Skocz do zawartości

R9 390 - czy się opłaca, czy reszta podzespołów będzie pasować?


Recommended Posts

Witam!

 

Parametry Kompa:

-Procesor: Intel Core i5 4430 3,00 GHz

-Karta Graf.: GeForce Gigabyte GTX 660 2GB DVI&HDM&DP (PCI-E) OC z Nvidia GeForce Experience

-Ram: Kingston HyperX DDR3 4GB 1600MHz CL9 (razy dwa)

-Płyta Główna: MSI B85-G43

-Dyski twarde: [1---]Kingston 2.5" SSDNow V300 120GB (Serial ATA 3) 7mm [---2---]Seagate 1 TB Barracuda (64MB/SATA/600)

-Obudowa: Zalman R1 Window

-Zasilacz: be quiet! Pure Power 630W

 

 

Czy opłaca się wymienić moją Gtx 660 na R9 390?  (nie chcę wyrobów Nvidi)

Czy procesor nie zaniży osiągów grafiki Amd?

Edytowane przez damrad97
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy opłaca się wymienić moją Gtx 660 na R9 390

jak najbardziej przyrost fps murowany 

 

 

Czy procesor nie zaniży osiągów grafiki Amd

nie

procesory intela świetnie nadają się do współpracy z kartami amd  

będzie to kapitalny tandem intel+amd 

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Zaraz znów się zacznie wojna czerwonych i zielonych. Otóż skoro autor tematu nie chce Nvidii ma powód i zdecydował się na AMD to widać nie przeszkadza mu wzrost temperatur gdzie u AMD to norma i nic złego i pobór prądu. Osobiście mam r9 390 od MSI i jestem zadowolony choć teraz polecałbym wersję od sapphire, lepsze chłodzenie.
Zatem skoro autor napisał co napisał, nie mieszaj mu :)

Zasilacz jak i inne komponenty będą ładnie śmigały. R9 390 z i5 dobre rozwiązanie niestety, twój procesor nie jest tak jak kolega wyżej napisał high end'em ale nie będzie miało to znaczącego wpływu na wydajność karty :)

Edytowane przez Geseum
Link to post
Share on other sites

No z tymi 36°C różnicy to bardzo przesadziłeś. Do tego pewnie porównane na innych napięciach i taktowaniach...

 

Sapphire Tri-X OC R9-290 (chłodzenie bardzo zbliżone do sapphire nitro r9-390 i prawie ta sama karta)

http://forum.benchmark.pl/topic/144987-kompendium-chłodzeń-gpu/?p=1888800

 

MSI Gaming r9-390

http://forum.benchmark.pl/topic/144987-kompendium-chłodzeń-gpu/?p=1941457

 

Sapphire Nitro w bazie jeszcze nie ma, bo Ragnarowi nie chce się zrobić testu :P, ale zapewne wynik będzie zbliżony do tego trixa. Jak widać na obrazkach, sapphire ma bardzo duży zapas prędkości obrotowej wentylatorów, trzeba też wziąć pod uwagę, że niektóre gry potrafią trochę bardziej wygrzać kartę graficzną, aczkolwiek relacje się nie zmienią i sapphire będzie chłodniejsza.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Zabawne... i5 serii 4K nie da rady tej grafice?? To co?? autor ma specjalnie kupować proca serii K, kręcić go pod 4GHz by uzyskać dodatkowe 5-10 FPS?? (zależne od gry) Oczywiście nie mówię, że to byłoby złe rozwiązanie, ale pisanie, że ten procesor nie nadaje się do tej karty graficznej jest trochę przegięciem. To będzie bardzo dobry duet, dodatkowo bym ustawił turbo na sztywno, by mogło pracować na wszystkich 4 rdzeniach z max przyspieszeniem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na pierwszej stronie masz napisane co i jak

 

Zanim przejdziemy do samego testu, należy otworzyć program GPU-Z – zakładka Sensors – i ustawić następujące wartości (MAX): GPU Core Clock, GPU Temperature  oraz Fan Speed (%) – aby to zrobić należy dwukrotnie kliknąć na poszczególne wartości. Tak przygotowany program minimalizujemy.
 
Test wykonujemy za pomocą programu Valley Benchmark 1.0
z ustawieniami Extreme HD, zapętlonego na 10 minut. Zegary karty graficznej muszą być domyślne, bez OC.
 
Po wykonaniu testu otwieramy zminimalizowany wcześniej GPU-Z i robimy zrzut ekranu. Owy zrzut ekranu, wraz z danymi wymienionymi wcześniej, wklejamy jako post w tym temacie.

tyle, że lepiej zaznacz więcej opcji na max niż chcą, bo inne są też przydatne (myślę, że przynajmniej tak jak na moim screenie)

http://images69.fotosik.pl/1017/c9fa911ae9bbc3a4.jpg

Link to post
Share on other sites

 

 

Mi sie wydaje , ze minimum i5 3570K do tej karty zeby wszystko cykało

:o

 

 

jednak fakt :) jakby była i5 z K , i podkręcona, to ta 390 zbierałaby się jeszcze lepiej

:o

 

 

Jako posiadacz r9 390 odradzam tą kartę do twojego procka , sama karta jest bardzo wydajna jest jedno ale trzeba mieć wydajny procesor że by rozwineła skrzydła ,

:o

 

Już przez moment miałem wrażenie że mi się forum pomyliło.....

 

Swojego czasu było tutaj dużo trolli którzy, w podobny sposób mylili fantastykę z rzeczywistością.

 

Tak dla waszej wiadomości nawet i5 750 podkręcony do poziomu i5 2500 nie będzie zatrzymywał takiej mocarnej karty jak r9 390 :D

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Tak dla waszej wiadomości nawet i5 750 podkręcony do poziomu i5 2500 nie będzie zatrzymywał takiej mocarnej karty jak r9 390 :D

Tak dla twojej wiadomości nawet i7 920 podkręcony do 4.0Ghz był za słaby dla GTX780@1200Mhz a R9 390 & driver AMD wymaga nieco więcej od procesora niż 780. 

Oczywiście można łączyć  i5 4430 + R9 390 tyle, że nie jest to optymalne połączenie i z tym procesorem znacznie lepiej będzie się sprawował GTX970.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

@up

Jeśli upierasz się przy miejscach silnie opartych na CPU, gdzie nawet najmocniejsze i najnowsze Intele duszą się, to żyj dalej w swoim cudownym świecie.

i5 4460 w 99% nie będzie ograniczeniem dla tej karty.

Oczywiście wierze że są jeszcze na tym świecie osoby których wzwód nie zależy od wyniku benchmarków i fps które pokazuje fraps.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Funkie & wojciechpiwo

Przestudiujcie sobie bardzo dobry artykuł http://www.purepc.pl/karty_graficzne/testy_procesorow_i_kart_graficznych_czegos_tutaj_nie_rozumiesz

 

Porównajcie wyniki GTX970 i R9 290X w połączeniu z procesorem i5 4690k 3.5Ghz.

Zwróćcie uwagę jak wyglądają relację 3.5Ghz vs 4.5Ghz  na tych kartach. AMD zyskuje znacznie więcej na podbiciu taktowania ponieważ sterownik obciąża głównie jeden wątek. W przypadku NV obciążenie rozkłada się wielowątkowo więc zysk z dodatkowych mhz jest mniejszy. To samo działa w drugą stronę. Im mniejsze taktowanie procesora tym AMD traci więcej do NV


Jeśli upierasz się przy miejscach silnie opartych na CPU, gdzie nawet najmocniejsze i najnowsze Intele duszą się, to żyj dalej w swoim cudownym świecie.

Nie trzeba miejsca silnie opartego na CPU by wykazać, że sterownik AMD potrzebuje wyższego taktowania procesora!

Kolejna sprawa, za słaby procesor nie musi od razu oznaczać mniejszej wydajności ale może oznaczać gorszą płynność obrazu co widać po skaczącym frametime.

Sprawdzałem i5 4460 + R9 290/GTX980 w Wiedźminie 3, który rzekomo jest grą typowo graficzną. Polecam lokację Novigrad i bieg na głównym rynku.

Na obydwu kartach ustawiłem detale tak aby trzymały stałe 60kl/s więc frametime powinien wynosić 16.6ms. Na 980 miałem 16.5-16.8ms a na R9 290 14.0-28ms pomimo stałych 60kl/s. WTF? :> 28ms to płynność obrazu przy 33kl/s a nie 60kl/s. 

Ten sam test powtórzyłem na i7 6700k i tym razem R9 290 trzymał stałe 16.6ms.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...