Skocz do zawartości

Poszukiwana firma zajmująca się naprawą dysków - Kraków


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

 

Poszukuję sprawdznej firmy zajmującej się serwisem podzespołów. Moja dziewczyna ma uszkodzony dysk z WD My Passport Ultra 1TB, na którym ma trochę ważnych danych, które trzeba odzyskać.

 

Wstępne oględziny wskazują na uszkodzenie jakichś styków w części elektronicznej (dane wydają się nieuszkodzone, bo dysk jest na krótkie momenty montowany przez Windows i Linuksa, ale na zbyt krótko żeby je odczytać i skopiować, po czym szybko znika z systemu, przy czym BIOS(EFI) widzi dysk bez problemów).

 

Gdyby ktoś z forumowiczów znał namiary na firmę w Krakowie lub okolicach, która mogłaby zająć się takim dyskiem, będę wdzięczny za pomoc.

 

Sceadugenga

Link to post
Share on other sites

spróbuj podłączyć dysk bezpośrednio pod płytę główną, złącze USB 3.0 z tyłu komputera, tym krótkim kablem, co dostałeś w zestawie. 
Chcę wykluczyć winę kabla ( bo to że go montuje przez chwilę jest podejrzane ) 
Osobiście nie znam laboratorium w Krakowie ( sam odzyskuje dane z dysków, oczywiście po błędach programowych, nie fizycznie uszkodzonych  )  Laboratorium to względnie droga zabawa, więc sprawdź tak jak mówiłem, czy to nie kabel. 


Ps. jakieś 3-4 temu znajomy powiedział, że mu 1 dysk padł w macierzy, więc zaoferowałem pomoc, ale wtedy dokończył, że miał 4 dyski 1TB HDD spięte w RAID 0, moja odpowiedź była "Dlaczego" ( w sensie dlaczego zrobił takiego potworka ), a on odpowiedział, że taki dostał i działało szybko, więc nie zmieniał.  :o 
Ot tak historyjka co ludzie tworzą.  

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

spróbuj podłączyć dysk bezpośrednio pod płytę główną, złącze USB 3.0 z tyłu komputera, tym krótkim kablem, co dostałeś w zestawie. 

Chcę wykluczyć winę kabla ( bo to że go montuje przez chwilę jest podejrzane )

 

Kabel to pierwsze, co sprawdziłem,  dlatego pomyślałem o możliwości uszkodzenia gniazda w "obudowie" dysku.

 

Sceadugenga

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...