Skocz do zawartości

Co poszło nie tak, procesor, czy płyta główna?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kubol91,

Recommended Posts

Witam, wczoraj postanowiłem pobawić się moim procesorem PHENOM II 955 BE w podkręcanie, poczytałem kilka poradników, forów itp, no i zabrałem się do zabawy podkręciłem tylko mnożnikiem do zaledwie 3,8 ghz i mostem NB z 2000 do 2400. Następnie ustawiłem napięcia, niestety nie pamiętam do jakich wartości dokładnie, ale mogę zapewnić, że po wnikliwej analizie forów na pewno z tym nie przesadziłem, wręcz jeszcze dla bezpieczeństwa trzymałem się tych odrobinę niższych wartości niż polecane na forach przy kręceniu konkretnie tego phenoma do 3,8 ghz, 

Dobrze zapisałem wszystko w biosie i przeszedłem do testów. Komputer uruchomił się bez problemu odpalam speedfun, i occt, ruszam z testem procesora no i  po 7 minutach testu klops :( komputer się wyłączył w taki sposób że migał tylko przycisk power, migał tak chwilę no i przyznam nie wiedząc co się dzieje odłączyłem mu zasilanie, tzn. deskę przepięciową. Ostatnia temperatura jaką miał procesor w speedfun to równe 70 stopni (producent podaje że bezpieczna temperatura dla tego procesora to 62 stopnie). No i tak siedzę nad nim od wczoraj a on nic.. sprawdziłem zasilacz działa na 100 % (zwarłem zielony z masą) próbowałem resetu biosu i zworką i baterią nic... przekładałem ramy też nic, próbowałem odpalić tylko płytę główną w sensie 24 pin + 4 pin od płyty też nic... wogóle w żaden sposób nie reaguje na przycisk power... Na sobotę załatwiam sobie drugi komputer do krzyżowania podzespołów, aby określić co trafił szlag.

 

Chciałem zapytać, co byście obstawiali? płytę główną czy procesor?

 

Podaję kompletną specyfikację:

Phenom II x4 955 BE

Msi 870-c45

XFX Pro Series TS550W 120mm 80+ Bronze

Radeon MSI R9 270X GAMING 2GB

Ramy jakieś goodramy 2x4gb 1333mhz 

silentiumpc brutus 310

chłodzienie silentiumpc fortis 1225

a zamiast oryginałów w obudowie enermax-y

 

Wszystko oprócz karty i zasilacza z ponad 4 letnim stażem u mnie kupione jako nowe (nie wiem czy to istotne, ale może zużycie też zrobiło swoje), zasilacz i karta mają prawie rok też nowe.

 

Z góry dziękuje za pomoc, może coś poradzicie, może pokierujecie jak sprawdzić, podejrzewam jednak, że nie obędzie się bez jakiejś wymiany.

Edytowane przez Kubol91
Link to post
Share on other sites
POST

 komputer nie uruchamia się kompletnie, nie ma żadnych oznak "życia", nie reaguje na przycisk power.

Tak sobie teraz myślę, powiedzcie mi czy dobrze kombinuje, to raczej na pewno płyta główna, bo gdyby to był procesor nawet uszkodzony, to coś by ruszyło, cokolwiek, do biosu na przykład? dobrze myślę?

Edytowane przez Kubol91
Link to post
Share on other sites

Wymontuj procesor i obejrzyj dokładnie sekcję zasilania na płycie gł szczególnie okolicę zasilania CPU. Twoja płyta nie ma radiatorów na sekcji i może coś się przypaliło. Możesz jeszcze spróbować wypiąć wszystkie podzespoły również z zasilania i zamontować ponownie. 

Link to post
Share on other sites

Radiatory na sekcji zasilania są ;) dokupione i zamontowane prze ze mnie... Już próbowałem odłączyć wszystko i podłączyć od nowa, tzn. odłączałem tylko wtyczki te co idą od zasilacza, do karty, płyty, dysku i napędu, ale np karty graficznej już PCI nie wyciągałem? 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Poczekam do soboty i wtedy sprawdzę łopatologicznie przekładając poszczególne podzespoły innego komputera.

 

A tak na marginesie, żeby nie zakładać oddzielnego tematu, która płyta lepsza:

MSI 970 Gaming, AMD 970, AM3+, DDR3

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-970-gaming-amd-970-am3-ddr3-7693-040r-667859/?gclid=Cj0KEQiAkIWzBRDK1ayo-Yjt38wBEiQAi7NnP4g5twisUjNcRzv_gOy6xZrIIYy_FiygD4FFJ7Ww-N0aAg3K8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

 

czy 

 

Płyta główna Asus M5A97 R2.0 AM3+ AMD970 4DDR3 RAID/USB3/GLAN ATX

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-m5a97-r2-0-am3-amd970-4ddr3-raid-usb3-glan-atx-m5a97-r2-0-514734/

 

Szukam czegoś do około 400 zł w razie czego, oczywiście AM3+.


Wszystko sprawdzone, płyta padła... coś przy sekcji zasilania jednak. 

Edytowane przez Kubol91
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...