Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam i zaznaczam że nie odnalazłem byłem zagadnienia o tejże tematyce na forum. Chodzi mi konkretnie o temperaturę mostka północnego (PCH). Sprawdzałem moją płytę za pomocą easy-tune6 (oprócz HW-monitora) i tamże właśnie temperatura PCH jakaż objawia się w onym programie rośnie powolutku od włączenia kompa do mniej więcej 52 stopni i stoi w miejscu. W spoczynku. Co więcej prawie się nie zmienia podczas obciążenia. Mam pytanie, czy to zdrowy objaw? Jaka może być maksymalna temperatura tegoż układu? (przepraszam za grafomanię)

Link to post
Share on other sites

Z temperaturą mostka północnego borykam się także na Asrocku z77 PRO 3. 

Podczas przeglądania internetu programy ( speedfan, hwmonitor ) pokazują około 50-53 stopnie.

Co dziwne podczas obciążenia ( np grania ) temperatura niby spada do 42-46 stopni. 

Po powrocie do pulpitu z powrotem 50-53 stopnie.

Zgłosiłem taką usterkę/wadę w sklepie w ktorym ją kupiłem. Sprzedawca powiedziała że skoro narazie działa to nie ma sensu tego wymieniać. Stwierdził że jeśli coś nie będzie działało jak należy mam się zgłosić ( problemem wymiany byłoby to że nie mają na stanie płyt na socket 1155 z chipsetem z77).

Wytłumaczył mi także że miał podobną sytuację i spalenie procesora nie jest możliwe ( o to się obawiałem ). Jedynie bios i mostek mogą ulec uszkodzeniu ( choć sam uważam że to zależy od szczęścia i danego modelu płyty - jej budowy ).

Link to post
Share on other sites

Ok, rozumiem. Zastanawiam się czy jest się czego obawiać, dlatego zapytałem. W gruncie rzeczy sprawiało mi to zakłopotanie ponieważ podkręcałem proca do 4,5 i powyżej. Niestety o ile na 4,4 chodzi na napięciu 1,275 V o tyle na 4,5 juz mu potrzeba 1,31V czyli znacznie więcej. co za tym idzie zwiększa to temperaturę o ok. 10 °C w stresie. Czy to w ogóle ma wpływ na mostek?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...