 grudzień 2015 - 10:16

Witam, poszukuję firmy, która zajmuje się wdrażaniem systemu CRM. Wiem, że to wiąże się ze zmianą sprzętu, odpowiednią infrastrukturą czy licencjami. Tyle w teorii, w praktyce nie znam firmy, która mogłaby mnie w tym temacie pokierować. Chodzi o założenie systemu, przeszkolenie pracowników, jak on działa i kontakt w razie, gdybyśmy nie ogarnęli jakiegoś problemu. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

• 0

#2 mabrothrax

mabrothrax
  • Papa Nurgle

• 2175 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 15 grudzień 2015 - 12:54

Poczytaj - http://www.crm.pl/po...php?kategoria=3

Ja od siebie mogę polecić AMG.net.

Użytkownik mabrothrax edytował ten post 15 grudzień 2015 - 12:56

• 0
| MSI Optix AG32CQ | LG 32UD99 | PC: 8700k/H60/Z370/16GB/3xSSD/GTX1080/Corsair 400C/Seasonic 850W | PS4 Pro | MSI GP63 8RE |

Ekspert działu: Strefa Gracza / Konsole / Pełne zestawienie Ekspertów

#3 Jurkos

Jurkos
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 17 grudzień 2015 - 11:06

Systemy CRM stają się coraz bardziej popularniejsze w dzisiejszych czasach i znacznie ułatwiają funkcjonowanie firmy, bo umożliwiają i ułatwiają wymianę oraz dostęp do informacji o kontrahentach, zleceniach i postępach prac na poszczególnych szczeblach w naszej firmie. Wiem, że niektórzy dystrybutorzy CRM proponują darmowe wersje CRM do wykorzystania po to, alby zachęcić potencjalnego klienta i pokazać mu na czym dokładnie CRM polega, więc skoro nie wiesz o co dokładnie chodzi w CRM poszukaj jakiejś sensownej propozycji wypróbowania takiego systemu za darmo:)

• 0

#4 helenakosc

helenakosc
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 25 grudzień 2015 - 22:03

Szczerze mówiąć przeglądając nazwy firm o większości słyszę pierwszy raz, a wydawało mi się, że jako tako orientuję się w tej branży. no ale życie lubi zaskakiwać. Tak czy siak - trochę zaskakuje mnie to, że pytasz się o to na forum intenetowym, raczej powinna zajać się tym (mam na myśli weryfikację i wybór potencjalnego dostawcy usług) jakaś komórka w przedsiębiorstwie

• 0

#5 Bartek.K

Bartek.K
  • Nowicjusz

• 7 postów
  • Miejscowość:Jelenia Góra

Napisano 27 grudzień 2015 - 13:00

a moim zdaniem popytaj wśród znajomych z branży. Wtedy będziesz miał bardziej dedykowany program pod konkretny biznes. Pewnie wyjdzie taniej taki program niż zamówienie w firmie która specjalnie dla Ciebie napisze taki program. A i chyba wymiana całego sprzętu nie będzie potrzebna do tego aby zrobić u Ciebie taką zmianę i ułatwienie pracy.

• 0

#6 helfi

helfi
  • Entuzjasta

• 534 postów
  • 3DMark 06:21096

Napisano 27 grudzień 2015 - 13:23

Witam, poszukuję firmy, która zajmuje się wdrażaniem systemu CRM. Wiem, że to wiąże się ze zmianą sprzętu, odpowiednią infrastrukturą czy licencjami. Tyle w teorii, w praktyce nie znam firmy, która mogłaby mnie w tym temacie pokierować. Chodzi o założenie systemu, przeszkolenie pracowników, jak on działa i kontakt w razie, gdybyśmy nie ogarnęli jakiegoś problemu. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Jak duża firma? Czy istnieje jakaś infrastruktura? Koszt infrastruktury i jej utrzymania można przesunąć na drogie licencje systemu w chmurze np. Salesforce-a.

• 0

Spoiler

#7 Ukosik55

Ukosik55
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 27 grudzień 2015 - 19:34

U nas w firmie wdrożyliśmy na początku grudnia ten system http://www.chromecrm.com. Jest to może trochę nietypowy system, bo nie mamy żadnego specjalnego oprogramowania, wdrożeni nie wiązało się z wymianą sprzętu. Program ten dostępny jest online przez przeglądarkę internetową. To naprawdę spore ułatwienie, bo nie musimy wykupywać licencji. System oparty na hostowaniu dostępny jest z każdego miejsca w firmie. Można powiedzieć, że po tych kilku tygodniach już nauczyliśmy się pracy w tym systemie-  wszystko jest intuicyjne i łatwe w obsłudze. 

• 0

#8 Fassa

Fassa
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 09 czerwiec 2016 - 09:32

My co prawda mamy CRM w komplecie z ERP, więc nie wiem czy takie coś by Ci odpowiadało ale jeśli tak to polecam firmę Sykom z Rzeszowa http://sykom.pl

• 0

#9 Albin89

Albin89
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 22:21

Jeśli piszesz o małej albo średniej firmie, to CRM wystarczy. Przy dużych trzeba już myśleć o ERP. Szukaj przede wszystkim systemów hostowanych, bo ułatwisz sobie obsługę IT i zarządzanie. Wybierz oczywiście rozwiązanie ze scentralizowaną bazą. Nie wiem, czy akurat zmiana sprzętu będzie potrzebna, raczej nie. Co do przeszkolenia pracowników to chyba każda firma wdrażająca system robi takie szkolenia, często nawet jeden z ich pracowników przez jakiś czas jest fizycznie w firmie, żeby optymalizować system. Ostatnio na chipie czytałem artykuł o CRM http://www.chip.pl/n...ala-w-praktyce/ konkretnie piszą o tym, jak przestarzały i źle dobrany system może blokować działanie firmy.

• 0

#10 Amity94

Amity94
  • Dyskutant

• 222 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 14:28

Witam aby nie dodawać kolejnego wątku na ten temat napiszę tu.

Otuż na raze firma to tylko pomysł ale mam zamiar otworzyć mały sklep komputerowy u mnie w łodzi i zastanawiam się nad tym jaki system CRM/ERP wybrać. Przede wszystkim dobże aby był jak najtańszy, a w miarę możliwości darmowy dla góra 5-6 osób. Dobrze aby miał moźliwość połączenia z usługami Mail'owymi(Google, Outlook itp.) lub miał własny system mailling'owy. Przydatna też będzie apk mobilna(nie wymagana ale mile widziana). Fajnie by buło gdyby można było dostać Demo jeśli tylko płatne licki ;)

Pozdrawiam :)

Użytkownik Amity94 edytował ten post 21 lipiec 2016 - 14:32

• 0

#11 klefas

klefas
  • Nowicjusz

• 1 postów
  • Miejscowość:Łódź

Napisano 23 sierpień 2016 - 10:57

Zamiast w 100% polegać na gotowych rozwiązaniach, warto samemu zdobyć chociaż podstawową wiedzę na temat mechanizmów CRM. Na początek polecam książkę "Systemy CRM - co działa a co nie?", dostępną jako e-book na stronie http://www.chromecrm...ziala-a-co-nie/. Jest to kompendium wiedzy na temat zalet systemów CRM, a także niezbędna pomoc w wyborze odpowiedniego systemu. Znajdziesz tam wskazówki co należy zrobić, aby prawidłowo wdrożyć CRM i jakich błędów nie popełnić.

• 0

#12 pomper

pomper
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 07:19

System dla firmy na start, gdzie wiadomo, że na początek specjalnie pracy nie będzie?

Jakie polecacie? Zależy mi na czymś, co będzie funkcjonalne, aktualizowane i przy okazji dosyć atrakcyjne cenowo.

Przychodzi wam coś na myśl?

• 0

#13 mabrothrax

mabrothrax
  • Papa Nurgle

• 2175 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 10:43

Swoją firmę rozliczam w systemie wfirma.pl, jest tam w pakiecie podstawowy CRM i system Kadr, zerknij. Wychodzi około 140 zł za kwartał.

• 0
| MSI Optix AG32CQ | LG 32UD99 | PC: 8700k/H60/Z370/16GB/3xSSD/GTX1080/Corsair 400C/Seasonic 850W | PS4 Pro | MSI GP63 8RE |

Ekspert działu: Strefa Gracza / Konsole / Pełne zestawienie Ekspertów

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych