Skocz do zawartości

Karta graficzna do 2500zł


Recommended Posts

Cześć,

 

Szukam nowej karty graficznej w kwocie do maks 2500zł.

Zastanawiam się nad Radeonem R9 390, R9 390x, oraz Fury.

 

Który waszym zdaniem najlepiej wybrać?

 

nVidia raczej odpada. Nie chcę jej.

 

Gram w rozdzielczości 2560x1080 (21:9) 60Hz.

 

Specyfikacja PC:

 

Procesor i5 4690k z OC na 4,6GHz.

8GB ram

SSD Samsung 850 PRO

Zasilacz Corsair RM650

Płyta Asus Maximus VII Ranger

Buda Fractal Design Define R4 Black Pearl

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. :)

Edytowane przez FightMaker
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem jak to się ma do nowej karty graficznej za 2.5k zł.

zapewne tak że nie każdemu pasuje to że jak kupisz karte za 2.5k to za rok wyjdzie jakiś kolejny kastrat który będzie stopniowo zrównywał się z twoją kartą wydajnością bo twoje GPU z update na update radzi sobie coraz gorzej

Link to post
Share on other sites
zapewne tak że nie każdemu pasuje to że jak kupisz karte za 2.5k to za rok wyjdzie jakiś kolejny kastrat który będzie stopniowo zrównywał się z twoją kartą wydajnością bo twoje GPU z update na update radzi sobie coraz gorzej

 

 

Dokładnie tak.

 

Cały czas gram jeszcze na Radku HD7970 i nawet wieśka 3 w 2560x1080 i wysokich detalach, całego przeszedłem na stabilnym 30 fps.

 

Mając tak stareńką nVidię pewnie bym go nawet nie uruchomił w tej rozdziałce i tych ustawieniach.

 

A jak wiadomo, 2500zł drogą nie chodzi i szkoda mi wydać tyle hajsu, by za rok być zmuszonym ją sprzedać za pół ceny i kupić kolejną.

 

Takie planowane postarzanie produktu.

Widać to świetnie po niegdyś potężnym GTX 780ti. Mimo, że bardzo wydajny, tak z coraz nowszymi sterami, gorzej sobie radzi w grach.

 

A Radki na swoim GCN zawsze mają optymalizowane sterowniki.

Ktoś zaraz napisze, że seria 300 to kotlety 200. Może i tak, ale aktualizując sterowniki mam pewność, że wydajność gier może pójść co najwyżej w górę, zamiast spaść. A u nVidii nie jest to takie pewne...

 

To mi zwyczajnie bardziej pasuje.  :)

Edytowane przez FightMaker
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

R9 390 dostaniesz za ok.1600zł. Właśnie się przesiadłem na asusa strix r9 390. Względem poprzedniej mej karty radeon hd 7950. R9 wypada troszkę lepiej w 4k zyskałem jakieś 10fpsow w Heroes 7 na max detalach. Lecz bym na twoim miejscu raczej zaczekał z kupnem karty na nową serię. Ja osobiście chciałem zaczekać na nową serię lecz karta wysiadła (radeon hd7950) :( .Tą r9 390 muszę rozgrzać na starcie temperatura wynosiła 94 stopnie co mnie mocno zaniepokoilo lecz miałem problem z sterownikami i teraz w stresie niecałe 80 stopni w 4k.

Edytowane przez undaj
Link to post
Share on other sites

 

 

Widać to świetnie po niegdyś potężnym GTX 780ti. Mimo, że bardzo wydajny, tak z coraz nowszymi sterami, gorzej sobie radzi w grach.

Tak, doskonale to widać: http://pclab.pl/art67232-8.html

nVidia nie postarza produktu, tylko rozwija obecną generację. Zauważyliście, że wraz z każdą większą premierą wydawane są nowe sterowniki. Największy nacisk jest w nich kładziony na obecną generację, co w połączeniu z ich wyższym potencjałem w niektórych aspektach (m.in. teselacja) owocuję wyższą wydajnością... o ile oczywiście rzeczywiście gra kładzie nacisk na te elementy. Jeżeli nie, to efekt mamy powyżej. Stara generacja wyprzedza nową. Podobnie ma się to u AMD, gdzie R9 380X na ogół wyprzedza R9 280X, ale tylko "na ogół". Nie ma w tym nic dziwnego i osoby, które kupiły GTX-a 780 Ti wciąż mogą cieszyć się wysokimi detalami (inna sprawa, to opłacalność najwyższych modeli), a narzekanie na producenta, że zrobił duży postęp i flagowiec (GTX 780 Ti) poprzedniej generacji jest teraz dostępny w cenie modelu z "średniej" półki (GTX 970), to raczej spory błąd rozumowy. Zamiast się cieszyć, to narzekamy.

 

 

Stwierdzenie, że AMD ma złe sterowniki, to przesada, ale faktem jest, że (na chwilę obecną) są one mniej dopracowane od produktu nVidii. Dotyczy to zarówno nierównomiernego narzutu na procesor, jak i ostatnio wynikłych błędów (zakładam, że te problemy wieku dziecięcego są związane z przebudową sterowników i uaktualnieniem ich do Crimson edition).

Jeżeli autor chce Radeon-a do 2500zł i ma zamiar grać w QHD, to pozostaje Fury.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tak, doskonale to widać: http://pclab.pl/art67232-8.html

 

nVidia nie postarza produktu, tylko rozwija obecną generację. Zauważyliście, że wraz z każdą większą premierą wydawane są nowe sterowniki. Największy nacisk jest w nich kładziony na obecną generację, co w połączeniu z ich wyższym potencjałem w niektórych aspektach (m.in. teselacja) owocuję wyższą wydajnością... o ile oczywiście rzeczywiście gra kładzie nacisk na te elementy. Jeżeli nie, to efekt mamy powyżej. Stara generacja wyprzedza nową. Podobnie ma się to u AMD, gdzie R9 380X na ogół wyprzedza R9 280X, ale tylko "na ogół". Nie ma w tym nic dziwnego i osoby, które kupiły GTX-a 780 Ti wciąż mogą cieszyć się wysokimi detalami (inna sprawa, to opłacalność najwyższych modeli), a narzekanie na producenta, że zrobił duży postęp i flagowiec (GTX 780 Ti) poprzedniej generacji jest teraz dostępny w cenie modelu z "średniej" półki (GTX 970), to raczej spory błąd rozumowy. Zamiast się cieszyć, to narzekamy.

 

 

Stwierdzenie, że AMD ma złe sterowniki, to przesada, ale faktem jest, że (na chwilę obecną) są one mniej dopracowane od produktu nVidii. Dotyczy to zarówno nierównomiernego narzutu na procesor, jak i ostatnio wynikłych błędów (zakładam, że te problemy wieku dziecięcego są związane z przebudową sterowników i uaktualnieniem ich do Crimson edition).

Jeżeli autor chce Radeon-a do 2500zł i ma zamiar grać w QHD, to pozostaje Fury.

 

wszystko ok tylko proszę bez pclola :<

Link to post
Share on other sites

Do 2,5k zł szukałbym tylko używanego GTXa 980Ti. Prędzej czy później powinieneś coś znaleźć, a ta karta nie ma jak na razie jakiejś większej konkurencji u AMD. Niby jest Fury X, ale jednak ma trochę mało pamięci :/

Jest jeszcze praktycznie słabszy Fury, który po modyfikacji biosu daje się odblokować do Fury X, ale na dzień dzisiejszy i tak wybrałbym używanego 980Ti.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
wszystko ok tylko proszę bez pclola :<

Użyłem go, by porównać wydajność między kartami nVidii, wiedząc, że "zdarza" im się je "koloryzować" na tle AMD. W tym konkretnym wypadku, gdyby ktoś chciał cokolwiek namieszać w wynikach, to raczej pokazałby wyższość nowej generacji, podczas gdy testy pokazują coś innego.

Link to post
Share on other sites

@UP

Produkujesz się na marne z tym tłumaczeniem bo zdecydowana większość osób nie potrafi analizować wyników ;).

Relacje po między kartami graficznymi w wynikach testów z różnych serwisów w ~98% pokrywają się ale dla ludzi "pclol jest be" choć takie same relacje występują na PurePC czy innym portalu.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...