Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Poszukiwana firma zajmująca się naprawą dysków - Kraków

serwis hdd kraków

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sceadugenga

Sceadugenga
  • Amator

• 25 postów

Napisano 29 listopad 2015 - 10:40

Cześć wszystkim,

Poszukuję sprawdznej firmy zajmującej się serwisem podzespołów. Moja dziewczyna ma uszkodzony dysk z WD My Passport Ultra 1TB, na którym ma trochę ważnych danych, które trzeba odzyskać.

Wstępne oględziny wskazują na uszkodzenie jakichś styków w części elektronicznej (dane wydają się nieuszkodzone, bo dysk jest na krótkie momenty montowany przez Windows i Linuksa, ale na zbyt krótko żeby je odczytać i skopiować, po czym szybko znika z systemu, przy czym BIOS(EFI) widzi dysk bez problemów).

Gdyby ktoś z forumowiczów znał namiary na firmę w Krakowie lub okolicach, która mogłaby zająć się takim dyskiem, będę wdzięczny za pomoc.

Sceadugenga

• 0

#2 mseredin

mseredin
  • Dyskutant

• 185 postów

Napisano 29 listopad 2015 - 10:59

Kroll Ontrack w Katowicach (relatywnie niedaleko Krakowa) - wiem że powinni sobie poradzić, natomiast jest to dosyć droga opcja.
  • 0

#3 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11070 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 29 listopad 2015 - 16:46

spróbuj podłączyć dysk bezpośrednio pod płytę główną, złącze USB 3.0 z tyłu komputera, tym krótkim kablem, co dostałeś w zestawie. 
Chcę wykluczyć winę kabla ( bo to że go montuje przez chwilę jest podejrzane ) 
Osobiście nie znam laboratorium w Krakowie ( sam odzyskuje dane z dysków, oczywiście po błędach programowych, nie fizycznie uszkodzonych  )  Laboratorium to względnie droga zabawa, więc sprawdź tak jak mówiłem, czy to nie kabel. 

Ps. jakieś 3-4 temu znajomy powiedział, że mu 1 dysk padł w macierzy, więc zaoferowałem pomoc, ale wtedy dokończył, że miał 4 dyski 1TB HDD spięte w RAID 0, moja odpowiedź była "Dlaczego" ( w sensie dlaczego zrobił takiego potworka ), a on odpowiedział, że taki dostał i działało szybko, więc nie zmieniał.  :o 
Ot tak historyjka co ludzie tworzą.  

Użytkownik kokosnh edytował ten post 29 listopad 2015 - 16:48

• 0

Spoiler

#4 Sceadugenga

Sceadugenga
  • Autor tematu
  • Amator

• 25 postów

Napisano 29 listopad 2015 - 22:10

spróbuj podłączyć dysk bezpośrednio pod płytę główną, złącze USB 3.0 z tyłu komputera, tym krótkim kablem, co dostałeś w zestawie. 
Chcę wykluczyć winę kabla ( bo to że go montuje przez chwilę jest podejrzane )

Kabel to pierwsze, co sprawdziłem,  dlatego pomyślałem o możliwości uszkodzenia gniazda w "obudowie" dysku.

Sceadugenga

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, hdd, kraków

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych