Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Tak jak w temacie mam problem z długo ładującym się systemem. Opowiem od początku. Na początku sierpnia zakupiłem SSD z sygnatury i przy okazji zakupu zrobiłem format dodatkowo aktualizację systemu z 7 do 10. Wszystko było ok, system ładował się w kilka sekund aż do początku tego tygodnia. Nie mam pojęcia co zrobiłem źle ale ten problem zaczął się mniej więcej  po użyciu Display Driver Uninstaller. Na autostarcie mam włączonego jedynie antywirusa. Do dzisiaj problem występował kiedy użyłem przycisku reset, wtedy system ładował się przez kilka minut. Piszę do dzisiaj ponieważ nawet zwykłe zamknięcie i uruchomienie powoduje że przez 5 do 10min widzę kółko ładowania systemu Windows. Czy ktoś może mi pomóc czy niestety potrzebny jest format ? :/

Link to post
Share on other sites

Tzn. Zainstalowałem na czysto 7 i od razu upgrade. Ale do tej pory było okej. Zastanawia mnie jeszcze Nieznane urządzenie w menedżerze urządzeń które wywołało BSOD, lecz nie pamiętam jakiej treści był-jedyne co to że dotyczyło nieprawidłowego sterownika.

Link to post
Share on other sites

Jak użyłeś DDU? Podczas trybu awaryjnego czy systemu? A odpowiedzią jest 42 :) A tak na poważnie, źle odinstalowane sterowniki powodują problem i to one są winowajcą. System podczas włączania i wyłączania systemu szuka aktualizacji, jeśli zauważy, że system ma problem z jakimś komponentem. Podczas usunięcia sterowników DDU wyłącza windows update po to aby użytkownik mógł zainstalować sterowniki manualnie, zamiast wspomnianego windows update. Opis jak wyłączyć całkowicie brak ingerencji w sterowniki: link. Problem pojawia się podczas.... usuwania sterowników z pod systemu, DDU nie ma możliwości ingerencji w działające usługi powiązane z GPU(nikt nie ma, jeśli ROOT nie pozwoli), które normalnie są usuwane w trybie awaryjnym(ROOT ma najwyższy priorytet i on decyduje co można wyłączyć i włączyć podczas działania systemu, podczas trybu awaryjnego problem znika bo wszystkie usługi niewymagane przez rdzeń systemu są wyłączone). Jeśli robiłeś to w trybie systemu, musisz usunąć pozostałości po sterownikach w trybie awaryjnym, a jeśli w trybie awaryjnym to link podany wyżej powinien rozwiązać sprawę i ponowna instalacja sterowników. 

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

Uruchamiałem tryb awaryjny, cały czas miałem zazaczoną opcję nie pobierania sterowników z W Update. Ponowne wyczysczenie i instalacja sterowników nie pomogła. Czyszczenie rejestru ze wszystkiego z Nvidia w nazwie też nie podziałało. W menedżerze urządzeń cały czas figuruje nieznane urządzenie które chyba pojawiło się wraz z problemem długiego łdowania.

Edytowane przez dzejC
Link to post
Share on other sites

Zrobię screena i wstawię rano(teraz jestem mobilnie) Intel wyłączony. Chyba znalazłem winowajcę, kiedy przeglądałem hdd w DiskPart to jednej z dysków miał status "errors". Zrobię update firmware i format. Zobaczę czy to pomoże.

Kiedy jeden Seagate z problemami jest podłączony to system ładuje się po kilka minut, kiedy go odłączyłem, wszystko wróciło do normy

Coś jest na rzeczy z dyskiem hdd, kiedy robiłem kopię zapasową to transfer był po 700kB/s a czasami spadał na minutę do zera. Kopiowałem pliki całą noc. Wyzeruję go i dam znać czy coś się poprawiło.

Link to post
Share on other sites

Mam 2 takie same modele dysku, Seagate ST3500418AS. Jeden z nich wyzerowałem bez problemu, drugi zaś wywala jakieś błędy a transfer przy zerowaniu spadł do 0.2mb/s i do tego program przestał odpowiadać. Próbowałem DMDE i Low Level Format. DMDE pokazywał cały czas error i leciało jak krew z nosa. LLF pokazał cos takiego:

http://zapodaj.net/images/2a8bbc2eeafdf.png

Co w tej sytuacji robić ? Dodam ze HD Tune i CrystalDiskInfo nie wykazują żadnych błędów, ale ten transfer to nieporozumienie.

Link to post
Share on other sites

Winowajcą tego zajścia był... kabel Sata, mogłem się wcześniej domyślić ponieważ nie było go widać w Biosie a pod Windowsem wszystko wyglądało ok. Kiedy podłączyłem dysk innym kablem, zerowanie poszło bez problemów. Swoją drogą dziwne że styki w kablu były tak zaśniedziane jakby dostała się do nich wilgoć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...