Skocz do zawartości

Jaka wydajna płyta z H61 / Z77 do i5 2300-2400.


Recommended Posts

Jak w temacie szukam płytki pod procesory i5 2300/2320/2400. Moja poprzednia MSI Z77 GD55 padła po niecałych 3l. i odzyskałem za nią 450zl. Taki też będzie z plusem mój budżet na mobo i cpu.

Przeglądając na allegro używki nic sensownego nie znalazłem.

Teraz mam:

 

Celeron G1610 - na sprzedaż

Corsair 1600/cl11 1x8GB

R HD7750 1GB Gigabyte

Fortron FSP450W(90+) Gold

SSD Intel 64GB, 6 x HDD

Fractal XL,

 

Wybierając płytkę nastawiam się na maksymalną długowieczność, obojętny rozmiar i zastosowany chipset.

PC używam do obróbki zdjęć, internetu, domowy office. Z racji że na dyskach zawsze zalega mi dużo rawów chciałbym aby płyta nie obniżała lotów przy obróbce. Procesor będzie kupiony używany 200-400zl.

Płyta może być używana ale ze względu na akcje z w/w msi szukam w nowych (36m. gwarancji).

Przyda się USB3 i możliwość podpięcia pare dysków sata.

 

Mimo że mało, trudny wybór: http://www.skapiec.pl/cat/13/4.85.100/sort/price

Edytowane przez pierotez
Link to post
Share on other sites

Musi być na Z77? Na Z68 bez problemu znajdziesz płytę obsługującą te CPUs. Np. MSI Z86A-G45. Sprawdziłem, każdy z tych CPU pasuje. Np, chyba, że jeszcze musi dokupić CPU, wtedy Huston - mamy problem. Sam procek wykorzystuje przeważnie limit gotówki, musiałbyś wygrać licytację. Co do awarii - zawsze wszystko moze się zdarzyć, trochę gorszy lut i pada po pewnym czasie. Ciężko byłoby wybrać firmę w 100% pewną, więc moim zdaniem, ponowny wybór MSI to nie jest błąd.

Link to post
Share on other sites

Ta płytka troche drogo jak na używkę. Nie, nie musi być z77.

Teraz wybrałem Asrocka na H61 z usb3 nówka z 3l. gwarancją plus cpu 2400/2300 i mieszczę się w budżecie.

Trochę mię nurtuje czy nie i5 3 generacji ale pare procent na zegarze za sporo więcej, hmm - chyba nie.

Nie udało mi się kupić parę płyt na B75. Słuchajcie które chipsety oprócz B75, Z77 jeszcze mają intelowskie USB3 / SATA3 obsługiwane przez chipset?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...