Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry.

Zastosowanie: Od czterech lat (kiedy skończyłem studia i zacząłem pracę) jestem graczem typu casual. Staram się jednak spełniać marzenie z dzieciństwa jakim jest dobry PC do grania. Sukcesywnie upgrade'uje sprzęt - teraz jednak stanąłem przed ścianą w związku z produkcją z pistoletami laserowymi i mieczami świetlnymi.

 

Posiadam:

cpu: AMD Phenom II X4 965 Processor

gpu: MSI R9 380 GAMING 4GB (zakup w ubiegłe wakacje - liczyłem na spory wzrost wydajności jednak gpu nie przeskoczy ograniczeń cpu)

mobo: asus m4a79xtd evo

obudowa: Qoltec 7703B

zasilacz: Qoltec Storm 12 ATX 650W

 

 

Chciałbym mieć:

cpu: Procesor Intel Core i5 6500 3.2-3.6GHz 1151 Skylak

mobo: MSI H110M PRO-VD (H110 PCI-E DDR4)

ddr4: Kingston 8GB 2133MHz Fury Black CL14

 

Dysk ssd poza kosztami. Zmiana socket'u na 1151 wiadoma. Po analizie cen na internetach stwierdzam że mój zestaw do zakupu spokojnie mieści się na tym przedziale cenowym.

Pytanie:

1. Czy odczuje oczekiwany wzrost wydajności oraz spokój ducha na rok i dłużej?

2. Czy warto zmieniać chłodzenie box'owe od i5 6500?

 

Link to post
Share on other sites

 

 

2. Czy warto zmieniać chłodzenie box'owe od i5 6500?

Jeżeli zależy Ci na ciszy to tak- chłodzenie BOXowe ma to do siebie, że przy większych obrotach jest jak odkurzacz ;) 


No i oczywiście będą niższe temperatury na procesorze, ale musisz wydać około 100zł żeby taka inwestycja miała sens.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz dostałem w prezencie razem z obudową w prezencie od klienta więc nie wybrzydzałem:) 

Czy istnieje szansa na zakup zasilacza do 150pln, który nie jest na czarnej liście a uciągnie sprzęt? (COOLERMASTER 600W?)

Przyznam że zastanawiałem się nad konsolą ale uznałem że na stare lata nie zostanie peasant'em.

Link to post
Share on other sites

Proponowany zestaw:

z KAREN.pl na allegro

Procesor Intel Core i5 6500 3.2-3.6GHz 1151 Skylak - http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-6500-3-2-3-6ghz-1151-skylak-i5700245015.html- 879 PLN

 

z x-kom.pl

MSI H110M PRO-VD (H110 PCI-E DDR4) - http://www.x-kom.pl/p/265332-plyta-glowna-socket-1151-msi-h110m-pro-vd-h110-pci-e-ddr4.html- 257 pln

Kingston 8GB 2133MHz Fury Black CL14 - http://www.x-kom.pl/p/228710-pamiec-ddr4-kingston-8gb-2133mhz-fury-black-cl14.html- 209 pln

 

Cena zestawu to 1345 pln

Gotów jestem lekko nagiąć granice 1500pln aby mieć chłodzenie i pewne PSU.

Link to post
Share on other sites

 

 

pewne PSU.
 

Pierwszy zasilacz brany pod uwagę po Corsiarze to Thermaltake Smart SE 530- dobry, pół modularny zasilacz. Popularna cena sklepowa to jakieś 239zł.

 

 

 

aby mieć chłodzenie

Niedrogim i dobry chłodzeniem będzie SilentoiumPC Fera2- zdecydowanie wystarczy do zablokowanego procka. Cena to około 100zł. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...