Skocz do zawartości

Ocena zestawu - nieuczciwy sprzedawca?


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Na wstępie zaznaczę, że nie znam się na komputerach. Postanowiłem kupić komputer. Udałem się na giełdę komputerową aby skorzystać z rady specjalisty, który doradzi mi sprzęt komputerowy. Prosiłem sprzedawcę o komputer do Wiedźmina 3 oraz GTA 5 głównie. Poinformowałem, że mam budżet w wysokości 5 000 zł. Sprzedawca złożył mi sprzęt za 4950 zł, powiedział, że będę miał na piwo...

 

Niestety po powrocie do domu, okazało się, że gry działają słabo, bardzo bardzo słabo. Zadzwoniłem do sprzedawcy aby spytać co jest grane. Odpowiedział, ze to wina optymalizacji gier, która jest fatalna ale zapewnił mnie, że sprzęt mam pierwszej klasy. 

Poprosiłem o pomoc kolegę, który przyszedł aby sprawdzić jakie mam części w PC. Więc oto taki zestaw kupiłem:

 

i3-4150,

GTX 650Ti

Modecom Feel 420W

GoodRam DDR3 2GB x 2

H81m-S2V

Obudowa też Modecom

Dysk 250 GB

 

Kolega mi powiedział, że te części to prawdziwy syf i kilkukrotnie przepłaciłem... mam jakieś szanse na odzyskanie kasy? Jak zadzwoniłem do sprzedawcy informując, że ten komputer nie nadaje się do gamingu to otrzymałem odpowiedz, ze jest dobry i aby sprawdził na innych gracz, gdyż być może gry są źle zoptymalizowane.  Gdyż ten zestaw nie jest chyba wart prawie 5 000 zł. 

Edytowane przez rambo44
Link to post
Share on other sites

Komputer wart niecałe 2000 PLN. Pseudo informatyk zarobił na tobie około 3000 złotych i niestety raczej nic z tym nie zrobisz. Poza tym 660ti jest raczej używana, bo ciężko dostać nową sztukę.

 

Podsumowując parszywy oszust.

Link to post
Share on other sites

 

 

Komputer wart niecałe 2000 PLN. Pseudo informatyk zarobił na tobie około 3000 złotych i niestety raczej nic z tym nie zrobisz. Poza tym 660ti jest raczej używana, bo ciężko dostać nową sztukę.

1500, raz że tam jest 650ti, dwa, mały dysk, trzy, beznadziejny zasilacz, 

Link to post
Share on other sites
weś ze sobą kolegów i lać go puki nie odda kasy.

 

:rotfl:

masz jakikolwiek dowód zakupu, chociaż świadek? kiedy to było?

 

 

I niestety nie jest to czystej krwi oszustwo, bo po prostu sprzedał drogo do czego ma prawo.

niestety tu kolega ma po części rację  

 

 

Inna sprawa "giełda komputerowa"? Coś takiego istnieje?

O.o https://pl.wikipedia.org/wiki/Gie%C5%82da_komputerowa 

Edytowane przez lewiis
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zbierz ziomków i wbijaj mu na chate bo raczej nikt nic z tym nie zrobi bo zrobił to legalnie 

Przykro mi też kiedyś mnie oyebali ale o 600zł a nie o 3 k 

                                                                         

 

 

 

                                                                                                          ,, I Know That Feel Bro"

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

jeśli na paragonie jest to co w środku, lub stwierdzenie 'zestaw komputerowy', a części nowe to za wiele zrobić chyba nie można.

 

'profesjonalnie' poszedłeś do gościa by Ci złożył zestaw za 5 tys to Ci złożył - jeśli nie zataił wad ukrytych lub nie sprzedał sprzętu używanego jako nowy to ja tu oszustwa nie widzę.

Link to post
Share on other sites

A ja widzę oszustwo (niezgodność towaru z umową) - jak ktoś zamawia komputer do W3 i gta5 a dostaje jakieś wielkie gów.o to jest to oszustwo. Jak idziesz do salonu samochodowego i mówisz że chcesz auto które robi setkę w 10s a dostajesz takie które robi setkę w 15s to sprzedawca cię oszukał, Jak chcesz kilo cukru a dostajesz 0,5 kg to tez jest oszustwo.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...