Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich otóż mam za zadanie pomóc koledze wybrać smartfona,Nie zna się na tym dlatego poprosił mnie abym mu pomógł a ja teraz prosze was o pomoc.Budżet to 1500 -1800(Kompletnie max to jest).Jeśli chodzi o modele które razem z nim rozważałem to są następujące:

 

Samsung Galaxy s5

Samsung Galaxy Note 4

 

Sony Xperia Z3

Sony Xperia Z3 Compact

 

Iphone 6

Iphone 5s

 

Huawei G8

 

Najbardziej przypadają mu dwa modele Note 4 i Iphone 5s.Osobiście używam Iphona dlatego mu go poleciłem.Jeśli chodzi o Samsungi to nie jestem pewny czy optymalizacja Androida na starym Touchwizie nie zamuli po roku a z tego co wiem to on chce telefon na 3/4 lata.Nie wiem jak działa po roku ten nowy Touchwiz w S6 czy może ktoś dać porównanie.Sam miałem Samsunga Galaxy s3 2 lata i po roku nie dało sie go normalnie używać co chwila hardresety a nie miałem zaśmieconego.Nie wiem jak jest w Xperii ale podobno aparat coś zamula czy coś czytałem takie info że robi rozmyte zdjęcia lecz nie wiem ile w tym jest prawdy.Wiem że wybierając miedzy SGN4 a Ip5s rozważamy dwa różne softy i tu jest problem któey lepiej sie sprawdzi.Z tego co wiem to on głównie pisze i czyta.Nie gra w gry może czasami ale to w pociągu czy jak trzeba zabić czas wiecie a tak normalnie to dzwoni pisze robi zjdjęcia.Kwiestia baterii to tylko dokupienie powerbanka wiec nie oto tu chodzi.Prosze o odpowiedzi.Dla informacji obecnie kolega ma LG L3 już pare lat.Zacznijmy więc dyskusje.

Link to post
Share on other sites

Jak do czytania to przydałby się większy ekran a w Iphonie 5s jest malutki bo tylko 4 cale

W Z3 aparaty ogólnie robią średnie zdjęcia a rozmyte są w Z5 w lewym rogu. Generalnie do jego zastosowań to Z3 się sprawdzi, albo nawet Z2 bo te same podzespoły a jest tańsza o kilka stówek. Są dobrze zooptymalizowane, bateria też dobra

Dodam jeszcze Huawei P8 i Honor 7 ze wskazaniem na Honora. Sprawdzi się do jego zastosowań w 100% i też zaoszczędzi trochę w porównaniu do Note albo Iphona

Link to post
Share on other sites

Note całkiem ok. Wersja z exynosem bo z snapdragonem się przegrzewa

Świetny ekran choć bardzo duży i aparat, rysik fajna sprawa jednak częste wyciąganie może się znudzić. Coś dla fanów bardzo dużych telefonów a to nie jest dla każdego. Trzeba przypasować gdzieś w sklepie choc do kieszeni sie nie włoży

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...