Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, 

 

Szukam dla siebie prezentu, trzeba wymienić stare głośniki 2.0.

 

Budżet: około 100zł

Czego potrzebujesz? Głośniki 2.0 lub 2.1 z pilotem do regulacji głośności (jak się uda) i wyjściem do podłączenia słuchawek jack 3.5

Przeznaczenie: Muzyka, filmy, gry

Źródło: SupremeFX 2014 z Maximus Hero VII póki co, może w przyszłości uzbieram na dodatkową kartę dźwiękową.
Oczekiwania: Tak jak wyżej, fajnie jak będą z pilotem i wyjściem na słuchawki, wejścia na mikrofon nie musi być.
Inne: Myślałem nad Modecom MC-S1/S2. Jest coś lepszego w tej cenie?

Jeśli warto dopłacić do lepszych to uwzględnię to :)

 

Dzięki z góry za pomoc! ;)

Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

Tak jak pisałem w tym temacie: http://forum.benchmark.pl/topic/197345-g%C5%82o%C5%9Bniki-do-muzyki-do-150z%C5%82-max-do-200z%C5%82/

 

W tej półce cenowej są jedynie Geniusy i Modecomy - a tam cokolwiek wybierzesz, byle 2.0, bo sub to będzie pierdziawka, to i tak będzie to samo. Najtaniej co już będzie miało jakąś różnicę to B73 Microlaba za okolice 180zł. Nie mniej nadal jest to w półce cenowej do 200zł ;).

Link to post
Share on other sites
W tej półce cenowej są jedynie Geniusy i Modecomy - a tam cokolwiek wybierzesz, byle 2.0, bo sub to będzie pierdziawka, to i tak będzie to samo

 

I tu się nie zgodzę :) Głośniki do komputera musowo muszą mieć suba. Choćby i te najtańsze bo niestety dzwięk bez suba będzie płaski i kompletnie nijaki.  Ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić ( trzymajcie się krzeseł ) Tracer Zen 2+1 . Te tandetnie wykonane głośniki ( na początku nieco buczały , później samo znikło ) graja lepiej niż niemal wszystko do 400 zł. Jeśli jeszcze są dostępne to niedowiarkom polecam śmignąć do MM i porównać do innych :)

Edytowane przez Dunny
Link to post
Share on other sites

I tu się nie zgodzę :) Głośniki do komputera musowo muszą mieć suba. Choćby i te najtańsze bo niestety dzwięk bez suba będzie płaski i kompletnie nijaki. Ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić ( trzymajcie się krzeseł ) Tracer Zen 2+1 . Te tandetnie wykonane głośniki ( na początku nieco buczały , później samo znikło ) graja lepiej niż niemal wszystko do 400 zł. Jeśli jeszcze są dostępne to niedowiarkom polecam śmignąć do MM i porównać do innych :)

"Troll or just stupid ?"

 

Twierdzisz że takie edki r1280t za 300zł czy solo 6c nie mają szans z tym szmelcem za 50zł ? Poprawiłeś mi chumor :D

Edytowane przez katystopej
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

I tu się nie zgodzę :) Głośniki do komputera musowo muszą mieć suba.

 

Nie muszą, jeżeli głośniki mają w sobie głośnik niskotonowy - i tak ten sub ma mniejszą albo bardzo podobną średnicę membrany. Miałem x-540, i jakość basu z suba jest słaba - buczy po prostu. Odsłuchałem R1700BT (R1280T to praktycznie ta sama konstrukcja) i mimo, iż tego basu było trochę mniej to był on dużo lepszej jakości. Obecnie również nie mam subwoofera (Edifiery R2730DB) i nie uważam, że jest płasko i nijako - wręcz przeciwnie, bas nie zalewa połowy pasma jak w x-540, jest precyzyjny i na tyle mocny na ile pozwala utwór.

Link to post
Share on other sites
Budżet: około 100zł

 

 

Dlatego podałem coś w kwocie jakiej szuka autor postu:)

 

 

 

Twierdzisz że takie edki r1280t za 300zł czy solo 6c nie mają szans z tym szmelcem za 50zł ? Poprawiłeś mi chumor

 

Idż i posłuchaj.Jeśli jednak mam być szczery to wszystko praktycznie jest jeden bardzo niski zbliżony jakością tandetny poziom. Jak posłuchasz czegoś dobrego chociażby Paradigmy atom czy najtansze f5 od Adam audio czy Dynaudio DM 2/8 zrozumiesz ( może.... ) czym jest dżwięk i bas z małych głośników.

 

 

 

Nie muszą, jeżeli głośniki mają w sobie głośnik niskotonowy

 

Słowo klucz. Chodzi o to ,ze te komputerowe właśnie nie mają bo to co mają trudno nazwać głośnikiem niskotonowym ( zresztą jak zauważyłeś monitory zazwyczaj mają porządne i mocne właśnie srednio-niskotonowe ). Zatem kwestia gustu czy wolisz subwoofer + głośniki , (który w filmach i grach i tak jest lepszym rozwiązaniem )  czy tandetne  głośniki bez suba ( które warunkowo poza muzyką właściwie nie nadają się do rozrywki )

Edytowane przez Dunny
Link to post
Share on other sites

@Lukson i @FeX przybądźcie tu, proszę.

 

A od siebie dodam że zestawy 2.1 po milion watów za 50 złotych to jakaś pomyłka. No chyba że ktoś hałas nazywa muzyką. Sam miałem za kilkanaście lat temu takie coś. Ale wtedy byłem technodzieciakiem. Zresztą teraz też mam jakieś gó**o za 50 zeta. Ale to nie gra. Dźwięki wydaje, ale nie gra.

Link to post
Share on other sites

Ale właśnie zaproponowane przeze mnie rozwiązania mają już głośnik, który potrafi wytworzyć z siebie jakąś ilość basu, a będzie on o wiele lepszej jakości niż z suba z tego rodzaju zestawów, bo nawet z x-540 był dużo słabiej kontrolowany. A nie uwierzę (choć mogę się mylic), ze te tracery mają lepszy sub.

 

Edytowane przez Deathstar
Link to post
Share on other sites
Zresztą teraz też mam jakieś gó**o za 50 zeta. Ale to nie gra. Dźwięki wydaje, ale nie gra.

 

Ale gra właściwie tak samo jak te za 200, 300 czy 400 zł bo to ta sama tandeta. Pozostają jeszcze równie ważne sprawy, to  czego się słucha i kwestia tego co podaje ten dźwięk. Bo trudno oczekiwać jakości po czymś za 400 zł z karta zintegrowaną plus muzyka z youtube czy mp3 :P

Edytowane przez Dunny
Link to post
Share on other sites

Czytam to, co pisze Dunny i sam nie wiem, co o tym myśleć :P W każdym razie gość niepoważny, szarlatan albo pionier :) Nie mogę podważyć jego słów, bo nie słuchałem tego zestawu, w ogóle głośniki nie są mi tak bliskie :P

 

Proponuje zestaw za 50zł, który gra jak te za 400zł, aby potem stwierdzić, że to i tak wszystko szmelc i warte uwagi są tylko profesjonalne monitory za 10 krotność budżetu jakim operuje twórca tematu. Ciekawe podejście.

 

Ze wszystkim się prawie zgadzam, ale nie podoba mi się jedno stwierdzenie, że "grają lepiej niż niemal wszystko do 400zł"

 

Chciałbym wiedzieć jakie to głośniki udało się porównać?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sub w tym budrecie nie gra to podstawa

Sub który gra jest aktywny i używany ciężko kupić za 600zl

Tyle w temacie subow wszystko poniżej porostu łupie i tyle w temacie.

Do muzyki to się w żaden sposób nie nadaje

Od biedy film po pijaku mozna na tym obejrzeć :D

Jak @deathstar napisal niżej nie ma sensu nic kupowac 6c i r1280 to tak granica oddzielają a coś co gra od tego co wydobywa z siebie dźwięki jęki i łupniecia

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

Czytam to, co pisze Dunny i sam nie wiem, co o tym myśleć :P W każdym razie gość niepoważny, szarlatan albo pionier :) Nie mogę podważyć jego słów, bo nie słuchałem tego zestawu, w ogóle głośniki nie są mi tak bliskie :P

 

Proponuje zestaw za 50zł, który gra jak te za 400zł, aby potem stwierdzić, że to i tak wszystko szmelc i warte uwagi są tylko profesjonalne monitory za 10 krotność budżetu jakim operuje twórca tematu. Ciekawe podejście.

 

Ze wszystkim się prawie zgadzam, ale nie podoba mi się jedno stwierdzenie, że "grają lepiej niż niemal wszystko do 400zł"

 

Chciałbym wiedzieć jakie to głośniki udało się porównać?

 

..... brakuje Luksona :/

 Ale po kolei. Te tandetne tracery zen kosztowały swego czasu około 200 zł. Wiec nie była to ,,taniocha'' za 50 zł ( teraz faktycznie chyba tyle kosztują ) . Szukałem najtańszej grajki dla dziecka w MM do pokoju ( z przezorności ,że i tak je popsuje  jak widać grają już chyba 2 rok bez żadnych problemów ).  Miałem brać co popadnie. Popstrykałem sobie jednak  z czystej ciekawości wszystko co tam stało. W sumie najbardziej podobał mi się dźwięk z tych zenów dlatego je wziąłem. Dlaczego nie inne droższe? Bo nie było najmniejszego sensu płacić za coś co kosztuje 400 zł a gra albo gorzej albo podobnie.

 

 

 

Proponuje zestaw za 50zł, który gra jak te za 400zł, aby potem stwierdzić, że to i tak wszystko szmelc i warte uwagi są tylko profesjonalne monitory za 10 krotność budżetu jakim operuje twórca tematu. Ciekawe podejście.

 

Wypadałoby jeszcze raz przeczytać wątek .Podałem do 100 zł przecież lol. A kwestie monitorów za 10 krotność poruszyłem tylko i wyłącznie do wiadomosci tych dla których ,,jakość '' kończy się na  r1280t czy solo 6c .

Link to post
Share on other sites

Porównujmy głośniki w pewnych granicach. Ja wiem, że jakość się nie kończy na tych budżetówkach, ale nie przesadzajmy w drugą stronę. W każdym budżecie możemy znaleźć coś ciekawego, pytanie tylko ile takich zestawów uda nam się porównać żeby mieć jak najlepszy ogląd.

 

Akurat taki odsłuch w MM polecam każdemu, bo można sobie posłuchać co nieco. Szkoda tylko, że tam akustyki nie ma w ogóle, ale wszystkie głośniki startują z tej samej pozycji. Skoro spodobały się Tobie najbardziej ze wszystkich, to nie znaczy nic innego, jak to, że są dobre dla CIEBIE. Podkreśliłem, bo to niestety bardzo subiektywny osąd i nie każdemu mogą się spodobać. Opinie są różne o tym sprzęcie, więc to też nie jest jakieś cudo. Czy warto je kupić? Może i warto, ale o tym każdy sam przekonać się musi.

 

Stwierdzenie, że głośniki komputerowe muszą mieć suba też jest dla mnie nie do końca przekonywujące. Ja mam jeszcze moje 9 letnie G500 i suba mam w nich skręconego na 15%-20%, nie wiem, co w nim takiego fajnego, oprócz dudniącego basu, który sprawdza się w filmach, przy różnego rodzaju efektach, ale w muzyce pierwsze lepsze słuchawki będą lepsze.

 

W audio nie ma absolutów i pewniaków. W najwyższej półce głośniki za 200tys. grają gorzej od tych za 20tys. czy nawet takiego SX3-H od Adam Audio. Z każdej półki cenowej można znaleźć pozycje słabe i dobre, to jest akurat normalne.

Edytowane przez FeX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

..... brakuje Luksona :/

Ale po kolei. Te tandetne tracery zen kosztowały swego czasu około 200 zł. Wiec nie była to ,,taniocha'' za 50 zł ( teraz faktycznie chyba tyle kosztują ) . Szukałem najtańszej grajki dla dziecka w MM do pokoju ( z przezorności ,że i tak je popsuje jak widać grają już chyba 2 rok bez żadnych problemów ). Miałem brać co popadnie. Popstrykałem sobie jednak z czystej ciekawości wszystko co tam stało. W sumie najbardziej podobał mi się dźwięk z tych zenów dlatego je wziąłem. Dlaczego nie inne droższe? Bo nie było najmniejszego sensu płacić za coś co kosztuje 400 zł a gra albo gorzej albo podobnie.

 

 

Wypadałoby jeszcze raz przeczytać wątek .Podałem do 100 zł przecież lol. A kwestie monitorów za 10 krotność poruszyłem tylko i wyłącznie do wiadomosci tych dla których ,,jakość '' kończy się na r1280t czy solo 6c .

Kończy to się twoja inteligencja na poziomie krewetki.

Nikomu choć trochę obeznanemu nie wciśniesz, że coś co ma potężną dziurę w paśmie mniej więcej od niskiej średnicy gra tak samo albo lepiej od zestawów typowo stereo z przetwornikami średnio-niskotonowymi i wysokimi, w tych twoich pierdziawach za 50zł przetworniki wielkości zakrętki od frugo muszą przetworzyć pełne pasmo, tak samo jak sub który stara się grać pełnym pasmem.

Link to post
Share on other sites

@Dunny, ale tu nikt nie pisze, że ogranicza swoje doznania do zestawów za 300zł. Po prostu porównanie tracerow czy modecomow do Edifierow / Microlabow ma sens bo różnica jest 200zl max. Gdzie b73 można znaleźć bodaj na komputroniku za 160. No i pamiętaj, że nikt nie rozkazuje tego wziąć - proponujemy tylko dołożyć aby użytkownik się nie zawiódł. To tak jak w temacie kart graficznych czy procesorów zdarza się, iż poleca się dołożyć troszkę gotówki.

 

Edytowane przez Deathstar
Link to post
Share on other sites
Kończy to się twoja inteligencja na poziomie krewetki.

Aż mnie korci ,żeby napisać ,,krewetka cię zrobiła '' ale tego nie zrobię :P

 

 

 

Nikomu choć trochę obeznanemu nie wciśniesz, że coś co ma potężną dziurę w paśmie mniej więcej od niskiej średnicy gra tak samo albo lepiej od zestawów typowo stereo z przetwornikami średnio-niskotonowymi i wysokimi, w tych twoich pierdziawach za 50zł przetworniki wielkości zakrętki od frugo muszą przetworzyć pełne pasmo, tak samo jak sub który stara się grać pełnym pasmem.

Idż i nie grzesz więcej. Najlepiej kup, rozbierz te solo 6c i opisz nam ten hi-end co tam znajdziesz w środku :)

 

 

 

Ja tylko proszę o więcej obiektywizmu, ale sądzę, że za 50zł można dać szansę nawet Tracerowi

Cały czas staram się byc w miarę obiektywny bo niestety nie ma cudów za grosze a 400? 500 zł? Do muzyki to bardzo, bardzo mało. Stad autor pytał o coś do 100 zł. Podałem to co moim zdaniem jest dobrym wyborem. Oczywiście jak Deathstar zauważył całkowicie subiektywnie ( każdy ma swoje ucho) co mi się widzi niekoniecznie komuś innemu musi. Wg. mnie lepiej kupić to za 100 czy 50 niż to za 300 bo to i tak szajs podobnej klasy. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwage ,że to tylko komputerowe głośniki czyli do wszystkiego , a jak coś jest do wszystkiego....

Edytowane przez Dunny
Link to post
Share on other sites

zacznijmy może od początku porównywałeś te głośniki w tych samych warunkach akustycznych ?

wybacz ale dla mnie samo to ze napisałeś 

 

Choćby i te najtańsze bo niestety dzwięk bez suba będzie płaski i kompletnie nijaki


po prostu ręce opadają  
Link to post
Share on other sites

Dunny dobrze wiesz, że nie tylko głośniki do 300-400zł gdy zostaną obnażone to okazuje się, że nic tam ciekawego nie ma.  Nawet w tych za 2 tys. czy 10 tys. nie musi być nic specjalnego.

Link to post
Share on other sites

A ja nie rozumiem dlaczego dyskusja przeniosła się na większą półkę cenową, tak samo nie rozumiem shitstormu o głośniki w budżecie 100zl, szczerze mówiąc wszystko będzie marnie grało, wiec najlepiej wybrać pierwsze lepsze za 90zlotych i żadnej zauważalnej różnicy nie będzie w głośnikach innej marki w tej samej cenie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dunny dobrze wiesz, że nie tylko głośniki do 300-400zł gdy zostaną obnażone to okazuje się, że nic tam ciekawego nie ma.  Nawet w tych za 2 tys. czy 10 tys. nie musi być nic specjalnego.
 

 

Trudno się z tym nie zgodzić. Tak samo jak cena i wiek konstrukcji nie gwarantuje jakości brzmienia. Dobry przykład to tannoye M1 stare jak swiat chyba od 2004 je tłukli a grają miodnie.

Tak gwoli scisłości odchodząc nieco od głównego tematu. Tylko podstawki plus wzmak lub ampli+podstawki+sub. Reszta to ,,tylko'' coś co je zastępuje.

Link to post
Share on other sites

Zarejestrowałem się specjalnie, paniczu FeX, żeby tamten post napisać. Co do tematu, nie ma kompletnie sensu się wykłócać o te głośniki. Zestaw 2.1 będzie najlepszym wyborem bo faktycznie ten skręcony sub na kilkanaście-kilkadziesiat procent będzie robił jakaś robotę w filmach, gdzie bass np. w horrorach dodaje klimatu i buduje napięcie, to samo zazwyczaj w grach. Ja niestety nie mam konkretnej propozycji, ale wybierał bym głośniki kierując się opiniami na stronie typu Ceneo, gdzie można poczytać czy się psują czy nie. W tym segmencie najważniejsze będzie to czy będą żyły długo i szczęśliwie, bo o jakości nie ma co dyskutować.

 

E: FeX, nie wnosi nic tak jak twoja dyskusja o głośnikach za 400zl w temacie o głośnikach za 100zl.

 

Edytowane przez bomej
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...