Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, 

Chciałbym prosić was o pomoc w wyborze telefonu. Zrobiłem dość poważny research typu "jakich aukcji się wystrzegać", "który model lepszy" itd. Lecz wciąż nie mogę przeważyć szali w którąkolwiek ze stron.

Telefon potrzebny mi jest w głównej mierze do pracy tj. testowania aplikacji na Androida, przeglądania sieci oraz słuchania muzyki.

Moje oczekiwania:
- Ogólnie dobra jakość wykonania (żeby nie trzeszczał w rękach i nie nagrzewał się jak piekarnik),
- Slot na kartę pamięci,
- Co najmniej średnia bateria (najlepiej wymienialna),
- Dobra jakość dźwięku,
- W miarę często spotykany model,
- Producent wspierający swoje produkty na długo po wypuszczeniu. Chcę uniknąć akcji gdzie już po roku będę skazany na CyanogenMod gdyż przestanę otrzymywać upgrade'y systemu.

Planowałem wydać ok. 1100-1200 zł, ale wiadomo, zawsze jest ten "trochę lepszy model" także górna granica to 1500 zł i ani złotówki więcej. Żadne vat-marże, F400 bez LTE ani gwarancje serwisowe nie wchodzą w grę (to chyba oczywiste).

Modele jakie przykuły moją uwagę z nówek to:

-Samsung Galaxy S5 Neo
-Samsung Galaxy Note 3
-LG G3
-Huawei P8
-Honor 7
-Honor 6
-Sony Xperia Z2
 
Natomiast z używanych:
-Samsung Galaxy Note 4
-LG G4 
-Samsung galaxy s6


TL;DR
1. Czy Honor 7 miał aż taki skok jakościowy względem Honor 6 iż warto dorzucić te parę stówek?
2. Jeśli już brać zeszłoroczne Galaxy to S5 Neo czy Note 3?
3. Czy w ogóle rozpatrywać P8 czy od razu skierować się ku Honorom?
4. Czy opłaca się zainwestować w pewną nówkę, czy szukać okazyjnych promocji na flagowce Note4, G4 lub S6? A jeśli już to konkretnie który? 

Szukam złotego środka, wolę mieć sprzęt w którym wszystko jest dobre ale nic się nie wyróżnia, niż taki który ma np. b. dobry aparat, ale za to fatalny ekran lub baterię.

Z góry dzięki za pomoc!
Edytowane przez Reiz3N
Link to post
Share on other sites

Chcesz z długim wsparciem a sam podajesz stare modele np Note 3. Gdzie tu logika

Chcesz z wymienna bateria a niektore maja niewymienialne np P8 albo Honor, Z2, S6

w okolicach 1200 nie kupisz uzywanego S6, G4 ani Note 4. To raczej w granicach 1400

co do reszty. Honor 7 jest duzo lepszy od 6 lecz zaden nie nadaje sie do zaawansowanych gier. P8 to samo. Slabe gpu i jest slabszy od Honora. Lepsza bateria, troche lepszy procesor, czytnik linii papilarnych itp

Jesli zeszloroczne to raczej zwykla S5 ale bez Neo albo Note 3

Z 1 grupy do Twoich potrzeb najlepszy bedzie Z2

z drugiej S6 albo G4. Z tych dwoch ja bym wybral S6

patrzac calosciowo to zalezy od Ciebie czy chcesz doplacic do najlepszego sprzetu czy wolisz cos starszego i tez dobrego i zaoszczedzic kilka stowek

Edytowane przez dawid0032
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chcesz z długim wsparciem a sam podajesz stare modele np Note 3. Gdzie tu logika

Z tego co wiem Note 3 ma Lollipopa i jest wciąż wspierany więc gdzie tu brak logiki?

 

Co do wymiennej baterii - dlatego napisałem "oczekiwania" nie "must-be", jeśli tak jak np. Honor bateria jest dobra jakościowo to jej niewymienialność nie jest czymś nie do przeskoczenia. 

 

Jeśli chodzi o "używki", tak jak mówiłem top-top granica to 1500, więc mogę dopłacić ale tylko w przypadku dużego skoku jakościowego względem starszych, nieużywanych modeli.

 

Co raz bardziej podoba mi się Honor 7, szczególnie, że nie grywam w żadne wymagające produkcje 3D, a z recenzji wywnioskowałem, że to po prostu kawał porządnego telefonu. 

 

Czemu S5 bez neo?

 

 

Dzięki za odpowiedź! :)

Edytowane przez Reiz3N
Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź, akurat tego szukałem - w miarę nowego telefonu o dobrych parametrach, więc wybór padł na Honor 7. Telefon raczej nie będzie używany w dłuższych podróżach bez dostępu do gniazdka także i tutaj ta "średnia" bateria nie przeszkadza :)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...