Skocz do zawartości

Spadki FPS przez obniżanie wykorzystania karty


Recommended Posts

Witam!

Mam taki mało duży problem z msi r9 290 gaming. Otóż karta podczas grania w gry typu wiedźmin 3, FC4 nie działa w 100% przez co zdarzają się spadki klatek. W FC4 po włączeniu V-Synca zdarzały się spadki nawet do 10 % co powodowało spadek do nawet 30 FPS a to już jest uciążliwe. Sterowniki mam zainstalowane najnowsze catalysty czyli 15.11.1. Temperatura karty nie przekracza 75 stopni więc raczej nie jest to wina throttlingu. Denerwuje mnie to strasznie ponieważ, zwykle mam 60 FPSów i nagle spadek do 30.... Proszę o pomoc i z góry dziękuje za zaangażowanie.

Edytowane przez albiosz
Link to post
Share on other sites

W far cry'u 4 mam podobny problem na i5 3470 @ 4x 3.950mhz + gtx 970 ( 1502mhz na rdzeniu ). Temp procka do 60 stopni , grafika w okolicach 70-75 stopni. Jest cacy 60fps bum i na 2-3 sekundy drop do 20-30 fps, a potem dalej normalnie. Jak dotąd mam takie cuda tylko w far cry'u.

Zmieniałem ustawienia - ultra, medium, niskie -> wszystko na 1080p i jest to samo.

Link to post
Share on other sites

W FC 4 rzeczywiście alt+tab pomaga, ale dziwne jest to w far cry, że obiciążenie CPU3 wynosi czasami 95%, a reszty rdzeniów po 40, 60, 70% maks.


w Wiedźminie procesor w Novigradzie potrafi być wykorzystywany 90%+,przy czym dzieje się to równomiernie, wszystkie rdzenie są mniej więcej tak samo obciążone.

Link to post
Share on other sites

Normalka, po prostu jeden rdzeń dostaje za dużo do obliczania i zaczyna dławić resztę. Rzadko która gra rozłoży obciążenie idealnie po równo na wszystkie rdzenie.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Teraz widzę, że w sumie Radeony kładą nacisk na mocne CPU, a jak mówili to nie wierzyłem :/ W sumie tragedii nie ma, ale liczyłem na większy przeskok wydajnościowy z r9 280x ( który jak mam teraz wrażnie był idealny pod i5 2400), szczególnie na głównym rynku novigrady w którym ciągle mam 35 FPS +

Edytowane przez albiosz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...