Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do kupna komputera i chciałem poprosić was o pomoc.

  • Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota :ciężko określić, koło 6-7 tysięcy. Część rzeczy kupię teraz a w styczniu dołożę resztę z racji możliwości rat 0%
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :styczeń 2016
  • Których części potrzebuję :cała buda poza obudową.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :FHD, benq xl2411z, planowo zakup jakiegoś ips dodatkowo w przyszłości
  • Specjalne wymagania :wydajność
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • ssd samsung 250gb evo 850
  • obudowa in-win 707 czarno czerwona
  • Własna propozycja zestawu :
  • cpu i7-4790k
  • mobo asus maximus vii ranger
  • grafika asus gtx 980 ti strix oc
  • ramy g.skill tridentx 4x4gb 2400MHz cl 10
  • zasilacz bequiet l8-cm-630w 80+ bronze
  • drugi taki sam ssd

 

  • Nie mam pojęcia jakie chłodzenie, najlepiej bequiet, pasowałoby do tych ramów. Marki bq i asus to moje ulubione, miało to duży wpływ przy doborze podzespołów i dobrze by było gdyby zostały.
  • Komputer będzie stał na biurku, na widoku, więc chciałbym, żeby wszystko do siebie pasowało i jakoś wyglądało.
  • Zasilacz wybrałem 630w bo wolę mieć zapas, niech sobie chodzi na 50% a jakby mi kiedyś przyszło do głowy rozbudować komputer o np. 2 grafikę czy chłodzenie wodne (to akurat jest bardzo możliwe) to uniknę dodatkowych kosztów.
  • Zastanawiam się ciągle nad odpuszczeniem i7 na rzecz i5-4690k, do gier nie potrzebuję 8 wątków a ich wydajność po oc będzie prawie taka sama. Prawdopodobnie przy zakupie procka będę mógł go wybrać z większej ilości, więc ktoś się orientuje od czego zależy czy trafię dobrą sztukę czy złą? Bo kraj produkcji i batch będę mógł sprawdzić a w tych i7 to ponoć loteria (szukałem czegoś jak batch listy i nie znalazłem do tego procka)
  • Co sądzicie?
Link to post
Share on other sites

 

 

Po co tyle kasy wydawac jak i tak różnicy nie zobaczysz oko ludzkie max 50 klatek na sek i to dobre wychwytuje
 
220 lub 240 ( nie pamiętam ) jak chcemy być dokładni ( i mówię tu o wychwyceniu jednej klatki spośród nich ) 

(W USA sobie przeprowadzili eksperyment na pilotach, przy jakiej ilości klatek na sekundę, będą zdolni rozróżnić i podać prawidłowy typ samolotu, znajdującego się na jednej z nich ) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zasilacz wybrałem 630w bo wolę mieć zapas, niech sobie chodzi na 50% a jakby mi kiedyś przyszło do głowy rozbudować komputer o np. 2 grafikę czy chłodzenie wodne (to akurat jest bardzo możliwe) to uniknę dodatkowych kosztów.

 

Tutaj nie masz aż tak wielkiego zapasu.

 

 

 

Nie mam pojęcia jakie chłodzenie, najlepiej bequiet, pasowałoby do tych ramów. Marki bq i asus to moje ulubione, miało to duży wpływ przy doborze podzespołów i dobrze by było gdyby zostały.

 

Ulubione ale i drogie. Z taką płytą 1150 + i7 4790K wejdzie Ci i7 6700K + 1151. Po nowym roku być może cena tych procków spadnie. 

 

 

 

Zastanawiam się ciągle nad odpuszczeniem i7 na rzecz i5-4690k, do gier nie potrzebuję 8 wątków a ich wydajność po oc będzie prawie taka sama

 

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie

 

 

 

Prawdopodobnie przy zakupie procka będę mógł go wybrać z większej ilości, więc ktoś się orientuje od czego zależy czy trafię dobrą sztukę czy złą? Bo kraj produkcji i batch będę mógł sprawdzić a w tych i7 to ponoć loteria (szukałem czegoś jak batch listy i nie znalazłem do tego procka)

 

Tylko kopanie w necie. Nie wiem czy taka lista w ogóle gdzieś jest. Zazwyczaj takie listy powstają długo, długo po premierze.  

Link to post
Share on other sites

zasilacz ew. chłodzenie wodne chyba uciągnie? Ile może potrzebować cały zestaw? I co sądzicie o tym zasilaczu? Niby w testach wypada ok jednak jest to konstrukcja z 2011 roku.

Coraz bardziej się zniechęcam do i7, chyba wezmę i5. A ma ktoś pomysł, jak rozwiązać problem ramu/chłodzenia procka? Oczywiście tak, żeby to jakoś wyglądało, więc noctua niestety odpada... Najlepiej chłodzenie i zasilacz bequiet ale jeśli to jest na prawdę bez sensu to w ostateczności może być coś innego.

Edytowane przez barancewiczk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...