Skocz do zawartości

R9 390 - czy się opłaca, czy reszta podzespołów będzie pasować?


Recommended Posts

no ale  przecież od dawna wiadomo ze że cieśla gerard jest pisany pod nvidię a nie pod amd 

Ale co ma do tego optymalizacja?

W obydwu przypadkach zjechałem z detalami aby utrzymać 60kl/s więc jedyny wpływ na wydajność miało oddziaływanie sterownika na procesor stąd takie skoki frametime. Żeby utrzymać odpowiedni frametime na karcie AMD R9 290 musiałem zastosować wydajniejszy procesor.

Idąc dalej, wróć do linku, który podesłałem i zobaczy wyniki z Battlefield 4, gry, która pisana była przy współpracy z AMD. W dalszym ciągu GTX970 z i5 3.5Ghz wypada lepiej niż R9 290X z i5 3.5Ghz. choć w tej grze widać już progress.

Będąc obiektywnym, GTX970 i R9 390 oferują identyczną wydajność z drobnymi wyjątkami w różnych grach jednak karta AMD wymaga mocniejszego procesora.

Soft pod r9 390 jest lepszy niż pod stare hawaii.

A w 390/390X co siedzi? Hawaii.

Od lutego do dzisiaj poprawiono sporo w kwestii działania sterowników ale w dalszym ciągu narzut na procesor sterownika amd jest znacznie większy niż sterownika nv i tutaj tylko kosmetyczne zmiany zostaną wprowadzone. Co innego w DX12 ale to czas pokaże.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dlatego twierdzę że nie ma powodu do paniki. R9 390 będzie dobry dla tej i5. Chyba że zamiast grać będzie tylko testować wydajność swojego zestawu i okaże się że ma kilka FPS mniej niż kolega.

Ludzie powinni cieszyć się z gry a nie grać w frapsy.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

ponadto w directX12 zyskuje więcej niż konkurencyjna "wspaniała" karta zielonych GTX970

 

Yhm. To pokaż mi realne testy z jakiejś wydanej do tej pory gry, która obsługuje DX12. 


 

 

do zamknięcia.

 

A więc  :zamykamy:  

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...