Skocz do zawartości

Komputer nie bootuje po zmianie coolera i karty graficznej, pomocy!


Recommended Posts

Witam wszystkich czytajacych;

Mam problem z moim rigiem, ktory sie nie bootuje po zmianie CPU coolera (ze stockowego na CM 212 EVO, uzywajac pasty termoprzewodzacej dolaczonej do coolera), oraz karty graficznej (z Nvidia 550i na ATI R9 380). Po wlaczeniu przycisku do zasilania, przez 0.5s zaczyna krecic sie wiatrak CPU, nastepnie przestaje i nic sie nie dzieje, wszelkie nastepne proby wlaczenia komputera nie daja nawet wyzej wymienionego efektu. 
Sprobowalem zmienic spowrotem cooler z customowego a stock, ale teraz nawet za pierwszym razem nie zaczyna sie krecic.
Wszystkie kabelki probowalem podlaczac ponad 4 razy od nowa, bez skutku.

Mam podejrzenia do kilku rzeczy:
1. Zasilacz, ktory nagle padl (?)
2. CPU w jakis sposob uszkodzony przez zmiane coolera (pastą?)
3. Plyta glowna uszkodzona podczas zmiany coolera.
4. (najmniej prawdopodobne) zmiana karty graficznej w jakis sposob uszkodzila zasilacz 

Jesli ktos z was ma jakis pomysl, co moze byc nie tak, prosze dac mi znac, bo w tym momencie jestem w kropce, gdyz nie mam naprawde pojecia co moze byc nie tak, moze jest jakis sposob zeby jeszcze sprawic zeby moj pc zadzialal bez wymiany czegokolwiek.

FYI, tu sa moje specki + czas od jakiego je posiadam:
Plyta: Gigabyte Z97P-D3 (4 miesiace)
Proecsor: i5 4690k (4 miesiace), cooler CM 212 EVO (1 dzien)
RAM: 2x4gb DDR3 1600mHz crucial ballistix sport (4 miesiace)
Karty: Nvidia 550ti (3 lata); R9 380 (1 dzien)
Zasilacz: Crucial 550W VS 80plus (White)
SSD Crucial 240gb + HDD WD 500gb 8400 RPM

Moja plyta glowna nie posiada zadnych LED'ow ktore moglyby sygnalizowac cos, ani tez nie mam glosnika w obudowie.

Cooler zmieniany zgodnie z tutorialem: https://www.youtube....?v=XLlrqzwxJig;jedyna roznica to uzylem wiecej pasty termoprzewodzacej, rozprowadzajac ja po calej metalowej powierzchni.

Bardzo was prosze o pomoc, jestem wdzieczny za kazdy post.
Dziekuje z gory

Link to post
Share on other sites

Jeśli w tym momencie komp w ogóle nie daje znaku życia to prawdopodobnie zasilacz lub ewentualnie płyta główna więc bedziesz musiał skombinować coś na podmiankę celem sprawdzenia. Sprawdź czy piny od socketu niepowyginane, podłącz bez karty graficznej jeśli nie próbowałeś - kombinuj.

Edytowane przez Lord Karnage
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich czytajacych;

 

Mam problem z moim rigiem, ktory sie nie bootuje po zmianie CPU coolera (ze stockowego na CM 212 EVO, uzywajac pasty termoprzewodzacej dolaczonej do coolera), oraz karty graficznej (z Nvidia 550i na ATI R9 380). Po wlaczeniu przycisku do zasilania, przez 0.5s zaczyna krecic sie wiatrak CPU, nastepnie przestaje i nic sie nie dzieje, wszelkie nastepne proby wlaczenia komputera nie daja nawet wyzej wymienionego efektu. 

Sprobowalem zmienic spowrotem cooler z customowego a stock, ale teraz nawet za pierwszym razem nie zaczyna sie krecic.

Wszystkie kabelki probowalem podlaczac ponad 4 razy od nowa, bez skutku.

 

Mam podejrzenia do kilku rzeczy:

1. Zasilacz, ktory nagle padl (?)

2. CPU w jakis sposob uszkodzony przez zmiane coolera (pastą?)

3. Plyta glowna uszkodzona podczas zmiany coolera.

4. (najmniej prawdopodobne) zmiana karty graficznej w jakis sposob uszkodzila zasilacz 

 

Jesli ktos z was ma jakis pomysl, co moze byc nie tak, prosze dac mi znac, bo w tym momencie jestem w kropce, gdyz nie mam naprawde pojecia co moze byc nie tak, moze jest jakis sposob zeby jeszcze sprawic zeby moj pc zadzialal bez wymiany czegokolwiek.

 

FYI, tu sa moje specki + czas od jakiego je posiadam:

Plyta: Gigabyte Z97P-D3 (4 miesiace)

Proecsor: i5 4690k (4 miesiace), cooler CM 212 EVO (1 dzien)

RAM: 2x4gb DDR3 1600mHz crucial ballistix sport (4 miesiace)

Karty: Nvidia 550ti (3 lata); R9 380 (1 dzien)

Zasilacz: Crucial 550W VS 80plus (White)

SSD Crucial 240gb + HDD WD 500gb 8400 RPM

 

Moja plyta glowna nie posiada zadnych LED'ow ktore moglyby sygnalizowac cos, ani tez nie mam glosnika w obudowie.

 

Cooler zmieniany zgodnie z tutorialem: https://www.youtube....?v=XLlrqzwxJig;jedyna roznica to uzylem wiecej pasty termoprzewodzacej, rozprowadzajac ja po calej metalowej powierzchni.

 

Bardzo was prosze o pomoc, jestem wdzieczny za kazdy post.

Dziekuje z gory

Sprawdź czy nie spadła zworka CLR CMOS. Może spadła i przez przypadek źle założyłeś. http://wrzucaj.net/image/5otgI

Sprawdź czy nie spadła zworka CLR CMOS. Może spadła i przez przypadek źle założyłeś. http://wrzucaj.net/image/5otgI

Link to post
Share on other sites

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, lecz wciaz jestem w kropce.

Wlasnie skonczylem go skladac po raz piaty, bez efektow.

 

sebol8080 - dziekuje za rade, choc rzeczywiscie, nie ma na tych dwoch pinach zadnej zworki, ale nie przypominam sobie bym takowa kiedykolwiek zakladal na tej plycie glownej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...