Skocz do zawartości

Losowe zawieszanie się komputera z dziwnym dźwiękiem


Recommended Posts

Witam. 

Od niedawna jestem w posiadaniu komputera z taką specyfikacją:

 

Procesor: AMD FX 8320

Karta graficzna: MSI GTX 960 2G

Płyta główna: MSI 970A - G43

Zasilacz: Corsair CX500 500W

Dysk twardy: Western Digital 1000TB

System: Windows 8.1

Pamięć RAM: Adata 2x4GB yellow

 

Otóż mój problem polega na tym, że komputer zawiesza się w losowych momentach podczas zwyczajnego przeglądania internetu i słuchania muzyki, bądź podczas grania w gry.

Zawiesza się on w ten sposób że ekran "zamraża się" zaś z głośników/słuchawek wydobywa sie buczący dźwięk (tak chyba można to nazwać). Po kilku sekundach dźwięk przestaje być emitowany ale żeby komputer z powrotem działał normalnie trzeba go ręcznie zrestartować. Na innych forach ludzie spotykali się z takim problemem, ale u każdego co innego powodowało takie problemy. Nie pisałbym tego, ale to jest naprawdę dokuczliwe aż nie można pracować na sprzęcie. Wszystkie sterowniki zostały zaktualizowane do najnowszej wersji, nic nie było overclockowane. Sprawdzałem na innym komputerze RAM, zasilacz oraz kartę graficzną i działało wszystko normalnie. Dysk sprawdzałem HD Tune oraz systemem S.M.A.R.T - wykazały że dysk jest w dobrym stanie.

Przez godzinę testowania programem OCCT (obciążenie wszystkich podzespołów) komputer nie zawiesił się.

System nie zgłasza żadnych błędów czy crashów(podgląd zdarzeń).

Tutaj zamieszczam link z temperaturami podzespołów:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

Mój problem wygląda mniej więcej tak jak na tym filmiku:

---------------------------------------------------------------


Jeżeli nie można czegoś takiego naprawić samemu to pomóżcie mi udowodnić które z podzespołów jest winne tym zamrożeniom bym był pewien którą część odesłać na gwarancję).

 

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, ale jest to wina bardziej sytemu niżeli podzespołów. Parametry pracy są w porządku, jeśli przechodzi 1h test w OCCT komputer nie ma problemów energetycznych ani uszkodzeń mechanicznych. Ciężko jest mi to stwierdzić, ale któraś z usług wbudowanych w system powoduje problemy, obecnie nie mam pojęcia, muszę poszperać za konkretami(niestety jest to szukanie igły w stogu siana :( ). W tym czasie użyj verifier.exe aby zdiagnozować problemy kolidujących sterowników, jeśli coś się trafi, spisz BSoD'a. Formatowałeś system aby sprawdzić czy błąd ustąpi?

Link to post
Share on other sites

Wiesz co? Ja zrobiłem tak, ponieważ nie byłem pewien czy jest to wina systemu(nie chciałem tracić cennych danych),więc zainstalowałem czystą 8.1 na innej partycji na której zainstalowałem jedynie sterownik kary graficznej a problem i tak się pojawiał. Mam na stanie jeszcze siódemkę. Myślisz, że warto spróbować ją zainstalować i sprawdzić czy problem nadal się pojawia? Na razie zastosuję sie do twoich wskazówek i sprawdzę verifier'em czy coś się dzieje.

Edytowane przez Tymek254
Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem siódemkę, ale mam problem z zainstalowaniem sterownika do karty dźwiękowej (Realtek). Jeśli zainstaluję ręcznie pojawia się komunikat że nie można uruchomić urządzenia(kod 10 i wykrzyknik w menedżerze urządzeń), zaś jeśli zainstaluje je przez setup (InstallShield) to pokazuje błąd 0x000000FF) a instalator wyłącza się. Jednak spróbuje ustawić uniwersalne sterowniki microsoftu (generic - one działają) i sprawdzę czy komputer się zawiesza.  

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Z dużym opóźnieniem piszę - podzespoły mam bardzo podobne niemal identyczne i ten sam problem :( ; po serwisowaniu peceta sprawdzeniu wszystkimi możliwymi programami podzespołów wszystko wyszło że jest ok. P wielu bólach zaskoczyło - zaraz jeśli to się dzieje tylko jak wymagane jest przetwarzanie dźwięku to może stery dźwięku ? . Odpaliłem systemowy program do rozwiązywania problemów z dźwiękiem ( Windows 10) i Winda stwierdziła że sterowniki realteka są niezgodne wywalił je i wsadził swoje microsoftowe. Jakość dźwięku jak by lepsza ale ALE ; Windows tak jak by wymusza Format stereo i jakość dźwięku CD jak się to zmieni problem powraca (podwyższy jakość np na DVD lub głośniki ustawi na 5.1 - takie jakie mam podłączone) . Jestem w kontakcie z pomocą techniczną Asus i Microsoft i czekam co "koledzy wymodzą".

Pozdrawiam i trzymajcie się wszyscy z tym samym problemem nie jesteście sami - i nie wywalajcie kasy na serwisy bo to nie wina waszych komputerów :).

Pozdrawiam,
Sebastian

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...