Skocz do zawartości

Benq gw2460hm czy inny w podobnej cenie?


Recommended Posts

Witam,

Jak w temacie. Mam problem z wyborem monitora do PC(i5-4460, gtx960). Na oku mam benq gw2460hm. Jest może ktoś kto posiada ten model i może się na jego temat wypowiedzieć? Ewentualnie jakaś inna propozycja w ten półce cenowej (wiadomo jeżeli kosztem ~50 zł więcej dostanę dużo lepszy jakościowo to jak najbardziej). Przeznaczenie to przeważnie gry, filmy, internet, jednym słowem wszystkiego po trochu.

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Do jakich celów go używasz? Jak Ci się sprawuje? Jak z kolorami i kątami? Szukałem sporo na temat specyfikacji i ile stron tyle róznych informacji dlatego uciekam się do forum. 

Może wspomnę że jest to mój pierwszy PC składany chyba od 10~15 lat (cały czas używałem laptopów) więc niewiele wiem na temat wyboru monitorów. Gram trochę w CSGO ale oglądam też filmy oraz piszę trochę w edytorach tekstu, dlatego szukam czegoś co nada się po trochu do każdego. 

Co do Hz to standardowo 60?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to właśnie monitor kompromisowy, nie jest najszybszy jak TN, ani nie ma takich kątów jak IPS.

Ja używam do grania i internetu, sporadycznie do ogladania filmów i jak dla mnie jest wystarczający. Nie jestem profesjonalnym grafikiem, ani pro graczem, więc wystarczy mi to co on oferuje, ale nie miałem też bezposredniego porównnia z innymi, więc też nie twierdzę, że nie znalazłbyś czegoś lepszego.

Smużenia nie zauważyłem, a czerń jest czarna, a dopiero w nocy przy zgaszonym świetle wiadać podswietlenie.

On jest 60Hz, ale gram też i na 30Hz.

Matryca jest półmatowa, pokryta (chyba) filtrem, który daje wrażenie przykurzonego obrazu.

Nie wiem czy to po stronie monitora, ale nie używam HDMI, bo miałem problemy z ustawieniem obrazu w kilku grach (np. w Crysis 3), nie chciał się ustawiać automatycznie na pełny ekran. Po zmianie kabla na DVI problemu juz nie mam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...