Skocz do zawartości

OC Ram, CPU, GPU


Recommended Posts

Witam.

Po zakupie nowych części postanowiłem podkręcić podzespoły z mojego komputera mianowicie CPU i GPU(ram fabrycznie został podkręcony).

 

Podzespoły komputera :

Intel I5 6600k - SilentiumPC Fortis 2 XE1226

Asus Z170-P

G.Skills Ripjaws 4 DDR4 3200 MHz

MSI R9 390 

Corsair RM650

Obudowa SilentiumPC+6 Dodatkowo zamontowanych wentylatorów

 

Procesor podkręciłem na 4,5 GHz z podniesieniem napięcia do 1.300 V

Ram'y fabrycznie podkręcone do 3200 MHz z napięciem 1.350 V

Kartę graficzną z zegarów 1040/1500 na 1100/1550.

 

Mimo ze czytałem sporo artykułów na temat podkręcania moich podzespołów to mam problemy z nimi.

Czasem gdy włączam komputer wyskakuje mi błąd że jest zbyt duży overcklocking i muszę wejść wciskając F11 do BIOS'u żeby owe taktowania zmniejszyć. Nie mam bladego pojęcia czemu czasem tak się dzieje.

 

Podkręcanie karty graficznej to znowu dla mnie czarna magia. Ta karta albo mnie nie lubi albo nie da się jej podkręcić. Czytałem artykuł na benchmarku że początkowe OC powinno wyglądać że na początek podnosimy taktowanie rdzenia do takiego poziomu aby nie było problemów i je zapisać sobie gdzieś, potem zrobić to samo z pamięcią karty i dopiero wtedy oba taktowania zatwierdzić i wyszło mi że jest to na poziomie 1100/1600 lecz gdy grywałem gry, ekran po prostu stawał się czarny i komputer zdechł.

 

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby pomógłby mi ktoś ogarnąć te początkowe komunikaty z biosa na temat zbyt dużego OC jak i podkręcanie mojej karty graficznej.

 

Pozdrawiam serdecznie :)


Czy jest ktoś w stanie pomóc???

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...