Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem z wyłączającą się klawiaturą i myszką. Od jakiegoś czasu mam taki problem że po jakimś czasie użytkowania komputera mysz i klawiatura (częściej mysz), po prostu się wyłącza. Od początku zrobiłem format 3 razy (mysz odłączyło nawet 10 minut po formacie), zmieniłem płytę główną (z ASRocka P67 Pro3 B3 na Asus Maximus IV Extreme-Z), zasilacz (z Chiefteca GPA-500s8 na Thermaltake 530w Smart SE) i kartę graficzną (z Radeona r7 260x na GTX660), problem jak był, tak jest dalej :/

Spróbuje lepiej opisać problem, otóż kiedyś mysz i klawiaturę freezowało mi na sekundę. Kilka takich zacięć (najczęściej 3) i odłączało je (światełka i laser przestawały świecić, chociaż inne urządzenia na usb, np słuchawki działały normalnie).

Po ostatnim formacie, wrzuceniu myszki i klawiatury na hub i włączeniu turbo w procesorze (i7 2600k), problem się zmienił, otóż klawiatury prawie wcale mi nie wywala, tylko mysz. 
Myszka zacina się w inny sposób, na początku jakby ją laguje, jak podniosę ją i popatrzę na laser to świeci się, tak na ułamek sekundy mignie kilka razy i dalej świeci normalnie, po kilku sekundach sytuacja się powtarza, aż się uspokoi. Później myszka wpada w jakby pętle laser włącza się i wyłącza (tak co sekundę), rzadziej wyłącza się tak jak wcześniej, zauważyłem też że słuchawki na jacku dziwnie zmieniają głos, muszę poruszać jackiem w wejściu i się naprawia (zauważyłem też że podczas formatowania pendriva słyszałem w słuchawkach takie "cyfrowe" trzaski).

Na naprawę tego znalazłem tylko dwa sposoby. Albo zrestartować komputer, albo przepiąć do kolejnego wejścia usb, ale nie mogłem się cofać do tych w których wywaliło (tak jakby "infekowało" je).

Zmieniałem już myszkę i klawiaturę ale to nic nie dało. Używałem jakiejś no-name myszki usb i jakiejś klawiatury od Razera (chyba Lycosa). Klawiaturę używałem przed formatem od którego zmienił się problem i gdy odłączało klawiaturę i myszkę, podświetlenie klawiatury migało. Myszki używałem nie dawno i zachowuje się jak przed formatem, co wydaje się dziwne, bo moja standardowa myszka miga, tak jak wspominałem wcześniej :/

Mój komputer:
Cpu: i7 2600k z boxowym chłodzeniem
Płyta: Asus Maximus IV Extreme-Z (wcześniej ASRock P67 Pro3 B3)
Gpu: Gtx 660 Msi (wcześniej Radeon R7 260x oc)
Hdd: Seagate ST1000DM003 i Seagate ST500DM002
Zasilacz: Thermaltake Smart Se 530w (wcześniej Chieftec gpa-500s8)
Obudowa: SilentiumPC Gladius 800
Ram: 2x2gb Samsung (dual channel) i 1x2gb Kingston

Link to post
Share on other sites

Mam najnowszy bios i sterowniki. Bios updatowałem samemu, a do chipsetu i usb użyłem probramu DriverEasy, przed formatem używałem Advanced Driver Updater.
Zmieniłem opcję na NEC i gdy włączyłem komputer zainstalowało mi dwa razy oprogramowanie sterownika "Renesas Electronics USB 2.0 Hub. Popracuję trochę i zobaczę czy dalej odłącza mysz i klawiaturę.

Edit: Po 10 minutach laser znowu zaczął migać :/


Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz, myszki nie mogę podłączyć przez adapter usb na ps/2, na obecnej płycie jak i na wcześniejszej. 
Wydaje mi się że to problem sprzętowy. Jedyne czego nie wymieniłem to procesor, ram i dyski. 

Z procesorem był problem bo żeby działał normlanie (3.8Ghz) to musiałem wyłączyć w biosie C1E i aktywować turbo

Dwie kości ramu które są w dualu działają na innych komputerach normalnie, a ta jedna od kingstona jest taka węższa jakby i nie na każdym komputerze działa.

Chyba tylko z dyskami nie było problemu :(

Edytowane przez Kreshu
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

MAM TEN SAM PROBLEM od 2 tygodni :[ !!!!

 

Robiłem od nowa system WINDOWS 7 64 i nadal to samo.

 

Pościągałem wszystkie sterowniki do wszystkiego :( nawet do portów USB.

 

Mam 2 myszki A4Tech bloody v2 i v3 na obydwu to SAMO.

 

Włącza sie najcześciej podczas CS GO (5 razy) na jedną gre. Pewnego dnia nigdy się nie wyłączyła. (w CS GO)  W   LOLU  (tylko

raz.)

 

Na początku uruchamiania wyłącza sie raz na 10 sec. Gaśnie światełko i laser ale nie ma dźwięku w systemie ze ODŁĄCZONO. :cry:

 

(GDY MYSZ SIĘ WYŁĄCZA PODCZAS GRANIA TO SĄ FREEZY na 2 SEC. kilka razy) 

 

                                                PROSZĘ O POMOC !!!!! BO NIE WIEM CZY MAM COŚ WYMIENIAĆ!!!! :cry:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...