Skocz do zawartości

Recommended Posts

No wlasnie im dluzej szukam i wiecej sie "dowiaduje" tym mam bardziej namieszane we lbie I nie wiem kogo mam czytac... Juz nie mowiac o szukaniu na forum kazdy tego typu watek konczy sie zupelnie innym rozwiazaniem miliard uzytkownikow kloci sie ktory aparat jest lepszy np. " do zamrazania obrazu" I kazdy MA swoja racje. Temat do zamkniecia nie ma co tu czytac. Ps zamiast pomocy usilujesz ziomuniu udowodnic ze jestes najmadrzejszy lub bardziej jacy to wszyscy do okola sa glupi...

"Portable som gupie, uzytkownicy som gupie tylko ja jestem madry ale zeby byc tacy madrzy jak ja muszom czytac forum I portable"

Do zamkniecia

Edytowane przez avrack4
Link to post
Share on other sites

@avrack4

Kolego jak nie potrafisz odrózniać aparaty to zajmij się tym w pierwszej kolejności a pózniej pytaj o sprzęt.

Aparat bezlusterkowy z wymiennymi obiektywami - potocznie bezlusterkowiec i tak samo poprawnie będzie (rzadziej) gdy powiesz kompakt z wymiennymi obiektywami czy wymienną optyką-to robi wyrazną róznicę chyba,że trafisz na idiotę który przyniesie ci lustrzankę.Zwykły kompakt też jest bezlusterkowcem tyle,że z stałym obiektywem i jemu nie przypisano nazewnictwa po prostu kompakt i każdy wie o co chodzi.Ale kompakt kompaktowi nie równy bo są też zaawansowane full manuale i nie można je mylić z prostymi mydelniczkami.

 

Podałem tobie 4 aparaty: 3 kompakty zaawansowane w których jeden to bezlusterkowiec z wymiennymi obiektywami (samsung)

@cooger pisał o nexach i 5xxx i nie wprowadził cię w błąd jak tylko sam się zakręciłeś bo nie wiesz co jest kompaktem a co potocznie bezlusterkowcem, wychodzi,że rozpoznajesz tylko lustrzanki ;)

 

 

 

No wlasnie im dluzej szukam i wiecej sie "dowiaduje" tym mam bardziej namieszane we lbie I nie wiem kogo mam czytac... Juz nie mowiac o szukaniu na forum kazdy tego typu watek konczy sie zupelnie innym rozwiazaniem miliard uzytkownikow kloci sie ktory aparat jest lepszy np. " do zamrazania obrazu" I kazdy MA swoja racje. Temat do zamkniecia nie ma co tu czytac.

Wiele stron nie aktualizuje zmian jakie zaszły na rynku aparatów cyfrowych szczególnie kompaktów więc takie info rzeczywiście można olać.

 

W takim układzie zamiast czytać proponuję posłuchać.

 

 

Na końcu,idz do sklepu i niech patrzą gały co będą brały :)

Edytowane przez mistrz
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ogladalem to wszystko, wezme se jakas ksiege z biblioteki przeczytam( albo nawet I dwie) zanim cokolwiek kupie xd. No wlasnie chyba po to sie zaklada takie tematy zeby sie powiedziec co aktualnie sie nadaje do zakupu

Edytowane przez avrack4
Link to post
Share on other sites

Z książek nie dowiesz się jaki aparat kupić. Dowiesz się za to jak fotografować. Swego czasu to była dobra książka: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/89691/szkola-fotografowania-national-geographic- nie mniej od strony sprzętu to tam jeszcze poruszano tematykę filmów. I wcale nie chodziło o kręcenie filmów...

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

1. Nie pisz we wszystkich tematach. W jednym wystarczy.

 

Dobry wybór na początek ale jak nie będzie filmowane to można spokojnie brać D3200 z 18-105 VR. Trochę tańszy a jeśli chodzi o zdjęcia to samo. Zaoszczędzone pieniądze proponuję odłożyć na obiektyw bo jak to zainteresowanie na serio to na jednym obiektywie , a szczególnie kicie się nie skończy. W innym temacie pytasz o różnicy między 18-55 a 18-105 oprócz ogniskowej. Teoretycznie 18-55 mógłby być delikatnie ostrzejszy i posiadać mniej błędów (wynika to z tego , że im większy przedział tym wyższa jest trudność wykonania) aczkolwiek w praktyce zależy trochę jaką sztukę trafisz. IMO 18-105.

Link to post
Share on other sites

Sferis (ciągnięcie dwóch tematów , kilka razy użyte słowo sferis. Uwaga bo szemrany marketing wyczuwamy tutaj na kilometr  :->) szczerze mówiąc bym odradził bo raz , że można taniej to obsługa klienta tam to na prawdę żenada. Szczególnie w przypadku reklamacji czegoś.

 

Co do tulipana jest to po prostu osłona przed światłem bocznym. Ogólnie polecam posiadać bo często ma ogromny wpływ na kontrast (podczas fotografowaniu w słońcu). Na krótszych ogniskowych np. 18mm może być widoczny tulipan w kadrze. Dobrym wyjściem jest posiadanie tulipana i osłony krótkiej kołowej, właśnie do szerszych kątów. Nie są to wysokie koszta. W niektórych sklepach rzędu 10zł. Co do baterii: nie widzę sensu ich wyciągać. No chyba , że aparat nie będzie używany przez dłuższy czas ;)

 

Ubezpieczenie? 350zł to połowa świetnego Nikkora 35 1.8 G ;)

 

edit/ Przejrzałem Twoje posty. Niestety jesteś ze Sferisu. Bardzo brzydka praktyka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

Natomiast jak nie chcesz bawić się w wymianę obiektywów to pozostaje jakiś kompakt typu Canon PowerShot SX60 - dobry do filmów z długim zomem i odchylanym ekranem. Radzi sobie z kiepskim oświetleniem i posiada dużo funkcji do szybkiego startu(pracy). Ma WiFi i isntnieje możliwość sterowania smartfonem. (http://www.canon.pl/for_home/product_finder/cameras/digital_camera/powershot/powershot_sx60_hs/?WT.ac=PA_cameras)

 

Ja polecam jak wyżej Canon PowerShot SX60, w końcu nie każdy potrzebuje od razu lustrzanki, a taki kompakt wystarczy w zupełności i spełni twoje oczekiwania, nie ma sensu też przepłacać na lustrzanki. To cacko kosztuje jakieś 1700zł z tego co patrzyłam na ceneo we wszystkich sklepach typu euro, w media expercie, sferisie po tyle samo. Warto żebyś zapoznał sie z recenzjami i testami, bardzo fajny kompakcik jak do tego typu rzeczy.

Link to post
Share on other sites

I co takiego zaj... jest w tym SX60? Za 1700pln da się kupić Canon G9X a dla tych co potrzebują wizjera i nie są maniakami megapikseli jest w podobnej cenie Fuji x30. Z tym ostatnim trzezba się śpieszyć bo to ostatni wypust i właśnie się kończy. Jeśli nie trzeba WiFi to jest jeszcze Sony RX100 (pierwszy).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...